Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] średnie spalanie


mercii

Rekomendowane odpowiedzi

Wiam

Wczoraj kupiłem sobie audiczne a4 1,8 t quatro z 96 roku. I problem na początku. Średnie spalanie na komputerze. POkazuje mi jak wloke sie na 3 z predkościa 60 km/h 11-14 litrow. Moje poprzednie samochody wtedy pokazywaly mi 3,4 litry. Dla jasnosci jade ledwo dotykajac gaz. Na biegu jalowym pokazuje mi nieprzerwanie 5,6 litra / godzine albo 100km juz nie pamietam. Jak dodaje gazu na jalowym jak stoje to spalanie caly czas jest takie sameo 5,6. W vectrez bylo zazwyczaj 1,2 litra w sceniccu rodzicow 1 litr. Mozliwe ze ten samochod tyle pali? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po 1. to, co pokazuje FIS należy traktować z przymrużeniem oka.

Po 2. nic w tym dziwnego, u siebie mam podobnie, dopiero przy prędkości 60 km/h, przy 2100 - 2200 obrotów, gdy włączę tempomat to pokazuje mi 7,5l/100km. Poniżej tej kombinacji 11-14l/100km. Nie należy się tym przejmować, ważne jest to ile twój samochód faktycznie pali.

Jeżeli masz zapchany filtr powietrza i inne tego typu sprawy, to auto będzie paliło więcej. Jeśli nie wymieniałeś tego od dawna - wymień i zobacz co będzie wtedy. Chociaż FIS to FIS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sugeruj sie FIS-em

moja pali na 1biegu do 51 litrów

na 2 biegu do 37 litrów

w przypadku jaki opisałeś ważnych jest wiele szczegółów a najważniejszy pewnie czy trzymasz noge na pedale cały czas równo czy może poruszasz nią. możesz sie wlec na 3 biegu 40km/h a wystarczy mała dziura w drodze- noga dociśnie pedał o milimetr i FIS zaczyna pokazywać 25L/100km.

jak chcesz spr. realne spalanie to zatankuj do pełna i po wyjechaniu całego zbiornika znów zatankuj, potem wystarczy tylko policzyć ilośc przejechanych kilometrów przez ilość zatankowanego paliwa = średnie spalanie

mój przykład 550km :55L = 10L/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na biegu jalowym pokazuje mi nieprzerwanie 5,6 litra / godzine albo 100km juz nie pamietam. Jak dodaje gazu na jalowym jak stoje to spalanie caly czas jest takie sameo 5,6. W vectrez bylo zazwyczaj 1,2 litra w sceniccu rodzicow 1 litr. Mozliwe ze ten samochod tyle pali? Pozdrawiam

FIS nie pokazuje spalania godzinowego tak jak wektra i scenik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w FISie audi (bo go nie mam ;( ) ale nie mylisz przypadkiem spalania średniego z chwilowym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w FISie audi (bo go nie mam ;( ) ale nie mylisz przypadkiem spalania średniego z chwilowym ??

No właśnie widzę, że kolega jednak się pomylił. Zmień na manetce na spalanie średnie, to zobaczysz jak to się przekłada na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spalaniu chwilowyn tak bedzie lekko ruszysz noga w gaz i przy duzych obciazeniacha moze pokazywac, tak duze spalanie, tak jak koledzy radza przelacz na spalanie srednie. U mnie FIS duzo nie odbiega od tego co sie dzieje w baku sprawdzalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne aby po zatankowaniu do pełna wyzerować licznik kilometrów i zresetować kompa - wówczas wskazania średniego spalania są u mnie arcy dokładne - nawet do tego stopnia że jak tankowałem po drodze w kieleckim na podejrzanej stacji to bardziej wierzyłem mojemy wskazaniu na FIS niż to ile zatankowałem - tam licznik na dystrybutorze wskazywał na niekorzyść klienta o około 1 litra na 50 litrów. U mnie tankuję na tej samej stacji koło domu i wiem kiedy wybije mi pistolet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...