Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b5 00'] 2pytania. jak ściągnąć szkło w lampach valeo? lampa xenon czy normalna?


Gość Keżor

Rekomendowane odpowiedzi

tyle że ja nie wiem jak bardzo jest połamana ta lampa :) koleś ją oddał za 80zł :) jak będzie to kwestia zaczepów to sobie je dokupie :thumbup:

to jeszcze drugie pytanie : jedną lampe już w domu mam i sobie ją oglądam i oglądam, głaskam, przytulam itp :)

no i zauważyłęm napis:

571838aa00a37de2.jpg

no i czy to jest lampa przystosowana do xenonów?? kupowałem jako zwykłą :przebiegly:

napisy na kloszu tej lampy to:

95e16b71979e9c1b.jpg

oraz naklejka:

9de8e89593bfa0cb.jpg

czyżbym trafił okazyję :chytry:

sama soczeka ma fioletowe zabarwienie, ale tak mają chyba wszystkie zespolone , nie?

2751a56733e5405a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keżor a pokaz zdjecie z oznaczeniami na kloszu albo napisz.

To jest tak:

RL - do jazdy dziennej

C - mijania

R - drogowy

CR- mijania i drogowy

C/R mijania lub drogowy.

Litera H oznacza, ze reflektor przystosowany jest do zarowek halogenowych (H1, H4, H7), a D - ksenonowych.

A wiec:

Jesli masz oznaczenie DC to oznacza ze lampy sa przystosowane pod zarniki xenonowe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego ze sa przystosowane i pod jedno i pod drugie.. (swiatla mijania) Tzn. maja homologacje i na xenon i na zarowki.. w swiatlach mijania. Dlugie natomiast tylko pod zarowke..

http://www.motofakty.pl/artykul/reflektor_reflektorowi_nierowny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję, każde zespolone ori są przystosowane pod xenon ale mogę się mylić, nie miałem do czynienia z takimi lampkami :)

Zatem niech ktos z takowymi (ale z zarowka) sprawdzi oznaczenia na kloczu.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli soczewka jest xenonowa, to powinna mieć specjalne wyżłobienia pod d2s żeby żarówka xenonowa dobrze się trzymała i pasowała idealnie :)[br]Dopisany: 28 Październik 2007, 15:46 _________________________________________________aaaa no i co do szkieł, mam ten temat opanowany :) trzeba wycinać i tyle a najlepiej wcześniej rozgrzać lampe możesz w piekarniku tylko żebyś jej nie spalił :polew: No a tak to stopniowo odginasz i rozcinasz klej, powinno łatwo odchodzić, przynajmniej u mnie odchodziło :* no i najpierw ściągasz spinki. Które chyba u Ciebie też powinny być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli soczewka jest xenonowa, to powinna mieć specjalne wyżłobienia pod d2s żeby żarówka xenonowa dobrze się trzymała i pasowała idealnie :)

no to chopie widzisz fotki , to mów mi czym prędzej czy mom wyżłobienie :chytry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keżor ta lapa jest z 2004 czyli z magazynu.

Oznaczenie lamp w B5 po lifcie mają się tak:

zwykłe:

L: 8D0941029AK

P: 8D0941030AK

L: 8D0941029AS (dla żółtków i pewnie GB)

P: 8D0941030AS (dla żółtków i pewnie GB)

ksenony:

L: 8D0941029AN

P: 8D0941030AN

L: 8D0941029AT (dla żółtków i pewnie GB)

P: 8D0941030AT (dla żółtków i pewnie GB)

urządzenie zapłonowe: 8D0907391A

Oznaczeniami na tyle na plastiku bym się nie kierował bo odlew formy jest uniwersalny (ten sam tył w obu typach lamp).

Co do oznaczeń na przodzie - ktoś powyżej pisze że jak jest "D" to podchodzi do ksenonów ale mi brakuje raczej pełnego D2S. No ale powiedzmy że "szkoło" jeszcze pasuje.

Trzeci element - soczewka, ciekawe czym się różnią i jak jest to oznaczone, z wycięciem to bajka przecież to soczewka!!! róznieca może być w ogniskowej zapewne. Sama soczewka pod ksenon nie wiem czy jest do kupienia w Valeo lub ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...