Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 ASN] Co sie stanie w razie awarii vanos-a

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanie co sie stanie w przypadku uszkodzenia wariatora faz rozrzadu, wiem ze jest on sterowany cisnieniowo przez olej, czy jest mozliwosc zeby on przeciekał. Auto stoi w Polsce i mechanik chyba próbuje naciagnac na te wariatory bo stwierdził ze jeden przecieka i jezeli nie wymieni obu to nie da rady złozyc tego wszystkiego a jak sie uda to moga spotkac sie zawory z tłokami.

Opublikowano

W razie awarii vanosa łańcuchy grają i to ostro. Może cieknie z pod uszczeleczki pod wariatorem :mysli: [br]Dopisany: 15 Grudzień 2010, 15:57_________________________________________________vanos to rzadko spotykane słowo na tym forum :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Mechanik twierdzi ze to z wariatora cieknie, ale silnik chodził cichutko i równo, poprostu chce naciagnac na kase i tyle. Ma poskładac wszystko jak było i zobaczymy jak auto wróci do mnie to lukne gdzie to cieknie i czy wogóle cieknie.

Opublikowano

Mechanik twierdzi ze to z wariatora cieknie, ale silnik chodził cichutko i równo, poprostu chce naciagnac na kase i tyle. Ma poskładac wszystko jak było i zobaczymy jak auto wróci do mnie to lukne gdzie to cieknie i czy wogóle cieknie.

Może pomyśl też o zmianie mechanika :gwizdanie:

Opublikowano

Aż dwa wariatory ?? no nie wiem w moim ALT jest tylko jeden :decayed: a silnik z tego co wiem ma podobną budowę. Mi sprawdzili wariator w ASO przy okazji jak rozrząd wymieniali może zadzwoń i się zapytaj ile by to kosztowało. Z tego co się pytałem w ASO i sam szukałem to wariator jest od przyspieszania otwarcia zaworów i że przy jego awarii silnik ma mniejszą moc ale o spotkaniu zaworów z tłokiem nie dochodzi. A co do mechanika to kolega grzes1150 ma rację :cool1:

Opublikowano
  • Autor

To akurat nie moje auto bo generalnie ja sie zajmuje tylko tym autem ale zaszła taka potrzeba zeby ktos inny tam zajrzał, zmiana mechanika napewno bedzie. W ASN sa 2 głowice wiec i 2 wariatory :wink4:, tak czy inaczej mechanior chcial naciagnąc na kase i tyle. :thumbdown:

Opublikowano

A no to chyba że tak w V6 będą dwa :decayed: myślałem że chodzi o ten w opisie. A co do wariatora to popytaj w serwisie może za małą kasę sprawdzą te wariatory bo tanie rzeczy to nie są w moim przypadku to koszt 1350 zł.

Opublikowano
  • Autor

Ja jak rozbierałem auto nie widziałem zeby cos sie działo z wariatorami jedynie lekko pociły sie simm na wałkach, poniewaz ja nie miałem kiedy to robic to zajął sie tym mechanik w Cz-wie i po rozebraniu zaczał wymyslac.

Opublikowano

Jednym oznak awarii wariatora jest odgłos klekotania (jakby diesel) przy odpaleniu. W tym wariatorze jest jakiś elektrozawór i częstą przyczyną awarii jest właśnie zacinający się lub całkiem padnięty zawór.

Opublikowano

ludzie w ASN nie ma łańcuchów!! Wszystko jest na pasku.

Po drugie wariator kosztuje 2050zł/szt.

Po trzecie na 99% cieknie ci spod dekli od kół rozrządu. To są takie plastikowe zatyczki z oringiem (koszt 6zł w ASO).

Jeśli mechanik robił rozrząd to musiał poluzować koła rozrządu, jeśli tak zrobił to koniecznie trzeba wymienić te 4 zaślepki bo olej będzie wypływał.

Ja tak miałem

Opublikowano

ludzie w ASN nie ma łańcuchów!! Wszystko jest na pasku.

To wałki rozrządu są pospinane paskami :mysli:

Opublikowano

ludzie w ASN nie ma łańcuchów!! Wszystko jest na pasku.

To wałki rozrządu są pospinane paskami :mysli:

oczywiście, wszytko jest na jednym pasku i to jest ból tego silnika

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie tam jest 1 dłuuuugi pasek napedzajcy wałki i pompe wody. Tak czy inaczej auto złozone i chodzi normlanie itp. żadnych objawów o których zapewniał "naciagacz" a przepraszam mechanik

Opublikowano

yy sorki że tak przeciągnę temat ale w którym miejscu w ASN są wariatory :mysli: z przodu czy z tyłu. Bo z początku myślałem że w ASN to jest tak jak w innych motorkach - że napęd na wałki idzie z paska a te z tyłu są spięte łańcuchem.

Opublikowano

yy sorki że tak przeciągnę temat ale w którym miejscu w ASN są wariatory :mysli: z przodu czy z tyłu. Bo z początku myślałem że w ASN to jest tak jak w innych motorkach - że napęd na wałki idzie z paska a te z tyłu są spięte łańcuchem.

z przodu

Opublikowano
  • Autor

Sa miedzy kołem zebatym a wałkiem

Opublikowano

ten wątek dotyczy mojego autka. Mechanik będzie zmieniony na bank ale rzeczywiście zaraz po zapaleniu silnik chodzi jak diesel. Po sekundzie, dwóch już przypomina V6. Mechanik twierdził, że nie jest możliwe zmienienie uszczelki kół rozrządu bez dobrania się do Vanosów. Nie ma ponoć jak zblokować wszystkiego żeby się nie poprzestawiału...

Odnośnie serwisu to wymiana uszczelki pod dowolnym kołem rozrządu (za jakieś 50zł) kosztuje 1750zł. V6 jest za długi i trzeba zdemontować cały pas przedni żeby zdjąć pasek. Strach pomyśleć ile kosztuje wymiana rozrządu. Kiedyś chciałem S4 ale wystarczy 3.0 V6 by zobaczyć że lepszym wyborem (oczywiście pod względem serwisowania i kosztów obsługi) jest turbodoładowana rzędówka.

Opublikowano

Jak mechanik twierdzi że w :audi: jest vanos to faktycznie trzeba go zmienić :naughty: vanos jest w BMW bo tam wariator i napinacz łańcuszka rozrządu to jedno urządzenie.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

A propos, A6 ASN przy wymianie rozrządu: 459ecfc9fd76f1ed.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.