Treść opublikowana przez mercii
-
[B5 AEB] Pompa oleju do AEB
A miałes taka belkę zaweiszenia pod miską. U mnie miska jest jak nabradziej widoczna i dostępna ale 25% tyłu miski jest nad "belką" zawieszenia. Czy nie ma sposobu na wyciągnięcie jakoś inaczej tej miski? Już drugi warszatat chce zrezygnować z naprawy
-
[B5 AEB] Pompa oleju do AEB
Witam Czy ktoś sciągał u siebie miskę olejową? czytałem gdzies ze nie jest to trduen i kosztuje w granicach 150zł. Dzisiaj dałem samochód do mechanika aby wymieniłm mi pompę oleju i okazło się że zdjęcie samej miski to bardzo duży problem. Trzeba ponosić silnik i demontować przednie zaweiszenie. Czy tak to właśnie robi się w audi a4 1,8AEB Quattro? Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Pompa oleju do AEB
Czujnik wymieniłem juz na nowy. Problem występuje nadal ale tylko na gazie i na dłuższej trasie.[br]Dopisany: 27 Czerwiec 2008, 13:10 _________________________________________________NO i jest diagnoza tzn ja nia zrobiłem: ciśnienie na jałowym zimnym 2.0 bar na jałowym ciepłym 1,2 Bar w czasie podwyższania obrotów do 5 tys na ciepłym max 2.0 Bar Kompresia na cylindrach 12 Bar na każdy Panewek nie słychać - czasmi dlikatne cykanie ale to chyba zawory Czy te dane mogą świadczyć że pompa oleju jest do wymiany??? - już ją zamówiłem Nie pisałem wcześniej ale dolałem do oleju CASTROL MGANATEC 10W40-środek Liquid OIL - może to ma jakiś wpływ. Teraz po wymianie pompy będe chciał zmienić olej na jakis syntetyk 5W40 / 30. Czy to dobry pomysł?? Na pół syntetyku jeżdziłem przynajmnije 12 tys km - nie wiem jaki był wcześniej. Plisssss pomocy
-
[B5 AEB] Lpg a ciśnienie oleju
Witam Ostatnio zaczełą pojawiać mi się kontrolka ciśnienia oleju. Szczególnie na trasie. Jak jeżdzę po mieście na PB nie pojawia się wogóle , jednak jak tylko przełącze na lpg i pojeżdzę troche to zapali się i juz także na PB się świeci. Na trasie jeżdze zazwyczaj na LPG i wtedy zawsze się zapla po ok 20 - 30km. Na benzynie nie testowałem. Muszę zazanczyć ze po mieście nie oszczedzając samochodu na PB nie ma prawa się zawiecić kontrolka. Czy lpg ma jakiś wpłył na ciśnienie oleju. Pozdrawiam prosze uzywac prefiksy przy zakladaniu tematu.poprawione
-
Jaki najlepszy silnik do instalacji LPG ?
1,8 TURBO AEB jak najbardziej ale koniecznie bez CHIPA!!!!
-
[B5 AEB] Pompa oleju do AEB
A teraz następne spostrzeżenie. Jak pisałem na mieście nie pojawiała się kontrolka ciśnienia tylko na trasie. Jednak teraz znów na meiście się pojawia. Wcześneij na mieście jeżdziłem tylko na PB a teraz na LPG. czy to może mieć jakieś znaczenie. PS Dzisiaj zabieram się za przeczyszczenie smoka. Nie orietujecie się czy po zdjęciu miski jest łatwyu dostęp do pompy? I czy miskę w quattro zdjemuje się bez jakiś problemów?
-
[B5 AEB] Pompa oleju do AEB
Watpie zeby w trasie wyzsza lapalo. W miescie jak mu cisne to napewno jest znacznie wyzsza temperatura niz przy spokojojnej jezdzie w trasie. Norlane jest tez to ze jak otworze maske i dam gaz to za kazdym razem zaczyna dmuchac wentylator??? Wczesniej chyba tego niebylo ale bylu tez nizsze temperatury na zew..
-
[B5 AEB] Pompa oleju do AEB
Witam No i mam pytanie w dośc mocno obłożonym problemie. Kontrolka ciśnienia oleju. Jak to jest : jak jeżdzę po mieście, nawet dość agresywnie nie zapala mi się kontrolka od cisnienia, wszystko jest OK. A jeżdziłem z dobrą godzinę. Ale wystarczy jak wyjdę na jakąś dłuższą trasę gdzie jadę np.100 km/h przeż 10 min i pojawia się kontrolka. Coś mi tu nie gra gdyby pomoa była popsuta to powinna się kontrola zaplać cały czas a nie tylko na trasie.
-
[B5 AEB] Pompa oleju do AEB
Witam Mam problem z ciśnieniem oleju i jestem po lekturze forum i stwierdziłem że do wymiany idzie pompa oleju. Teraz pytanie: jaka jest tam pompa? Czy taka: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=382018562 Człowiek a Allegro odpiła że to niekoniecznie może być taka jak on oferuje. Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Ściąganie a wahacze
JAk ostro przyspieszam ato raczej nie. Ale czasmi w zaleznosci od dsrogi sciaga mnie w prawo. Czyli wniosek jest prosty : nowe wachacze ;(
-
[B5 AEB] Ściąganie a wahacze
Witam Jestem po wymiane górnych wachaczy z przodu. W czasei wymiany okazało się dolne są także do wymiany. Kupiłem tanie górne wieć pojerzdze na tym chwile i zmienie na caly komplet porzadnych. Ale do rzeczy: Samochod sciaga mi w lewo , szczegolnie jezli mocno przyhamuje powiedzmy z 60km/h wtedy jest juz dosc mocne sciaganie. Czy moze to byc wina stanu przednich wachaczy? W sumie przed wymiana leciutenko sciagalo ale tak jak teraz. Samochód wydaje mi sie ze zaczal sie gorzej prowadzic. JAkis taki nadsterowny. Wachacze maja z tym zwiazek? Pozdrawiam
-
[ALL B5] Źle obsadzone drzwi, u kogo to poprawić ?
he he Zrobiłem tak samo juz wczesniej. Mysałem ze na zaczepy nakleiłes które wchodzą w otwory w drzwi.
-
[ALL B5] Wymiana żarówek w oświetleniu zegarów
MAm takie pytako. Spaliło mi sie kilka żaróeczek i czas na wymianę. Z tego co sie doczytałem to o kolorze poświetlenia nie decyduje kolor żarówki:(. Jak wygląda sprawa zmiany koloru poswietlenia? Chcialbym zmieć poświelenie zegarów na biało jakimiś mocnym diodami a wzkazowki zostawić czerone. Da rade? Pozdorawiam
-
[ALL B5] Źle obsadzone drzwi, u kogo to poprawić ?
Napisz cos o tym pomysle z mata bitumiczna pod zaczepami. Przkleiles ja do tych zaczepów tapiecki które wchodzą w drzwi? Skutek napisałeś jaki dało ale w sumie to co mialo to na celu? Pozdrawaim
-
[ALL] Czy to już oznaka kończącego się sprzęgła ?
no mozliwośc samodzielnej wymiany biore pod uwage. Oczywisicie nie sam ale kumplem majacym o tym pojecie. Ale wiecie zawsze musi byc ten pierwszy raz.
-
[ALL] Czy to już oznaka kończącego się sprzęgła ?
Gaśnie mi samochodzik , wiec jeszcze nie jest najgorzej, ale i tak trzeba bedzie je wymienic niedlugo. Dzo jest z tym roboty? Trzeba wyciagac silnik?
-
[ALL] Czy to już oznaka kończącego się sprzęgła ?
Witam Mam problem ze sprzęgłem. Bierze wysoko , jest dość miekkie. Wiem że do wymiany kwalifikuje je "slizganie się". Teraz moje pytanie Jak te ślizganie się objawia? Czasmi jak próbuję ruszyć ostro pod górkę przy bardzo szybkim puszczeniu sprzegła, samochodzik zamiast jechać to ciągnie pod czerwoną kreskę i nie jedzie:) tylko muszę od nowa wcisnąć sprzęgło i powoli je puścić. Zdarzyło mi się to juz dwa razy:( Czy to już koniec? Wymiana sprzęgła domyślam się że jest dość skomplikowana. Co się z nim wiąże? Wystarczy wyjąć tylko skrzynie? Mam 1,8T. Pozdrawiam prosze nazywac temat zgodnie z regulaminem tym razem poprawilem
-
[B5 ABC] Jaką instalację założyć ?
JA tez mam Zenita i radzi sobie całkiem dobrze z chipowanym 1,8 TURBO co jest trudne do osiągnięcia. Mój kolega ma taka sama w zwyklym 1,8 TURBO i tez sobie chwali. Cena ok 2300zl spalanie u mnie 12,5l srednio.
-
[ALL] Regulacja tylnych drzwi
no tak mi tez o ten na nadwoziu chodzilo. Masz tam takie kreseczki wpsomagajace regulacje.
-
[ALL] Regulacja tylnych drzwi
przesuwasz w strone nadowzia rygiel.Pozdrawiam
-
[B5 AAH] Świst wiatru przy zamkniętych drzwiach od kierowcy
Mam to samo i stale z tym wlacze. JAk tylko sie zrobi ciepło to zabiorę się za to na poważnie. Regulacja ramy jak narzie trochę pomogła ale muszę zrobic to dokładniej bo teraz to na próbe tylko regulowałem. Myślę że to wystarczy , trzeba ja do wneki drzwioiwej troche przyciągnąc aby docisk byl większy, później na rygu - drzwi wyregulować aby dobrze przylegały i gotowe.
-
[B5 AEB] Co jest z tym alarmem ?
nie ma pilota wieć nie mam alarmu. Trzeba kupic nowy. Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Co jest z tym alarmem ?
Witam Poczytałem postyi ni znalazłem odpowiedzi. Pytanie zasadnicze: Czy mam alaram? NA przedniczh słupkach mam dwie czujki od ruchu - nie wiem czy są orginalen czy nie. Takie czarne jakby małe głośniczki:) - nie myslić z tweeterami:) Krateczki mam w środkowych słupkach. Mam diodę po lewej stornie kierownicy. Nie mam żadego guzika na slupku. No i nic sie nie uzbraja jak zamykam samochod. To jest czy nie? - bo nie wiem czy się tym abawić czy kupić sobie nowy.
-
Czy są na forum programiści ? :)
Witam Ja jestem studentem informatyki. Obecnie na II stopniu. Programowałem w C++, java, php, mysql, postgresql itd... Myślałem że juz nie będe tego robił a tu teraz na studiach mam powtórkę java - midlety, c++, php. Ale lubiłem to więc zabieram się za nowe projekty. Miło spotkać kogoś po fachu i z tymi samymi preferncjami motoryzacyjnymi. Pozdrawiam
-
głośniki KICKER
Rownie dobrze mógłbym nagrać przejeżdzający pociąg z odleglosci 30cm:) Łupią mocna ale z przodu coś mi zaczyna trzesczeć. Czeka nie rozkręcanie i dokręcania itd... No i szyba tylna wydaje mi się że może wypaść