Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Błąd poduszki silnika


tomasimo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pewien mały problemik , byłem u znachora na kompie i wyszło ze poduszka walnieta pod silnikiem. I tu jest problem znachor wie ze poduszka ale nie wie która , czy to mozliwe ze vag nie pokazuje która zła. Wiec jak sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blad nie wskazuje ze poduszka nie spelnia swojego zadania. czesto poduszka wciaz dobrze dziala pomimo VAG wskazuje niesprawnosc.

jezeli jest sucha, nie przejmowalbym sie zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak moja była sucha ale już wgnieciona do środka i na pewno już nie spełniała swojej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wymienil :) zel sie pewnie juz wylal a guma pewnie jeszcze popekala :) i dlatego telepte motorkiem po zgaszeniu :disgust: sprawdz druga poduszke i plecionke jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z tą plecionką ? Mam ja wymienic ?Bo w sumie jakis czas z zaworu egr pomalutku ale długo kapał olej i ta pleciona faktycznie nie wygląda za dobrze , co sie dzieje jak ona nie spełnia swojego zadania. A i czy mam wymienic dwie poduszki na raz ? Dzieki za odpowiedzi chłopy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecionke masz zaraz przed katalizatorem :) sprawdz jej stan czy nie przedmuchow i czy nie jest popekana . Jezeli chodzi poduszki musisz je sprawdzic na podnosniku w jakim sa stanie ( czy guma jest cala i nie popekana )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazywa sie plecionka ze wzgledu na taki oplot na krzyz :wink4: tu masz pogladowe fotke tego :)

http://moto.allegro.pl/zlacze-elastyczne-audi-a4-a6-vw-passat-superb-tdi-i1341992542.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale wiem jak wygląda pleciona i wiem gdzie jest , ale jak ją sprawdzic czy dobra jest ? Bo tego za cholere nie wiem .W sumie droga nie jest :)

za bardzo plecionki nie da się sprawdzić, co najwyżej nieszczelność będzie widać

plecionka ma to do siebie, że od środka zabija się sadzą i przestaje tłumić drgania (robi się sztywna)

dlatego jak nie wymienisz to się nie przekonasz czy była ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ta plecionka znajduje się zaraz za turbina? Bo u mnie druty na niej są popękane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą plecione z jednej strony przykręca sie do turbulum a z drugiej spawa, i tu pytanie czy nie zaszkodzi to turbince ? Wiem wiem pewnie mechanicy wiedzą co robią ale .... wiecie jak to jest . U mnie pleciona do wymiany , wiec zobaczymy czy cosik to da no i te poduchy . Tylko ze poduchy strasznie drogie a te tanie to pewnie szajs jest , macie jakie godne i tanie do polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie stanie.

mechanik zdemontuje kat z rura i plecionka , odetnie plecionke , przymierzy nowa z zamontowanym ukladem, delikatnie przyspawa punktowo, ponownie zdemontuje przyspawa docelowo i dopiero zamontuje.[br]Dopisany: 23 Grudzień 2010, 00:12_________________________________________________poduszki tylko lemforder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszki tylko lemforder

tylko gdzie takie dostać?? wszedzie gdzie dzwonie to tylko oryginał za 410zł :shocked:

z miesiąc temu byłem z kumplem w ASO i kupiliśmy poduszkę za 330 PLN (402PLN - 18%)

zagadaj dobrze o rabat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...