Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie CB Radio i antena do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wilson to antena słabej jakości, nie odporna na wilgoć.

Bierz Omegę, ale w Twoim przypadku weź na mniejszym magnesie.

Ta wersja na dużym jest dla ludzi jeżdżących naprawdę szybko i jak antena jest na dachu

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Wyświetleń 168,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Bierz Omege, kolega laguna również mi polecił ;) Ja jestem z niej w pełni zadowolony

Opublikowano

Laguna, ja miałem dziś pomierzyć i zdecydować jaką długą kupić ale nie dałem rady :kwasny:

Jutro sie postaram, i licze na waszą pomoc koledzy.

Opublikowano

Chłopaki orientujecie się ile kabla antenowego jest potrzebne żeby doprowadzić go do półki pod kierownicą ?

A co do prędkosci to 180 i ponad 200 tez bywa więc magnes zostanie większy na wszelki wypadek :D

Opublikowano

Julo chcesz jakąś fotke z ML145 na moim aucie? to moge Ci cyknąć

Opublikowano
Bierz Omege, kolega laguna również mi polecił ;) Ja jestem z niej w pełni zadowolony

A masz ją na bagażniku czy na dachu?

Ja wczoraj jeździłem z tą antenką na dachu a dzisiaj na bagażniku i mam wrażenie że jednak jest spora różnica na plus jak jest na dachu... Z tym że mam ją pochyloną do tyłu jakieś 20 stopni (nie wiem czy dobrze) no i w żadnym miejscu jeszcze jej nie stroiłem bo sam nie mam jak a jeszcze nie zdecydowałem jak to wszystko w aucie ogarnąć :naughty:

Jak stała na dachu nawet pochylona bez strojenia to zasięgi rzędu 10-15 km jadąc nawet po centrum Sosnowca, Katowic nie robiły problemu i wszystko było ładnie i wyraźnie słyszalne przy włączonym ASQ a na bagażniku jednak czułem że jest gorzej i teraz się zastanawiam czy to kwestia braku strojenia, ustawienia anteny w pionie czy postawienia anteny na klapie... :eusathink:

Mam gdzieś jeszcze w garażu antenę półfalową ze starych czasów więc jak się wkurzę to se ją pierdyknę na aucie i będzie :kox::polew:

Opublikowano

Panowie

Antena powinna pracować w pionie - oczywiście to najlepsza dla niej pozycja pracy

przedłużanie kabla - nie powinno się przedłużać o przypadkowe długości - tylko 0,5fali (czyli 5,5m) x współczynnik skrócenia przewodu (dla RG-58 to 0,66), czyli 5,5x0,66 = 3,63m - tyle powinien mieć przedłużacz - oczywiście jak chcemy mieć to zrobione profes

Pab_lo - niestety do półki przy kierze będziesz potrzebował przedłużacza, o ile antena ma być na bagażniku w sedanie

nie zawsze mam czas, żeby tu wpaść :)

Opublikowano

No właśnie rano po pracy ustawię ją do pionu i porównam ale chciałbym już jutro wszystko poskładać do kupy na stałe i podjechać na zestrojenie i tak się zastanawiam czy jej nie pierdyknąć jednak na dachu :kox:

---------- Post dopisany at 23:29 ---------- Poprzedni post napisany at 23:28 ----------

A chciałem zamontować pirata na bagażniku... :polew:

Opublikowano

nie zapomnijcie o odpowiednim złożeniu magnetycznych anten sirio - każda ma mieć naklejkę alu pod magnes i dopiero guma

Opublikowano
nie zapomnijcie o odpowiednim złożeniu magnetycznych anten sirio - każda ma mieć naklejk alu pod magnes i dopiero guma

Haha no ja się przyznam że jak wczoraj ją rozpakowałem to najpierw założyłem twardo gumę :naughty: Chyba kwestia przyzwyczajenia :polew: A potem patrzę że tam jeszcze coś jednak jest w tym opakowaniu więc sięgnąłem po instrukcję i podkleiłem tą folię aluminiową tak jak pisało :decayed:

Opublikowano
No dokładnie, radio potrzebne - bez niego to sie jedzie prawie że na ślepo :wink:

Jak będziesz mieć czas to zapodaj jakiegoś linka - którą tą sirio kupić na magnes.

Chce tą składaną, turbo 2000. tylko nie znam sie jak rozpoznać oryginał.

Trudno - będzie magnes - nie wygląda to tak źle..

dam tak jak na tym moim starym zdjęciu - przynajmniej kabla mało potrzeba i zaraz się chowa.

EDIT

Acha, tylko jaka długość teraz...

A jak ona się łamie ? będzie leżeć na dachu jak ją złamie się ? czy tylko lekko sie ugina ?

Musze porobić pomiary w garażu :grin: może sie uda tak ze wjade bez łamania, brame mam na Żuka :wink:

Maksiu miałem sirio turbo na sprzedaż za 100 zł. 2 tygodnie wisiała w dziale sprzedam aż ktoś kupił :wink: A jak na magnesie to bierz sirio ml 145, teraz mam taki sam i jestem super zadowolony. Żadne presidenty tylko poczciwe i tanie sirio :wink:

Opublikowano

Pab_lo

ja właśnie dziś przełużałem przewód w swojej antence ML145, kupiłem beczke i przedłużacz o długosći 3,63 m, po czym antena sprawdzona analizatorem antenowym dała takie same rezultaty jak wcześniej

Tak jak pisze laguna, tylko 3,63 m

Opublikowano
Julo chcesz jakąś fotke z ML145 na moim aucie? to moge Ci cyknąć

Jasne, będe wdzięczny. Zapodaj, zawsze to lepiej zerknąć jak już mają inni.

Dałem sobie czas do przyszłego tygodnia z zakupem.

Bo dziś musze zająć się trzpieniem wycieraczek bo mi sie zapieka...

---------- Post dopisany 02-12-2012 at 14:10 ---------- Poprzedni post napisany 30-11-2012 at 06:29 ----------

Byłem obejrzeć jak to wygląda u mnie w garażu.

Także od dachu samochodu do końca bramy w garażu mam tylko prześwit ok.110cm.

Także zakładając Sirio turbo 2000 145cm będe musiał ją składać i rozkładać 2 razy dziennie. Mam nadzieje że sie nie rozleci po paru miesiącach :grin:

Jeszcze zastanawiam się nad klapą ale w tym miejscu:

(sorrki za brudne autko - chwilowo)

Wiem jakie jest wasze zdanie odnośnie klapy i przekonało mnie to że to lipne miejsce. Ale może to przetłoczenie pod szybą jakoś się nada ?

b8d65e1eaf0a11b6.jpg

152eff4d5e3c4c70.jpg

Wtedy idealnie weszłaby antena 145 i mógłbym przymocować ją i nie musiał jej codziennie składać.

Tylko czy to ma sens ? Czy nie uszkodzi powłoki lakierniczej ? itp.

Opublikowano

Uszkodzi :whistling: Nie kombinuj widze że korci Cie strasznie :naughty:

zaraz nawet założe kalesony i zejde na ten mróz Ci cyknąć fotke :decayed:

Zobaczysz jak chowam antene przez ładnych pare lat zgiętą w kółko to zmienisz zdanie :decayed:

---------- Post dopisany at 16:24 ---------- Poprzedni post napisany at 15:49 ----------

Midland ML145 na mojej szafie :decayed:

IMAG0366s.jpg

nie ma litości dla anteny :decayed:

IMAG0364.jpg

Opublikowano

Ale masz bata...

ile ma ?

Opublikowano

162cm :decayed:

(naszła mnie dzika myśl ostatnio żeby w dziurke po rekinku załadować sirtela santiago 1200 ale odpuszczam temat narazie ta wystarczy)

i do podziemnego jak wjeżdżam to go nie ściągam tylko jade jak samochodziki w wesołym miasteczku:kox:

---------- Post dopisany at 17:49 ---------- Poprzedni post napisany at 17:46 ----------

zobacz sam początek tego filmiku

---------- Post dopisany at 17:56 ---------- Poprzedni post napisany at 17:49 ----------

I dodam jeszcze raz antena ma 5 lat, jeździła na xxx samochodach, zdarzalo sie że jej nie chowałem przez pare miesięcy :decayed: koledzy pożyczali itd i jestem zadziwiony jej wytrzymałością :decayed: mogłaby już odpuścić i sie zepsuć to kupiłbym sobie nową, no ale chyba nie da rady

( najlepsze, że kiedyś schowałem ją do szuflady w komodzie :decayed: )

Jak miałem na stałe antene w poprzednim audi jakiś cham chciał ją przywłaszczyć i ją popsuł zamiast zdjąć :facepalm:

a pod spodem od uchwytu miałem suma sumarum dziury które wyszły drugą stroną , na to nie ma rady raczej

Opublikowano

Ta co sie sama składa to jest ta sirio 2000 turbo na tym filmiku ?

Taka by mi pasowała i chyba ją kupie zaraz :wink:

bo tylko potwiedziłem sie w wyborze.

A twoja to ta pierwsza od lewej ?

Opublikowano

Maks bierz sirio ml 145. Nie zastanawiaj się bo mieści się w bagażniku bez problemu i kiedy będziesz chciał wyciągniesz i jedziesz.

Opublikowano

Dobra, tak zrobie, tylko liczyłem że ktoś sie jeszcze wypowie na temat tego miejsca pod szybą :wink:

Ale to jednak chybiony pomysł.

EDIT:

tak łatwo sie mnie nie pozbędziecie :polew:

mają różne ceny za to sirio, z różnymi wielkościami magnesu. :kwasny:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.