Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Peknieta lampa przednia Bosch w Audi 97'


chesterman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pekla mi niefortunnie przednia lampa lewa. Nie mam pojecia dlaczego tak sie stalo. Dotknalem szybki lampy przez rekawiczke i jak za pomoca czarodziejskiej rozdzki pojawila sie pajeczynka ( w sensie lampa sie trzyma tylko przez 60% jej powierzchni biegnie takie pekniecie pojedyncze).

Znalazlem taka lampe na allegro, tyle ze to z Anglika i nie wiem czy w ogole bedzie pasowac ? :

http://moto.allegro.pl/lampa-reflektor-lewa-lp-przod-a4-b5-bosch-przednia-i1367658858.html

to jedno.. a drugie pytanie to czy zamiast lampy calej, mozna gdzies dostac sama szybke ??

dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc :)

ale wole oryginalna szybe boscha. jesli ktos wie gdzie moge taka dostac i zeby nie kosztowalo wiecej niz 100zl to prosze piszcie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz " rozkleic " , sorry ale nigdy nie wymianialem klosza w zadnym aucie. tzn ze jest cos w rodzaju kleju uszczelniajacego, czy sa to tylko zwykle zaczepy stalowe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz " rozkleic " , sorry ale nigdy nie wymianialem klosza w zadnym aucie. tzn ze jest cos w rodzaju kleju uszczelniajacego, czy sa to tylko zwykle zaczepy stalowe ??

klej jest napewno a zaczepy nei wiem jak robilem to w golfie to byly zaczepu i klej. Opalarka na około grzejesz i odklejasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli mowisz ze teraz przy zdejmowaniu obecnego peknietego klosza czeka mnie niezla zabawa zimowa pora ?:P

myslalem ze sa tylko te zaczepy a wokol brzegow klosza biegnie tylko guma uszczelniajaca.

a ten klosz co od anglika podalem w linku do allegro.. to byloby dobre??

jak mozesz to opisz mi troche jak nalezy wymienic taki klosz. czy trzeba wyjmowac cala lampe do tego procesu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy trzeba wyjmowac cala lampe do tego procesu ?

no raczej, dobrze by ją i siebie ogrzać a nie na mrozie siedzieć :decayed: [br]Dopisany: 23 Grudzień 2010, 00:11_________________________________________________...poza tym moim zdaniem lepiej kupić używkę przynajmniej będzie oryginalnie klejona. Jak źle poskładasz to będziesz miał akwarium :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to teraz duzo nowych rzeczy sie o tym dowiedzialem :)

no dobra, dajmy na to ze decyduje sie na zakup szkla i wymiany.

jaki klej? gdzie go dostane ? jak ogrzewac lampe przy zdejmowaniu starego(peknietego klosza)?

czy przy zakladaniu nowego klosza wraz z klejem.. trzeba uzyskac pewna temperature? czy temperatura pokojowa podczas klejenia wystarczA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to teraz duzo nowych rzeczy sie o tym dowiedzialem :)

no dobra, dajmy na to ze decyduje sie na zakup szkla i wymiany.

jaki klej? gdzie go dostane ? jak ogrzewac lampe przy zdejmowaniu starego(peknietego klosza)?

czy przy zakladaniu nowego klosza wraz z klejem.. trzeba uzyskac pewna temperature? czy temperatura pokojowa podczas klejenia wystarczA?

juz pisałem opalarka i na około ogrzewasz. Ja sklejałem na silikon. Najlepiej w domowych warunkach i zostawic do wyschnięcia na 24h zeby wszystko odparowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej to dzieki za podpowiedzi i sugestie.

bede szukac teraz szkla boscha. jak by ktos mial na sprzedaz takie(lewe) to pisac ;)

no albo jesli macie jeszcze jakies propozycje. teraz przez swieta i tak nic nie zalatwie. ale bede dzialac po swietach odrazu ;)

dzieki za pomoc :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem szkło lampy blisko 1,5 roku temu. Nie przypominam sobie żeby było coś tam przyklejone. Szkło przymocowane na zatrzaski. Odpinasz, wyjmujesz, wkładasz inne i śmigasz. Oczywiście szybę kupiłem używaną (Allegro) żeby była mniej więcej tak samo złachana jak ta od mojego autka. Nie mam problemów z parowaniem ani z efektem "akwarium" :naughty:

PS. Potraktuj pęknięcie sylikonem bezbarwnym żeby wilgoć nie uszkodziła odblasku :decayed:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za informacje. sprobuje zalozyc silikon bezbarwny na szklo.

a tak w ogole, to czy widzicie jakas roznice miedzy szklem typu noname od oryginalnych(bosch) ?

bo szukam boscha, ale nie moge znalezc. zaczynam sie poddawac i mozliwe ze kupie jakis zamiennik.chocby na teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...