Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BGB] Problem z ESP przy delikatnym naciśnięciu hamulca


posti_a6

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Pojawił mi sie problem w mojej A4

od pewnego czasu zaczeła mi sie zapalac kontrolka ESP - i wtedy przestaje działać ESP, odrazu mówie że ABS nadal działa, po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu kontrolka ESP gasnie i wszytsko jest ok... zauważyłem że kontrolka zapala sie przy delikatnym dotykaniu pedału hamulca czyli przy takich malutkich przychamowaniach jak np w korku i nie zawsze tak sie dzieje ale zauważyłem ze tylko wtedy wywala ESP na zegarach.

błędów żadnych nie wywala w kompie...

Co może byc przyczyną? może ktoś miał taki problem albo cos o tym słyszał?

z góry bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik stopu wywalałby ESP?myśle ze powinien wywalać tez ABSgdyby to był ten czujnik stopu no ale jest to jakis pomysł w sumie

czy kto ma jeszcze jakies koncepcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da rade to wymienic samemu czy lepiej udać sie do ASO?

Możesz go wyciągnąć, przeczyścić styki, dociśnąć itp. pojeździć i sprawdzić czy problem nadal występuje.

Jesli tak - kupić w ASO i wymienić na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kumam... w takim razie dzisiaj musze sie tym zająć bo za tydzień wyjazd w góry i 3ba ogarnac temat :D

wielkie dzieki dla wszytskich za pomoc... jak usterka nei ustapi to bede pisał dalej [br]Dopisany: 30 Grudzień 2010, 13:46_________________________________________________wymienili mi czujnik na nowy i teraz objaw mam taki ze czasami przy znowu muskaniu hamulca wywala kontrolki ESP i ABS, czy mozliwe ze cos źle podłaczyli albo założyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kumam... w takim razie dzisiaj musze sie tym zająć bo za tydzień wyjazd w góry i 3ba ogarnac temat :D

wielkie dzieki dla wszytskich za pomoc... jak usterka nei ustapi to bede pisał dalej [br]Dopisany: 30 Grudzień 2010, 13:46_________________________________________________wymienili mi czujnik na nowy i teraz objaw mam taki ze czasami przy znowu muskaniu hamulca wywala kontrolki ESP i ABS, czy mozliwe ze cos źle podłaczyli albo założyli?

Obstawiam zły montaż lub wadliwy czujnik, u siebie jak wymieniałem to za słabo go przekręciłem i działo się tak samo jak u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik stopu ma auto regulacje, trzeba go dokładnie osadzic w uchwycie aby działał prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat. Mam taki sam problem z zapalającą się kontrolką ESP, identyczne objawy jak u posti_a6. Moje pytanie jest takie, gdzie dokładnie znajduję się ten czujnik i czy trudno go wymienić?? Mile widziane jakieś foto:) Dodam, że moje autko to B6. Czy ten czujnik jest taki sam do B6 i B7?

Pytanie do posti_a6. Ile płaciłeś w ASO za ten czujnik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja kupiłem czujnik 1K2 945 511 (taki przynajmniej jest do mojej a4 b7 2.0T FSI) ... w aso seat kosztował 51,41zł...

czujnik znajduje sie przy pedale hamulca.. zeby sie do niedo dostac przed zdjac osłonę nad nogami kierowcy... mi wymieniali to w nieautoryzowanym serwisie podczas innej naprawy, wiec sam tego nie robiłem ale czeka mnei to jeszcze raz bo cos źle zamontowali bo czasami kontrolka znowu sie zapala (koledzy tutaj mówili ze przyczyną moze byc złe zamontowanie czujnika, podobno trzeba to bardzo dokąłdnie zrobic)

/pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miałem podobny problem z zapalającym się esp u mnie po odpaleniu wszystkie kontrolki gasły po około 10min.jazdy zapalał się kontrolka esp ale abs dalej działał okazało się że miałem luzny kabel przy alternatorze a jak mi powiedział mechanik że audi wyłącza w takiej sytuacji system który jest najmniej potrzebny i to był u mnie esp przeczyścił styki założył- latam ok 1 roku i wszystko :good::hi: nie wiem czy u ciebie będzie to samo ale może pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...