Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dziwne objawy MOCY


neku

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczyscilem turbine i zawór N75-ten od strony chlodnicy bo sa dwa-do tego wymienilem filtr paliwa i auto nie do poznania.Przedtem krecil sie na czworce do 3300 i 120km/h.To byl max.W tej chwili bede chyba musial klode drzewa uwiazac do zaczepu :naughty:.Mozna tez wyczyscic kolektor wydechowy i zawor EGR.W moim przypadku byly w dobrym stanie takze na razie podarowalem to sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten numer ze strzykawka nic nie daje.To tak samo jakbys sztanga rozruszal kierowniczki.Szkoda wogole takimi metodami zawracac sobie glowe.Sprawdz czy kierowniczki sie nie przycinaja i czy sztanga chodzi w pelnym zakresie.Jezeli sztanga da sie ruszyc tylko troche,powiedzmy ok. 1 cm to znaczy,ze sie zapiekaja i niedlugo wogole stana i nie ruszysz. Trzeba wymontowac turbo i wyczyscic.Zawor N75 teoretycznie nie jest rozbieralny ale polak potrafi.Trzeba wymontowac N75,odgiac blaszana opaske z jednej strony najlepiej tak zeby jej nie uszkodzic.Odginalem srubokretem,nastepnie zdejmujesz te biala kopulke i wyciagasz tloczek wraz z czerwona gumowa oslonka. Wtedy trzeba wyczyscicw srodku najlepiej wd-40 i szmatka na srubokret.Tloczek tez czyscimy.Do tloczka mozna zapodac wd-40.Przed zlozeniem kilka kropel oleju maszynowego w korpus tloczka,tzn ten czarny plastik w ktorym jest tloczek i skladasz.Biala kopulke najlepiej skleic superglue.Zakladasz blaszke ,zaginasz i montujesz w samochodzie.

P.S.

Tak wogole to ten zawor przez wszystkich nazywany"zaworem N75" tak sie nie nazywa tylko ma swoj symbol kilkucyfrowy co mozna sprawdzic w serwisie.Nazwa" N75" wziela sie od numeru bledu.

Sprawdz tez kolektor i zawor EGR bo szkoda roboty i kasy jezeli sam tego nie robisz.Wyczyscisz turbo a z brudnego kolektora znowu syfu najdzie na kierowniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zaufanego mechanika zlece mu ta robote ciekawe czy ogarnie temat w poniedziałek zaprowadzam i napisze co i jak tym razem dzięki wszystkim[br]Dopisany: 07 Styczeń 2011, 19:50_________________________________________________aha i przy tym jak przyspieszam to słychać dość głośne zasysanie powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaaplikowałem EGR3 do dolotu http://wynns.pl/top/do%20ropy/233%20ERG3%20DIESEL.php rozruszałem sztangę kluczem 13, przegoniłem i problem z trybem awaryjnym został rozwiązany.

Od razu zauważyłem większy skok pracującej sztangi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak koledzy, moze ktos jeszcze podtwierdzic zbawienne dzialanie preparatu na notlaufy spowodowane przycinajaca sie sztanga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wynns.pl/top/do%20ropy/233%20ERG3%20DIESEL.php

CZYSZCZENIE DOLOTU:

1. Uruchomić silnik i poczekać, aż się rozgrzeje. Zdjąć filtr powietrza.

2. Ustawić pracę silnika na 2000 obr/min;

3. Przy pracujacym ciepłym silniku wtryskiwać preparat w odstępach do kolaktora dolotowego. Podczas aplikowania obroty silnika obniża się - spadną. Po każdym rozpyleniu, poczekać aż silnik osiągnie ustawione poprzednio obroty. Jeśli to konieczne przegazować, żeby silnik nie zgasł z powodu wzbogaconej mieszanki.

OKI nie ma sprawy tylko ceną wyczyszczonego dolotu bedzie zrabany przepływomierz :polew::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wynns.pl/top/do%20ropy/233%20ERG3%20DIESEL.php

CZYSZCZENIE DOLOTU:

1. Uruchomić silnik i poczekać, aż się rozgrzeje. Zdjąć filtr powietrza.

2. Ustawić pracę silnika na 2000 obr/min;

3. Przy pracujacym ciepłym silniku wtryskiwać preparat w odstępach do kolaktora dolotowego. Podczas aplikowania obroty silnika obniża się - spadną. Po każdym rozpyleniu, poczekać aż silnik osiągnie ustawione poprzednio obroty. Jeśli to konieczne przegazować, żeby silnik nie zgasł z powodu wzbogaconej mieszanki.

OKI nie ma sprawy tylko ceną wyczyszczonego dolotu bedzie zrabany przepływomierz :polew::good:

to robisz za przeplywomierzem i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czas spekulować na temat preparatów które pomagają na chwilę jutro oddaję auto do mechanika na czyszczenie turbo i ............... nowy problem sie pojawił taki metaliczny dziwięk jakby brzęczenie słychać go bardziej od dołu auta wydaje mi się że to szklanki ale nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bedzie turbina ale zawor N75. Jezeli masz takie odczucie podczas jazdy jakby cos zatrzymywalo auto i puszczalo to szwankuje wlasnie ten zaworek.Wystarczy wymontowac i nawet nie trzeba rozbierac.Wystarczy,ze psikniesz do niego wd-40 i przedmuchasz.Tzn.,gdy masz wymontowany zawor to na bialej kopulce sa dwa biale wypusty na ktore zaklada sie wezyki.Psikasz to tego grubszego bialego wd-40 a nastepnie dmuchasz ale tak aby powietrze wchodzilo przez dwa biale a wychodzilo czarnym.Gdy wydmuchasz ten preparat to ponawiasz cala procedure kilka razy.Powietrze powinna przechodzic ale z oporem lecz nie za duzym.

Łatwo rozpoznac czy turbina czy tez zaworek niedomaga.Krecisz silnik podczas jazdy powyzej 3000 najlepiej na czworcei gdy dostaje mula i za cholere nie chce isc przewaznie powyzej 3300 to turbina natomiast zawor objawia sie tym ,ze wchodzi na obroty i nagle jakby ktos trzymal na gumie z tylu za chwile puszcza i znowu zamul ale po kazdym takim trzymaniu zwiekszaja sie obroty.Moze byc tak ,ze zacznie szarpac przy nizszych obrotach tak ok. 2000.

Zanim pojedziesz do mechanika wyczysc ten zawor i sprawdz jak zachowuje sie podczas jazdy bo szkoda kasy na taki banal.Mechanior jezeli dojdzie do tego ,ze to ten zawor to pewnie nie bedzie czyscil bo teoretycznie jest on nierozbieralny tylko zamowi nowy a ori kosztuje 580 zł.Mozna kupic na allegro za ok. 120zł.Mozna tez zaoszczedzic calkowicie i go wyczyscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem, u mnie sztanga nie chodziła na pełnym zakresie, rozruszałem ją, zrobiłem trasę 1200km i auto nie do poznania. Przez pierwsze 400km troche coś je jeszcze bolało, ale przepaliło :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luknij weze ja tez tak mialem przegonilem z 3 dni pod rzad i waz pekl ;P a tez mi tak na 1-2s przymula gdy na 4 biegu 2,5 obrotkow wskakiwalo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam otóż

byłem u mechanika turbiny nie ruszał bo mówił że nie możliwe żeby za***ała sie tak szybko i wyczyścił n75 i posprawdzał wężyki i otóż postawił diagnoze muszę załatwić czujnik co jest wlutowany w komputer w niego wchodzi podciśnienie bo czujnik już złe dane podaje i przy przyśpieszaniu ma te dziury a błędy na kąpie pokazuje czujnik ciśnienia w koleklorze ssącym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...