Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALF] [B5 ALF] Brak sygnału o obrotach silnika-prośba o pomoc


sajmon8526

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:Mam problemy z niedziałajacym ARS-em.Diagnoza była robiona na odpalonym silniku.Po podłaczeniu vaga i wejściu w ABS-y wyskoczł mi taki bład:

23_12_2010_audi_013.jpg

Sprawdzone zostały jeszcze w blokach pomiarowych obroty i zostały normlanie pokazane nie było z nimi rzadnych problemów.Przełacznik asr tez pokazywał włączanie i wyłaczanie.Obrotomierz działa predkosciomierz tez.Auto normalnie jeździ bez braków mocy przerywania jedyne co to delikatne falowanie na biegu jałowym ale minimalne i nie czeste .Co moga oznaczac te błedy według waszej opini?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by było zajrzec w schemat elektryczny i znalesc przewod odpowiadajacy za przekazywanie informacji z licznika do komputera o obrotach i predkosci silnika, najprawdopodobniej stawiam na przerwe lub zgnity wewnatrz. ale to moje przypuszczenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,Dzis odkreciłem czujnik połozenia wału i wyczysciłem.Był troche w oleju upaprany ale nie uszkodzony.Jedynie kostka która łaczy sie z tą od czujnika połamana ale kable niby całe.Bede chciał sprawdzic jeszcze ten czujnik.Zna ktos moze wartosci jakie powinien miec dobry czujnik?spróbuje cos na necie znaleźć jeszcze jak to zmierzyc[br]Dopisany: 31 Grudzień 2010, 16:56_________________________________________________Sprawdziłęm jeszcze przewody i kostki i przy komputerze nie było nic niepokojacego nie było grzebane ładnie zabezpieczone wiec chyba watpie aby coś zgniło:) chociaż kto to wie.Zobacze ten czujnik połozenia wału miernikiem i jeżeli faktycznie to on to kupie zamiennik i podmienie.Dołaczam zdjecie kostki od czujnika.uszkodzona ale silnik ok chodzi i bez zadnych problemów.Poszperałem takze w necie i pod błedem 529 znalazłem taki opis.

00529 PO725 Obwód wejsciowy predkosci silnika(czujnik RPM)-usterka.Zobacz tez straty zasilania ECM.

00529 PO727 Obwód wejsciowy predkosci silnika(czujnik RPM)-brak sygnału

Takie znalazłem podobne tłumaczenia w internecie.Co z tego wedłóg was wynika?

23_12_2010_audi_017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...