Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zabrali prawko... bo tak.


Rekomendowane odpowiedzi

Kolega miał podobnie wydmuchał cos i chciał na badanie krwi pojechali, prawko ma w kieszeni :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli takie rzeczy dzieją się w Polsce wszyscy proszeni o dmuchanie powinni odmawiać i niech wożą ich na krew (taki mały protest) przecież to są j....ja w XXI w. by zabierać prawko za zjedzenie batona a po drugie co im po drugim badaniu skoro i tak jak spadło do 0 to zabrali prawko :wallbash:

Chodziło mi o 2 badania o wyniku wskazującym.Skad niby mogę wiedzieć ze alkomat się nie pomylił?

Jakby to byl normalny kraj to te psy powinny jeszcze po pupie dostać,a tak maja się czym poszczycić u komendanta.

czyli woleli byście mieszkać np w meksyku gdzie wychodząc rano do pracy jest spore prawdopodobieństwo że nie wrócisz bo zostaniesz zastrzelony przez jakiś handlarzy narkotyków :gwizdanie: Więc ja bym nie nazwał naszego państwa bezprawnym.

Sory za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli takie rzeczy dzieją się w Polsce wszyscy proszeni o dmuchanie powinni odmawiać i niech wożą ich na krew (taki mały protest) przecież to są j....ja w XXI w. by zabierać prawko za zjedzenie batona a po drugie co im po drugim badaniu skoro i tak jak spadło do 0 to zabrali prawko :wallbash:

Chodziło mi o 2 badania o wyniku wskazującym.Skad niby mogę wiedzieć ze alkomat się nie pomylił?

Jakby to byl normalny kraj to te psy powinny jeszcze po pupie dostać,a tak maja się czym poszczycić u komendanta.

czyli woleli byście mieszkać np w meksyku gdzie wychodząc rano do pracy jest spore prawdopodobieństwo że nie wrócisz bo zostaniesz zastrzelony przez jakiś handlarzy narkotyków :gwizdanie: Więc ja bym nie nazwał naszego państwa bezprawnym.

Sory za OT

no tak ale tak samo byś niechciał stracić prawka za jabłko :wallbash: od kiedy elektronika daje 100% pewny wynik :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc twoim tropem to żadne urzadzenie nie jest dokladne, dziecinada, zadupceni kierowcy tez twierdzą ze jedli jabłka :polew:

pomyśl ktos to wymyslił do pomiarów nie po to zebys Ty negował wynik, wszystkoma legalizacje, spełnia odpowiednie normy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie bardzo rozumiem polemiki ... bo ewidentnie kolega opisuje sytuacje, w której dwa następne pomiary wykazały 0.00 ... nie ma w ogóle o czym mówić ... każdy prawnik podważy to i wygra :)

nie mowy i tendencji spadkowej bo tu wyszło 0.00 i to 2 razy :gwizdanie: :cool1:

przeciez za pierwszym razem wyszło 0,11 więc jest tendencja spadkowa :cool1:

no tak i jakby za 2 było np 0.09 a za 3 0.06 to można tak powiedzieć ale w tym wypadku ewidentnie nie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc twoim tropem to żadne urzadzenie nie jest dokladne, dziecinada, zadupceni kierowcy tez twierdzą ze jedli jabłka

pomyśl ktos to wymyslił do pomiarów nie po to zebys Ty negował wynik, wszystkoma legalizacje, spełnia odpowiednie normy

A idąc twoim tokiem "myślenia" można zabierać prawo jazdy trzeźwym za jazdę pod wpływem i nie ma w tym nic dziwnego, to Ci gratuluje :good:

Dobrze wiedzieli że gość jest trzeźwy bo pokazał to 2 i 3 pomiar ale ważniejsze są statystyki i to żeby sie wykazać, po prostu żenada i na takich sk........ idą nasze podatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc twoim tropem to żadne urzadzenie nie jest dokladne, dziecinada, zadupceni kierowcy tez twierdzą ze jedli jabłka

pomyśl ktos to wymyslił do pomiarów nie po to zebys Ty negował wynik, wszystkoma legalizacje, spełnia odpowiednie normy

A idąc twoim tokiem "myślenia" można zabierać prawo jazdy trzeźwym za jazdę pod wpływem i nie ma w tym nic dziwnego, to Ci gratuluje :good:

Dobrze wiedzieli że gość jest trzeźwy bo pokazał to 2 i 3 pomiar ale ważniejsze są statystyki i to żeby sie wykazać, po prostu żenada i na takich sk........ idą nasze podatki.

dokładnie

po co w ogóle badać krew skoro komputer jest nie omylny w szpitalu tez powinny być alkomaty zamiast strzykawek

:bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeźwy pod wpływem :shocked: gratuluje

dobra nie wypowiadam sie juz w tym temacie bo wiedziałem ze tak to sie skonczy, zaczyna sie pyskówka a to nie o to chodzi zeby sobie ublizać

bawcie sie beze mnie , ja swoje zdanie na 1 stronie wyraźiłem jak jest zgodnie z prawem a Wasze domniemania nie maja nic wspólnego z przepisami

pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty kolego są takie że badali go 3 razy i tylko za 1 razem coś wyszło a 2 kolejne badania wykazały 0.00 więc kto był pod wpływem, chyba Ci "Policjanci". Przepisy, a co to za przepisy które uznają tylko pierwsze badanie a następnych juz nie, choćby nawet 100 następnych pokazało inaczej. Bardzo łatwo mogli sprawdzić czy faktycznie coś pił jadąc na krew skoro urządzenie pokazuje raz tak raz tak, ale to im nie było na rękę bo dobrze wiedzieli i widzieli że gość jest trzeźwy i musieli by go puścić, a to chyba o to chodzi żeby wyłapać tych nietrzeźwych, a nie tych nie świadomych którzy nie wiedzą jak łatwo można dać się wrobić. Jakim trzeba być człowiekiem żeby coś takiego robić, faktycznie prawdą jest, że nieźle trzeba mieć psyche zrytą żeby w Policji pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu żenada i na takich sk........ idą nasze podatki.

Czytam ten temat i ręce człowiekowi opadają, :sick3: ciągle tylko narzekanie na policję, wyzywanie od ch..., psów, sk.....

Ale w momencie, gdy Ci własnie ludzie potrzebują pomocy policji bo są poszkodowanymi to zmienia się cała sytuacja i wtedy policja jest dobra.

A tekst o podatkach to jest już tak nudny i nie przemyślany że głowa boli, :wallbash: bo czy policjanci nie płacą podatków?? odpowiedzcie sobie sami.

Następnie postawcie się w sytuacji (czysto teoretycznej i mam nadzieję że nigdy nie zaistniałej), gdybyście szli chodnikiem z dzieckiem i na ten chodnik wjechałby kierowca i wjechał w Was, a badanie alkosensorem wykazałoby 0.11mg/l tj. 0.22 promila, a w drugim badaniu po 15 minutach wyszłoby 0.00mg/l, i kierowcy nie zabrane by było prawo jazdy, to co znowu wieszalibyście psy na policji że taki kierowca może jeździć swobodnie po drogach. Wszystkie kontrole drogowe i związane z tym badanie na Alkosensorze mają zastosowanie prewencyjne, aby wyeliminować kierowców, którzy mogą jeździć po spożyciu.

Badanie Alkosensorem przeprowadza się dwa razy w odstępach 15 minutowych, jeżeli kierowca jest badany na urządzeniu stacjonarnym np: Alkomat A2.0 to badanie przeprowadza się też dwa razy, ale można pominąć odstęp czasu 15 minut pomiędzy badaniami. Badanie krwi przeprowadza się w przypadku gdy kierujący nie poddał się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

1. W momencie gdy osoba została zatrzymana na drodze i odmówiła badania na urządzeniu elektronicznym, wtedy przeprowadza się dwukrotne pobranie krwi w odstępach 1 godziny.

2. W przypadku gdy osoba nie była zatrzymana na drodze, tylko istnieje podejrzenie że mogła prowadzić pojazd (osoba może siedzieć w samochodzie lub stać przy nim), czyli jest przynajmniej jeden świadek, który widział jak osoba kierowała pojazdem po spożyciu alkoholu, to przeprowadza się trzy pobrania krwi w odstępach 1 godziny.

Wszyscy co mają złe zdanie o policji niech się zastanowią, co by było gdyby nie było policji??

Albo może niech się zastanowią, że za kilka, kilkanaście lat będą mieli własne rodziny i inaczej spojrzą na bezpieczeństwo, niż teraz patrzą.

Pamiętajcie policjant na drodze nie wymyślił przepisów ani ustaw.

A każdy kto myśli że służba jest bezstresowa i policjanci tylko się obijają bo ciągle tylko jeżdżą radiowozem w kółko, to zapraszam do służby w policji, miejsca są i każdy może zobaczyć jak to jest być policjantem.

Przynajmniej zróbcie rozeznanie wśród znajomych policjantów, poczytajcie o służbie policjanta, o wynagrodzeniu, o godzinach, o nieoddanych nadgodzinach, dokładnie o emeryturze po 15 latach (bo podejrzewam, że większość osób nie wie, że po 15 latach przysługuje tylko 43% emerytury, nie będę pisał wyliczeń bo nawet szkoda o tym pisać) oraz o stresie związanym ze służbą.

Może po dokładnym przemyśleniu tego co napisałem ktoś inaczej spojrzy na policję. Dodam tylko że faktycznie w policji jest jeszcze sporo policjantów tzw. "starej daty", którzy mają stare nawyki, ale to zmienia się coraz szybciej i coraz więcej jest policjantów którzy wykonują swoje obowiązki w sposób rzetelny i prawidłowy z korzyścią dla społeczeństwa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że fantazja ułańska :good:

Tylko jak te fantazje mają się do rzeczywistości, bo chyba jak by ktoś był pod wpływem i miał 0.22 to za 15 też by coś wykazało a nie 0.00

Tak poza tym to temat nie jest o Policji tylko o zabraniu prawa jazdy więc po co wogóle ten poemat skoro nie jest na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy przepisami ale zdrowy rozsądek mówi mi że tym policjantom było wszystko jedno czy koleś jest pod wpływem czy nie .. ważne że zobaczyli 0.11 ... no i tyle. Każde urządzenie może się pomylić, nawet najdokładniejsze. Dwa wyniki zerowe po 15 minutach mnie przekonują że człowiek pod wpływem nie był ... chyba że jest taka możliwość żeby w ciągu 15 minut wytrzeźwieć ... chętnie bym poznał ta metodę :naughty:

Boseron tak szczerze uważasz że to możliwe, czy po prostu jesteś takim służbistą i argumentów nie przyjmujesz. Chyba że znasz taką metodę żeby w 15 minut się wyleczyć, wtedy jestem skłonny przyznać Ci rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja jak potrzebowałem policji bo w moim domku na działce znalazły się jakieś kradzione rzeczy to policja łaskawie przyjechała na trzeci dzień!!

Ten kto zostawił te przedmioty to prędzej czy później po nie przyjdzie tak trudno zacząć obserwować teren?? Policja przyjechała na 3 dzień trzema radiowozami (gdy złodzieje już wynieśli wszytko). W promieniu 5 kilometrów każdy już wiedział że u mnie były kradzione rzeczy.

Pełen profesjonalizm nie ma co. Ciebie to udupią, bo jesteś bezbronny, ale już jakąś szajkę to się boją ruszyć. Dla to jest MAFIA, nigdy nie pomogli mi i nie znam nikogo komu by pomogli.

Tutaj też jest ewidentne pokazanie swojej władzy, normalnemu obywatelowi który nie złamał żadnego przepisu. Moim zdaniem są ci ludzie zakompleksieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że fantazja ułańska :good:

Tylko jak te fantazje mają się do rzeczywistości, bo chyba jak by ktoś był pod wpływem i miał 0.22 to za 15 też by coś wykazało a nie 0.00

Tak poza tym to temat nie jest o Policji tylko o zabraniu prawa jazdy więc po co wogóle ten poemat skoro nie jest na temat.

To po co obrażać tu policjantów przecież ten temat jest o zabraniu prawa jazdy a nie o policji??

Przedstawiłem procedurę badania osoby kierującej pojazdem pod wpływem alkoholu.

Ale widzę nie wszystkim chce się czytać tak długie wypowiedzi i dlatego też w społeczeństwie jest taka niewiedza na temat prawa, przepisów, zasad postępowania.

Ale nie będę walczył z wiatrakami niektórych osób nie da się zmienić... zrobię tak jak Boseron i nie będę już pisał, żegnam i do zobaczenia na drodze :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak ktoś ma procedury zamiast mózgu to inaczej go nazwać nie można.

Oby jak najmniej na drogach takich służbistów którzy zakładając mundur uczciwość i przyzwoitość zamieniają na procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nikogo nie chciałem obrażać, mam kolegów policjantów więc o uprzedzeniach nie ma mowy.

Doskonale rozumiem że przepisy zapewne są takie że jeśli coś wykaże to prawko zabieramy. I tu jak rozumiem jeśli policjant zachowałby się inaczej działałby niezgodnie z przepisami. Ale pomijając przepisy które są jakie są i przyjmując że wujek był trzeźwy jak przysłowiowa świnia mamy 2 możliwości.

Albo alkomat jednak nie zadziałał tak jak trzeba - na co wskazywała by logika i zdrowy rozsądek.

Albo jednak wujek był pod wpływem i wytrzeźwiał w 15 min.

Z tych 2 możliwości pierwsza jednak wydaje mi się bardziej rozsądna. I tu pytanie czy policja jednak ma jakąś możliwość wyjścia z tej sytuacji czy też nie.

Ja ze swojego doświadczenia drogowego - mimo iż nigdy nie prowadzę pod wpływem mogę powiedzieć że wiele razy byłem świadkiem bardziej racjonalnego zachowania policjantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu żenada i na takich sk........ idą nasze podatki.

Żenadą jest poziom Twojej wypowiedzi

Widzę że fantazja ułańska :good:

Tylko jak te fantazje mają się do rzeczywistości, bo chyba jak by ktoś był pod wpływem i miał 0.22 to za 15 też by coś wykazało a nie 0.00

Tak poza tym to temat nie jest o Policji tylko o zabraniu prawa jazdy więc po co wogóle ten poemat skoro nie jest na temat.

Najpierw zaznajom się szanowny kolego czego dotyczy termin ułańska fantazja, potem się wypowiadaj :wallbash:

Następnie sam poruszasz temat Policji potem mówisz, że nie jest na temat??

Ogólnie cały system MSW jest powalony i tyle w temacie - mam znajomych, rodzinę i każdy Ci to powie. Wystarczy, że jeden z drugim pochwali się komuś, że go policjant puścił to od razu masz telefon o niedopełnieniu obowiązków służbowych. Policja jak Policja - wszędzie masz czarne owce. Też uważam , że ta procedura jest nielogiczna.

Kolego Boseron - owszem istnieją przypadki, że ten wynik nie jest miarodajny - to jest zawartość w wydychanym powietrzu. Co za tym idzie masz szansę dmuchnąć mały wynik po wąchaniu przez całą trasę płynu do spryskiwaczy. Masz to w wydychanym powietrzu nie masz we krwi = proste. Z tymi alkomatami też nie byłbym taki pewien - nie znasz typu urządzenia a starsze potrafiły się j...ć non stop.

Wyjściem z sytuacji jest sąd i dobra linia obrony. Myślę, że założycielowi wątku chodzi o to, aby pomóć wyjść z tej niejasnej sytuacji. Mam zasadę nigdy nie oceniam nie będąc naocznym świadkiem i tego powinni się wszyscy trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie sam poruszasz temat Policji potem mówisz, że nie jest na temat??

Moja wypowiedz dotyczyła tematu zabrania prawa jazdy i policjantów którzy w tym uczestniczyli, czytaj ze zrozumieniem a nie wklejasz słowa wyrwane z kontekstu i myślisz że zabłyśniesz.

Ogólnie cały system MSW jest powalony i tyle w temacie

Nie bałeś się użyć taki słów :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie sam poruszasz temat Policji potem mówisz, że nie jest na temat??

Moja wypowiedz dotyczyła tematu zabrania prawa jazdy i policjantów którzy w tym uczestniczyli, czytaj ze zrozumieniem a nie wklejasz słowa wyrwane z kontekstu i myślisz że zabłyśniesz.

Ogólnie cały system MSW jest powalony i tyle w temacie

Nie bałeś się użyć taki słów :polew:

Niby czym mam zabłysnąć i czego mam się bać powiedz mi proszę??

Masz przytoczone logiczne argumenty, resztę sobie przeanalizuj sam. Nie wnosisz powyższym postem nic do tematu, więc śmiało zaryzykuję tezę, że sam jesteś tu aby "błyszczeć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby czym mam zabłysnąć i czego mam się bać powiedz mi proszę??

Masz przytoczone logiczne argumenty, resztę sobie przeanalizuj sam. Nie wnosisz powyższym postem nic do tematu, więc śmiało zaryzykuję tezę, że sam jesteś tu aby "błyszczeć"

Przeczytaj z 5 razy to może zrozumiesz bo czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoją mocną stroną.

Szkoda robić OT dlatego kończę dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...