Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] A4 B6 2.5 Tdi QUATTRO i DAIMLER DS-420 LIMUSIN


dajmler4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem przedstawic moja audi-czke :rolleyes:

Wiec tak autko pochodzi z 2001r posiada silniczek 2.5 TDI quattro manual.Była kupiona w Polskim salonie. Ja osobiście kupiłem je 2 lata temu w grudniu. Następnie autko po roku użytkowania sprzedałem aby po kolejnym roku je znowu odkupić :naughty:

Aktualne wyposarzenie to pakiet sportowy czyli sportowe fotele, kierownica, galka zmiany biegów, sportowe zawieszenie (orginalne), 4 elektrycznew szyby, lusterka, nagłośnienie Bose, parktronic tył, reflektory xenonowe, tempomat, komputer pokładowy i zapewne jeszcze jakies inne pierdolki ale aktualnie nie pamietam :gwizdanie: A no i jeszcze posiadam pełna ksiazke serwisowa na przebieg 174 000km

Co do zeczy które byly zrobione przy niej to:

-przedewszystkim nacinane tarcze ATE powerdick

- poprzedni wlasciciel twierdzil ze auto przeslo chip-tuning ale tego nie wiem na pewno jakos nie moge sie zebrac zeby jechac na hamownie

- w lato autko dostanie 19" felgi chromowane tzw-s-linowe

- zostaly przyciemnione szybki w aucie przód i tył :>

-załozone chromowane lusterka (calosc nie jakies badziewne doklejanki)

igp5910.th.jpg

igp5912.th.jpg

igp5918.th.jpg

igp5928.th.jpg

igp5934o.th.jpg

igp5937.th.jpg

igp5902.th.jpg

igp5943.th.jpg

igp5944.th.jpg

igp5952.th.jpg

igp5955.th.jpg

igp5962.th.jpg

igp5964.th.jpg

Mody zrobione:

-założona tapiocerka półskórzana s-line z tapicerka speed z b7 z pakietem schowków i światła, podgrzewane, w tylnym podlokietniku miejsce wysywane na 2 kubki

-zrobiona wiazka do podgrzeawanych foteli podiekowania dla uzytkownika domin79 :notworthy: , zmiana klimatronika

-zmiana progów i dywanu na czarne innych plastików typu schowki kierowcy pasazera itp

-wymiana galki na s-line pikowana

-nowe dywaniki, mata do bagaznika siatka bagaznika

-wycieraczki i ramiona aero

-komplet hamulców przednich z S4 :thumbup:

Mody do zrobienia:

-dokladki drzwiowe S4, tylna dokladka MS-design, tylna lotka S4 wszystko lezy juz w garazu

-pomalowanie dokladek przód tyl progi w kolor auta,

-wymiana tunelu srodkowego,

Daimler DS-420 Limusin

1974r

autko robione tylko i wyłacznie na zamówienie dla głów koronowanych i arystokracji, takim autkiem jeździła w latach jego świetlności królowa Anglii Elżbieta II lata produkcji pomiedzy 1968-92 w tym czasie wyprodukowano około 4500szt

silnik rzedowe 4.2l automat

7 osobowy

igp9431.jpg

wkrótce wrzuce foto wnetrza :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładna, szkoda że to 2.5 ale jak już chwile jeździsz i jest ok to tylko życzyć bez awaryjnego użytkowania. No i co najważniejsze ma :quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie i niestety wszyscy nazekaja na 2.5 ja bym go nie zamienil na zadnego innego niezawodnego 1.9 (chyba ze na 3.0 TDI :decayed:), nie mialem z tym silnikiem zadnych problemóów no dobra poza wymiana jakis pierdół gumowych kosztujacych po 50zł albo i mniej, ogólniebardzo polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet spost jak u mnie :wink4: tylko grzanych tyłków brak :tongue4:

Łyso wygląda bezczków na klapie i grilu :rolleyes: Szerokości !!! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie i niestety wszyscy nazekaja na 2.5 ja bym go nie zamienil na zadnego innego niezawodnego 1.9 (chyba ze na 3.0 TDI :decayed:), nie mialem z tym silnikiem zadnych problemóów no dobra poza wymiana jakis pierdół gumowych kosztujacych po 50zł albo i mniej, ogólniebardzo polecam :)

To czemu takie ceny na rynku niskie ? :) Ogólnie silnik pracuje jak agregat prądotwórczy przyklejony nad drzwiami za sklepem mięsnym - no ale to tyle tytułem mojego zdania - jakby były złe to by ich nie produkowali .... w tamtym okresie he.

Auto poza tym silnikiem, co raz jeszcze podkreślam tylko i wyłącznie moja preferencja na "nie" - miód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto na allegro widziałem z uszkodzonym przodem jakiś czas temu.Ładny kolor :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec histroria autka jest nastepujaca kupilem te autko 2 lata temu po roku jazdy zainwestowaniu okolo 10 000zł autko sprzedalem (ten porzód co byl uszkodzony to moja sprawka :tongue4:) naprawilem go w aso za 13000zł i postanowilem je sprzedac. potem kupielm bmw e46 coupe no i zatesknilem za audi wiec gdy zobaczylem ze moja Audiczka stoi na psrzedaz odrazu zadzwonilem i odkupilem swoje nowe stare autko :> wiem ze mój silnik nie chodzi jak to okreslil kolega "agregat prądotwórczy" co przyznam ma miejsce w wiekszosci tych silników u mnie jest cichutko(jak na diesla oczywiscie) praca jest bardzo kulturalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie i niestety wszyscy nazekaja na 2.5 ja bym go nie zamienil na zadnego innego niezawodnego 1.9 (chyba ze na 3.0 TDI :decayed:), nie mialem z tym silnikiem zadnych problemóów no dobra poza wymiana jakis pierdół gumowych kosztujacych po 50zł albo i mniej, ogólniebardzo polecam :)

To czemu takie ceny na rynku niskie ? :) Ogólnie silnik pracuje jak agregat prądotwórczy przyklejony nad drzwiami za sklepem mięsnym - no ale to tyle tytułem mojego zdania - jakby były złe to by ich nie produkowali .... w tamtym okresie he.

Auto poza tym silnikiem, co raz jeszcze podkreślam tylko i wyłącznie moja preferencja na "nie" - miód.

co Ty w ogóle piszesz?? :blink: 2.5TDI za***iście brzmi i nie ma co porównywać do klekoczącego 1.9 :cool1: Piękna maszyna :good: Wypas podobny jak u mnie tylko tempomatu brak i Bose :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że będzie podobnie z przelotem, bo TDI to nie benzyna że jak wymienisz układ wydechowy to będzie o wiele głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja transitem jeżdżę bez wydechów już 3 miesiące bo rurę upaliło i nie ma czasu pospawać i da się jeździć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu takie ceny na rynku niskie ? :) Ogólnie silnik pracuje jak agregat prądotwórczy przyklejony nad drzwiami za sklepem mięsnym - no ale to tyle tytułem mojego zdania - jakby były złe to by ich nie produkowali .... w tamtym okresie he.

Auto poza tym silnikiem, co raz jeszcze podkreślam tylko i wyłącznie moja preferencja na "nie" - miód.

co Ty w ogóle piszesz?? :blink: 2.5TDI za***iście brzmi i nie ma co porównywać do klekoczącego 1.9 :cool1: Piękna maszyna :good: Wypas podobny jak u mnie tylko tempomatu brak i Bose :wink4:

Maszyna jak najbardziej piękna to nie podlega dyskusji i to nie wygląd maszyny skrytykowałem - tylko silnik :) dla mnie brzmi jeździ i zachowuje się conajmniej miernie - ale to tylko moje zdanie :) Jeździłem 2.5 TDI w A6 a A4 jeździłem też nieco starszą konstrukcją w "setce" - wszystkie to samo - dużo huku, dużo spalania, mało jechania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje sie przejechac zdrowym 2.5 180km w quattro w b6 a zapewniam ze nie bedziesz chcial juz wsiasc do swojego 1.9 tdi(oczywsicie mówie tylko o zdrowej sztuce) takie jest moje zdanie no ale co kto lubi jeden woli "niezawodne" 1.9 a drugi "awaryjne 2.5" ( w celach watpliwosci cydzyslowy sa po to gdyz uwazam ze istotne najbardzie jest to na jaki egzemplaz sie trafi bo mozna kupic niezawodnego 1.9 i stac non stop na poboczku a mozna kupic awaryjne 2.5 i nic w nim nie robic przez pare lat) :gwizdanie:

Autko otrzymało dzisiaj nowe lapmy bi-xenonowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie bardzo podoba dzwiek V6 i bardzo chetnie bym kupil taki motor.Duzo sie nasluchalem na temat tych motorów i osobisie bym juz nie kupil poniewaz uwazam ze auto powiino niemiec zadnych bolaczek powaznych :) POnoc BAU i BCZ sa niby dobrymi motorami ale niewiem czy montowane tez w a4....No szkoda szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam ze swoim nie mialem nigdy zadnych prblemów poza wymianami jakis drobnych gumek które poprostu po 10 latach zparcialy, jednynie poprzedni wlasciciel ten któremu sprzedalem i odkupilem wymienil cala hydraulike walki i dzwigienki jak sie go zapytalem po co to zrobil (bo wiedzialem ze wszystko bylo w dobrym stanie wczesniej jak go mu sprzedawalem) odpowiedzial ze tak wlasnie wszyscy gadali o tych silnikach ze sie psuje itpwiec postanowil to zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...