Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki najlepszy silnik do instalacji LPG ?


guzer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie jaki waszym zdaniem jest najlepszy silnik pod instalacje LPG

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 ADR tez nie narzeka na LPG :] nawet instalka lepiej sie spisujew przypadku wolnossącego silnika niz w silniku z turbo.

Co nie oznacza ze w 1.8 T i innych gaz nie bedzie smigał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam ADR 1,8 srednio mi pali 9,5 l na sto i sie zastanawiam wlasnie nad lpg. z tego o czytalem to najlepiej sekwencje bo inne to szkoda montowac co sadzicie dobrze chodzi i ile wtedy mi bedzie chlac gazu i jaki koszt instalacji z montarzem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie "seryjne" silniki w Audi dobrze tolerują LPG pod warunkiem poprawności montażu i regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowaną instalację Landirenzo IV generacji do silnika 2,0 ALT, spala wg kompa o około 2l. więcej LPG od BP, ile zależy jak jadę (jazda oszczędna, głupieję). Wcześniej (też w Audi) w silniku 1,8 miałem zainstalowane Lovato, średnia spalania zależy od charakteru jazdy, jest to sensowna alternatywa na obecne ceny paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec lepiej kupic 1.8 czy 2.4 ?

i o co chodzi z tym afn i inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykasowałem wszelkie dyskusje na temat CZY instalować.

Temat dotyczy jaki silnik zagazować a nie CZY zagazowywać, gdyż jak zapewne można się domyśleć decyzja o zagazowaniu ZOSTALA JUZ PODJETA...

1,8 TURBO AEB jak najbardziej ale koniecznie bez CHIPA!!!!

Bzdura, oczywiście, że z czipem mozna zagazować i osiągnąc lepsze wyniki mocy na co mam dowodyw postaci wykresu z hamowni mojego 1.8T.

Moim zdaniem nie chodzi o to jaki silnik wybrać.

Chodzi bardziej o to aby zainstalować bardzo dobrą sekwencję :th: I to polecam zrobić :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziek

wiec mam pytanie nastepujące, chce kupic dopiero autko dlatgo mam wiele pytan ktore mnie nurtuja wiec jesli mozesz:

1.Kupic benzyne czy diesla

2.Jesli benzyna to z przeróbka czy samemu przerobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sam niewiem, z tego wzgedlu ze czytalem jakis czas temu ze gaz ma zdrozec, dlatego lepszym roziwazaniem jest zakup autka odrazu z instalacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec mam pytanie nastepujące, chce kupic dopiero autko dlatgo mam wiele pytan ktore mnie nurtuja wiec jesli mozesz:

1.Kupic benzyne czy diesla

2.Jesli benzyna to z przeróbka czy samemu przerobic?

ad 1. Zależy czego oczekujesz od auta i jak chcesz nim jeżdzic... Dieslem jezdzi sie zaupelnie inaczej niz benzyna.. nie wszyscy lubia klekoty. Ja osobiscie chcialbym zamienic A4 w LPG na taka sama ale w TDI. (nie dlatego ze cos jest nie tak, ale dlatego ze podoba mi sie jazda dieslem i ten dzwięk.. )

ad 2. Przerabiajac samemu to jest dodatkowy koszt 2000 -3000 pln. ale wiesz co zakladasz i wiesz na czym siedzisz :] kupno z LPG jak najbardziej - tyle ze nie wiesz jak ta instalka sie spisuje i ile juz ma przeturlane na niej. Decyzja raczej nalezy do Ciebie.

Zwracam uwagę na CENY !!! PALIW !!! W tej chwili reasumując to czy tak bardzo opłaca się zakładać gaz ???

Mimo wszystko oplaca sie!! po nalozeniu akcyzy na LPG jego cena wzrosnie maksymalnie o 17 gr. na litrze. Wiec nadal jest to ekonomiczna jazda. Mnie w miescie pali 12 litrow przy sredniej jezdzie wiec taknkowanie za 2,20 a nie 4.68 robi roznice... Benzyny zalewam za 50 zł i starcza na dlugo. z tym ze czasami w trasie lubie ja przygonic na samej PB to wtedy wiadomo ze trzeba zatankowc. Ale w ogolnym rozrachunku jest duzo duzo taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepiej kupic bez gazu i potem zalozyc w warsztacie blisko domu , ja tak zrobilem i jestem zadowolony roczny serwis mam za free a spalanie na poziomie 12L a kwestia czy sie oplaca TAK i bedzie sie oplacac bo nawet jak LPG zdrozeje o niewiem ile to nie łódzmy sie ze benzyna stanieje :polew:tylko tez pojdzie w gore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow,nowy problem,skrzynia jest od spodu mokra,nie dolalem prawie wcale oleju,zaznaczam ze to multtronic.Przu ruszniu troche zrywa,czy ktos mial moze taki problem?

Potrzebuje kogos w zachodnio-pomorskim z Vagiem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow,nowy problem,skrzynia jest od spodu mokra,nie dolalem prawie wcale oleju,zaznaczam ze to multtronic.Przu ruszniu troche zrywa,czy ktos mial moze taki problem?

Potrzebuje kogos w zachodnio-pomorskim z Vagiem.

pozdrawiam

chyba się kolega troszeczkę pomylił...

a co do gazu... pytanie czy jeździsz na tyle dużo żeby Ci się instalacja zwróciła...

A jeśli już jesteś zdecydowany, to tak jak koledzy radzą, kupuj bez i zakładaj od nowego

Ja niestety kupiłem z... niby wszystko ładnie pięknie, ale tylko przez miesiąc.. teraz całkowicie ją odłączyłem i śmigam na PB

W każdym razie powodzenia przy wyborze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...