Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Trzeszcy w kierownicy jak ocierające się o siebie gumy


Hasiuk89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem kiedy skręcam kierownicą na postoju albo przy ruszaniu to coś trzeszczy w kierownicy tak jak by jakieś gumy o siebie ocierały jest to w kierownicy nie w zawieszeniu. Słychać to trzeszczenie tak bardziej z prawej strony kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sobie harmonijki na magłownicy czy nie są skręcone.

robileś w ostatnim czasie zbieżność :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź połączenie kolumny kierowniczej z przekładnia, jest tam coś w rodzaju przegubu(nie pamiętam jak to się nazywa - jak ktoś pamięta niech nazwie fachowo - krzyżak? ), zdejmij plastiki pod kierownica - porcja smaru/WD40. U mnie ostatnio byl podobny objaw - WD40 pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymmm z tą maglownicą to musze do mechanika podjechać bo szczerze mówiąc to nawet nie wiem gdzie ona jest jestem zielony w mechanice hehe. a zbierzność robiłem jakoś chyba kwiecień-maj

spojrz w to miejsce

de3daba987728790m.jpg

tam zobaczysz koncowke drazka, a zaraz za nia ta gumowa osłone. sprawdz czy nie jest zwichrowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w b6 trzeszczała poducha w kierownicy. Nie wiem jakim sposobem ale odkręcenie jej i przykręcenie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem plastiki w koło kierwonicy i wygląda to jak by trzeszcało z środka kierownicy ;/ może i umnie trzeszczy ta poducha;/ boje sie troche jej wykręcać sam wiec chyba do mechaniika zaprowadze. chyba ze jest jakis bezpieczny sposób;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdziłeś czy Ci się tam lód nie nazbierał bo u mnie też trzeszczy od lodu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczny sposób? z wyjętym kluczykiem możesz nawet odłączać poduchę ale tutaj nie musisz niczego odłączać. Odkręć śruby, lekko podnieś poduchę z wyczuciem żeby taśmy nie zerwać, ułuż ją tak jak powinna być i skręć wszystko. Cała filozofia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też coś strasznie trzeszczy, szczególnie jak trochę pojeżdżę i się już silnik rozgrzeje, jest to bardzo wyraźnie słyszalne na zewnątrz auta na wysokości mocowania MCpersona tak jakby własnie gdzies gumy się ocierały a jak była wymieniania pompka sprzęgła to mówiłem o tym. Gdzie sie dało to psikneli ale nic nie pomogło i mowili że to jakieś gumy w przekładni to raczej będą.

PS dzieję się to tylko w momencie skręcania w lewo, w prawo nic takiego nie jest słyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie słychać tego na zewnątrz tylko w środku przy samej kierownicy. Ale jutro daje autko do mechanika(czyszczenie turbo hehe ) to odrazu zajrzy do tej kierownicy to napisze co było[br]Dopisany: 20 Grudzień 2010, 21:46_________________________________________________Auto wyjechało z warsztatu remont (czyszczenie turbo, przegub, olej, filtry) zrobione ale mechanik nie zdążył przed świętami zrobić tej kierownicy tylko powiedział ze to jakieś gumy o siebie ocierają;/ wie ktoś może co to za gumy mogą ocierać o siebie w kierownicy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nie wiem co to może być, u mnie jest podobnie tylko kierownica nie skrzypi codziennie, wydaje mi się że jak jest mokro na dworze i gdzieś tam dostaje się woda to zaczyna skrzypiec przy skręcaniu :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...