Skocz do zawartości

13 13
czaki22

Montaż lusterka wewnetrznego fotochrom do zwykłego uchwytu

Rekomendowane odpowiedzi

Montaż lusterka wew. fotochrom B7 pod czujnik deszczu/światła , do zwykłego uchwytu na szybie , w zasadzie operacja zajmie moze 1 h, wszytsko przedstawione jest na zdjeciach,

odcinamy, kawałek czesci mocującej starego lusterka dokladnie na wysokości nitowania elementów, i przykrecamy tą cześć do nowego lusterka,

instalacja :

biały to plus najlepiej po kluczyku
    czarny to minus

opis przedstawia podlaczenie w prosty sposób i cieszenie się samym urządzeniem fotochrom

system można rozbudować co opisano już w innych wątkach

P1010119.JPG

P1010118.JPG

P1010116.JPG

Grupa VAG , kontakt PW, diagnostyka pojazdowa, montaż, pl menu, aktualizacje softu i inne , oryginalny VCDS 17 TARNóW

audi 80 92' 2.0 | audi 80 2.3 quattro 94' | audi a4 b5 2.6 v6 95' | audi a4 b6 1.8t 02' | audi a4 b7 1.8t quattro 05' | passat 1.8 94' jest | audi a6 c6 3.2 v6 07' | audi a6 c6 3.0 08' | A4 B8 2.0 tdi 10' | A6 C6 3.0 Q 2011 | A4 B8 FL 2.0 TDI Quattro 14' |

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podczas montażu załoz lusterko 1 obrócone o 60° ... 90° w stosunku do położenia montażowego i obróc aż do zablokowania sprężyny blokującej :) czyli trzymasz na dziewiatej godzinie i przekrecasz na dwunasta w mocowaniu i ma siedziec :rolleyes:

lusterkob72007.png

Nie podpinasz kabli poki nie zamocujesz lusterka :) pozniej wtykasz obudowe maskujaca kable

lusterkob7.png

ケミカル・ブラザーズ
    DOPOSAZANIE MONTAŻ NAWIGACJI MIB MMI 3G 3G+ PL MENU LEKTOR USA EU A4 B9 A5 Q5 A6 C7       

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zaslepka ma byc , ale niestey w komplecie nie ma generalnie do kupienia w aso za grosze

Grupa VAG , kontakt PW, diagnostyka pojazdowa, montaż, pl menu, aktualizacje softu i inne , oryginalny VCDS 17 TARNóW

audi 80 92' 2.0 | audi 80 2.3 quattro 94' | audi a4 b5 2.6 v6 95' | audi a4 b6 1.8t 02' | audi a4 b7 1.8t quattro 05' | passat 1.8 94' jest | audi a6 c6 3.2 v6 07' | audi a6 c6 3.0 08' | A4 B8 2.0 tdi 10' | A6 C6 3.0 Q 2011 | A4 B8 FL 2.0 TDI Quattro 14' |

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W którym miejscu należy się podpiąć kablami ?

Daleko trzeba je ciągnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu masz temat gdzie sie podpiac :)http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=73634.30

ケミカル・ブラザーズ
    DOPOSAZANIE MONTAŻ NAWIGACJI MIB MMI 3G 3G+ PL MENU LEKTOR USA EU A4 B9 A5 Q5 A6 C7       

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podczas montażu załoz lusterko 1 obrócone o 60° ... 90° w stosunku do położenia montażowego i obróc aż do zablokowania sprężyny blokującej :) czyli trzymasz na dziewiatej godzinie i przekrecasz na dwunasta w mocowaniu i ma siedziec :rolleyes:

lusterkob72007.png

Nie podpinasz kabli poki nie zamocujesz lusterka :) pozniej wtykasz obudowe maskujaca kable

lusterkob7.png

Ja próbując ściągnąć to lustro zbiłem szybę :decayed::naughty::kox:

Otworzyłem sobie w ten sposób możliwość założenia szyby od B7 pod czujnik deszczu z mocowaniem lusterka od B7 oczywiście :evil:

A na poważnie: Jeśli masz wątpliwości czy operacja się powiedzie, lepiej jedź do 'szklarza' i niech on je zdejmuje. Eksperyment może być zbyt bolesny :confused4:

Qrew**** łatwo to zrobić. Ciche 'pstryk' i pozamiatane ... :wallbash::zemdlal:

OOOO sprzedane, na forum zaglądam sporadycznie, na PW odpowiadam jeszcze rzadziej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli z pierwszego postu czakiego rozumie, że pierwszy biały kabelek z lustra przedłużamy i ciągniemy do plusa (może być w włącznika świateł), a czarny z lustra do masy (i to można do masy lampki) :mysli:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jutro odbiór brakującej osłonki i działam z montażem

Czaki a jak rozwiązałeś problem z tym, że jednak i tak kawałek kabelków od strony zewnętrznej widać??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm ? nie widac nic ja mam szybe z b7 pod to lusterko wlasnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie lustro już działa...fotek zadnych nie robiłem bo jest dokładnie tak jak opisał Czaki...

...jedyna różnica to ja sie podłączyłem z zasilaniem pod lampke podsufitki i działa jak trza :polew: :polew: :polew:

AVE :ad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ArturB6 a czy podpięcie lusterka pod lampkę podsufitki(a nie "+" po stacyjce) nie skutkuje ciągłą pracą fotochromu?

:hi:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ArturB6 a czy podpięcie lusterka pod lampkę podsufitki(a nie "+" po stacyjce) nie skutkuje ciągłą pracą fotochromu?

nie ja podpiąłem się pod zasilanie lampek oświetlających gałke zmiany biegów... więc fotochrom się włącza po zapaleniu chociażby świateł postojowych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie ja podpiąłem się pod zasilanie lampek oświetlających gałke zmiany biegów... więc fotochrom się włącza po zapaleniu chociażby świateł postojowych

u mnie nie mam tych lampek oświetlających gałkę a też myślę podłączyć się pod lampkę oświetleniową w podsufitce,ale czy to nie będzie jakieś lipy jeśli fotochrom będzie cały czas pod napięciem?

czy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pod jaka lampke

?

jak zciemnisz sobie lamki w aucie przestanie ci dzialac luterko, pod wlacznik swiateł lub inne srodło 12v

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pod jaka lampke

?

jak zciemnisz sobie lamki w aucie przestanie ci dzialac luterko, pod wlacznik swiateł lub inne srodło 12v

czaki może jak ściemnisz to przestanie...ale ja nie ściemniam więc działa jak należy :kox:

u mnie nie mam tych lampek oświetlających gałkę a też myślę podłączyć się pod lampkę oświetleniową w podsufitce,ale czy to nie będzie jakieś lipy jeśli fotochrom będzie cały czas pod napięciem?

czy

a lampek mieć nie musisz ale prąd jest w lampce i wystarczy, że się tam podłączysz...

...fotochrom zaczyna działać dopiero po włączenie świateł...więc jak na moje jest :good:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok,dzięki.na dniach montuję więc lustro i podpinam pod lampkę :hi:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A duzo roboty z przerabianiem, musze cos jeszcze dokupic?

No przeciez jest w pierwszym poscie wszystko opisane...

Nic nie musisz dokupywac, ze starego lusterka odcinasz kawalek, przykrecasz do nowego i mocujesz... Nice & easy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A duzo roboty z przerabianiem, musze cos jeszcze dokupic?

No przeciez jest w pierwszym poscie wszystko opisane...

Nic nie musisz dokupywac, ze starego lusterka odcinasz kawalek, przykrecasz do nowego i mocujesz... Nice & easy...

Ja dodatkowo przykleiłem ten odcięty kawałek poxipolem - w ten sposób mocowanie jest sztywniejsze.

Mam też podłączony wsteczny i lampkę tak, żeby się rozjaśniało gdy cofam i/lub jest włączana lampka podsufitkowa :cool1:

Gas, Grass or Ass - Nobody rides for free...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fahur

a czy podłączałeś lusterko w instalację przy lampce podsufitki,czy gdzieś indziej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy z zewnątrz wygląda to jakoś estetycznie? Bo osłona mocowania jest chyba inna w B7 niż B6?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

troche kreatywnosci i wyglada bardzo dobrze

ja przykleilem cieniutki czarny filc do uchwytu a znajomy wyciol szablon i zamalowal farba do szyb :hi:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdzie to podłączyłeś, że współpracuje razem ze wstecznym??

tu znajdziesz cala rozpiske dla B6 i B7 http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=157734.0

np. dla B6:

pin 3 = rozłączenie fotochromu po wybraniu biegu wstecznego (z MCE, kostka 32-pin/30 – w drodze do MCE kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 9 – w lewym dolnym słupku A) [niebiesko/czerwony]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaję mi się że obudowa uchwytu jest jakaś duża, tak jakby miała czujnik deszczu, natomiast sam uchwyt do szyby rzeczywiście taki jak ja mam w B6 https://picasaweb.google.com/112996710837203671527/Misc#5682563188960632290 przy czym ja nie mam wyłącznika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:hi: Dzięki Panowie

Poprosiłem o numery. Jak tylko będę je miał to wam podam i wtedy podejmę decyzję które najlepiej kupić. Chodzić mi o takie lusterko aby było jak najmniej rezania przy uchwycie. Trochę się obawiam tego co napisał kolega "ruks" i nie chcę kupić nieodpowiedniego lusterka i bawić się w zwroty części.

Pozdrawima

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na 100% jest to lusterko z B7 - z B6 mam przed nosem i porownalem - inne uchwyty

A tak poza tematem to moje ciagle na sprzedaz :naughty: czarne fotochrom B6 komletne - no S-line pelna geba nie chce byc inaczej :tongue4:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OOOO sprzedane, na forum zaglądam sporadycznie, na PW odpowiadam jeszcze rzadziej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi