Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Silniczek tylniej wycieraczki


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Szukalem ale nie znalazlem ( chyba ze nie umiem szukac :P ) informacji na temat silniczka tylniej wycieraczki,

Ostatnio jadac nagle sie właczyła tylnia wycieraczka i chodziła cały czas... podjechałem do ASO i stwierdzili ze sie silniczek "zalał" i trzeb akupic nowy koszt ok 450 zł, jak wiadomo w Aso nie naprawiają ale wymieniają na nowe, nie chce mi sie wydać 450 zeta, wiec wyłączyli mi go odpinając wtyczke.

Jak wiadomo pogode mamy jaka mamy i tylnia wycieraczka winna działać.

Wiec moje pytanie czy ktoś miał juz taki problem, czy ktoś naprawiał silniczek itd ?

Jesli ktoś ma "etke " i był by w stanie wrzucić mi chociaz nuemr silniczka było by super bo moze poszukac w używkach jak sie nie da naprawić tylko ze wiadomo jak jest z używkami....moze chodzić przez 5 lat a moze "pasc" po tygodniu....

Dzięki za jakies spostrzeżenia w temacie uwagi i porady

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuber.

Etka, to pre_pl i u nas chyba lukaszr, Lukas - zagadaj z nimi.

Ja wiem, ze to spór akademicki (nowe/uzywane), ale szukaj używki/zamiennika. Allegro rozumiem, ze jeszcze nie próbowałeś, bo nie masz nr-u. Szroty próbuj, może od angolskich będzie coś pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniczek zalanny i dzialal cay czas? dziwne zwarcie :) szukaj na poziomie przekażnika on sie mogl zwiesić[br]Dopisany: 04 Listopad 2007, 07:45 _________________________________________________podepnij voltomierz do stykow zasilania i sprawa bedzie jasna co sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer silnika : 8E9 955 711 C (8E9955711C)

Udaj się może do jakiegoś kumatego elektryka najpierw... Bo jak chodzi, to znaczy raczej że silnik jest ok.

Jeśli już w grę wchodzi kupno tego silniczka, ja bym na 100% szukał używki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz namiary na dobrych (a przy tym umiarkowanie drogich) elektryków to ci dam. Chłopaki są kumaci i jak coś się da naprawić to naprawią zamiast wymieniać...

Dzięki Pre za numer silniczka :>

Longinus no to pisz mi pw z tymi elektrykami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszlosc: nawet jakby Ci wycieraczka stanela (zalanie woda, korozja), to zamiast kupowac nowke w ASO - oddaje sie do regenarcji silniczek za ~150zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuberek, a sam nie możesz tego wyjąć, rozebrać i zobaczyć co się dzieje ??

Wtedy będziesz wiedział co i jak i przede wszystkim tanim kosztem.

Od razu będziesz mógł zrobić fotki do dokumentacji.

Ja bym nie wytrzymał i sam to rozebrał :)

Podejrzewam, że jest tak jak mówi czaki22 - możliwe, że coś się stało z przekaźnikiem, bo takie dziwne trochę zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paowie , jak bym miał czas to z miła chęcią bym to rozebrał.... ale wiadomo w jakich czasach żyjemy wszyscy zagonieni.... ale sciemniam heheh dobra namówiliście mnie postaram sie tym zając moze jutro z rana....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paowie , jak bym miał czas to z miła chęcią bym to rozebrał.... ale wiadomo w jakich czasach żyjemy wszyscy zagonieni.... ale sciemniam heheh dobra namówiliście mnie postaram sie tym zając moze jutro z rana....

Widzisz, a to co zaoszczędzisz to wydasz na :drunk:

Chyba nas zaprosisz za to, że namówiliśmy Ciebie do roboty ?? :D

A tak na poważnie to zrób przy okazji fotki żeby ktoś na tym skorzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po dłuższym czasie stwierdziłem ze coś spróbuje sam wyrezac hehehe

No i musze powiedziec ze to chyba nie wina silniczka, jak sprawdzałem to cały czas jest podawany prad czyli przekaźnik tylko pytanie bo nie wiem gdzie szukac przekaźnika , no chyba ze to pajączek przy kierownicy sie sp***doli-ł.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem kiedyś w mojej Audi 80 Avant. Objaw był trochę inny bo gdy wrzucałem wsteczny to wycieraczka się załączała trochę się namyślałem zanim doszedłem :mysli:. Przyczyną w moim przypadku było zwarcie w miejscu w którym kable przechodzą z samochodu w klapę. W tamtym miejscu izolacja z biegiem czasu kruszeje i pęka co powoduje zwarcie. Moim zdaniem może być u ciebie podobnie kabel plusowy od silniczka może stykać np. z plusem od podświetlenia tablicy rej. sprawdź może to akurat będzie to :th:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...