Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z podświetleniem nóg i lampką w boczku drzwi


Sqizzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj wieczorem wsiadając do samochodu zauważyłem że po otwarciu drzwi kierowcy nie zadziałało oświetlenie wewnątrz samochodu, podświetlenie nóg oraz lampka w boczku na drzwiach. Po otwarciu drzwi pasażera wszystko działa, oświetlenie zapala się, podświetlenie nóg również. Sądzę że zepsuł się przycisk odpowiadający za drzwi kierowcy. Gdzie się on znajduje, za cholery nie mogę go znaleźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

obecnie zmagam się z podobnym problemem tj. czerwone lampki we wszystkich czterech drzwiach nie świecą, nie świecą również dwie białe lampki oświetlające podłogę. Podejmowałem próbę podmiany żarówek, ale skutek taki sam, po czy można wnioskować, iż w lampkach nie ma napięcia.

Sprawdzałem, wszystkie osadzone w skrzynce bezpieczniki i wszystkie są prawidłowe. Być może jakiegoś brakuje ? Jednak po opisie bezpieczników z instrukcji obsługi wynika, iż nie ma osobnego bezpiecznika dotyczącego tylko lampek w drzwiach i podłogi. Może jestem w błędzie ?

Kolejne moje podejrzenie, to brak opcji podświeltenia drzwi i podłogi w pakiecie podświetlenia (sterownik nie obsługuje takiego oświetlenia). Ale jeśli pierwszy właściciel nie wykupiłby w salonie opcji podświetlenia podłogi i drzwi to mimo wszystko lampki zostałyby zamontowane ? Może wystarczy włączyć programowo odpowiednią opcję lub wgrać inny sterownik ?

Jakie są jeszcze możliwe powody awarii wszystkich lampek ?

Proszę o wsparcie.

Dzięki, pozdrawiam.

BTW Wesołych Świąt !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej o moim problemie http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/mikro-styk-drzwi-kierowcy-235736/. Spróbujcie przy otwartych drzwiach zamknąć sam zamek (śrubokrętem przesunąć zapadkę zamka) i obserwować lampki. Jeśli podświetlenie nóg zgaśnie i ponownie się zapali to problem w mikrostyku w zamku. Mam to regularnie co pół roku. Raz się nie włącza podświetlenie a innym razem nie gaśnie. Biała dźwigienka mikrostyku chyba reaguje na temperaturę zewn. (moja hipoteza) albo zużycie owej. Trochę za zimno aby się tym zająć a poza tym mam problem za śrubą mocującą zamek (gwiazdka się wyrobiła i muszę zdobyć nową przed "awaryjnym" odkręceniem zepsutej):facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie to nie jest problem mikrostyków, ponieważ oświetlenie w podsufitce reaguje i działa prawidłowo.

Gdzie znajduje się sterownik odpowiedzialny za oświetlenie drzwi i nóg (podłogi) ?

Czy w B5 1999 po lifcie jest osobna skrzynka odpowiadająca za pakiet komfort lub pakiet oświetlenie ?

Czy wszystkie sterowniki znajdują się w module od centralnego (w prawym tylnym nadkolu) ? U mnie oznaczenie modułu to: 8D0 862 257 C.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem jak jest w po lifcie. Podejrzewam, że jest tak samo jak u mnie, gdy wyjąłem całą obudowę to widać że są dwa mikro włączniki pod dźwigienką , być może jeden od podsufitki a drugi od nóg i nie wyłączonych świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, tzn. po otwarciu drzwi kierowcy nic się nie zapala, elektryk wraz z kolegą mówili, że to zamek zjebany, ale niby da sie go jakos "zregenerować" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rokshill zrób test (na własną odpowiedzialność). Do białej lampki przy nogach kierowcy na kabel szaro-czerwony poprzez bezpiecznik podaj plus i przetestuj czy zapalają się lampki czerwone drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również mam podobny problem w mojej b6 tylko u mnie po otwarciu tylnych prawych drzwi nie zapala się podświetlenie (lampka główna podświetlenie nóg lampka w drzwiach oraz na komputerze nie pokazuje otwartych drzwi). Jednak jak przy otwartych drzwiach jak wcisnę na pilocie otwarcie samochodu to zapalają się i wszystko działa. jedynie przy otwieraniu drzwi nie działa. Tak jak wyżej pisaliście też zastanawiam się nad tym mikro stykiem w zamku. jednak jakbyście mieli jakieś inne możliwe rozwiązania to piszcie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również mam podobny problem w mojej b6 tylko u mnie po otwarciu tylnych prawych drzwi nie zapala się podświetlenie (lampka główna podświetlenie nóg lampka w drzwiach oraz na komputerze nie pokazuje otwartych drzwi). Jednak jak przy otwartych drzwiach jak wcisnę na pilocie otwarcie samochodu to zapalają się i wszystko działa. jedynie przy otwieraniu drzwi nie działa. Tak jak wyżej pisaliście też zastanawiam się nad tym mikro stykiem w zamku. jednak jakbyście mieli jakieś inne możliwe rozwiązania to piszcie. Pozdrawiam :)

kucze niby prawy tył, czyli wydawałoby sie, że mało używane drzwi, a tu takie rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie a tu taki psikus, ale przypuszczam że to zamek ale poradzić się nie zaszkodzi :wink: bo na darmo rozbierać to trochę bez sensu, a jeszcze teraz zimno to te plastiki zdjąć to masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z 5x szybciej wciski połamiesz ;) może mróz mu dał popalić, czy przed zimą też problem występował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej też występował ;/ tylko nie wiem jak z tym pilotem było bo dopiero teraz to zauważyłem;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie drzwi kierowcy mają takowy problem, ale jak są otwarte i nacisne przycisk "otwierania" na pilocie to też sie wszystko odpala w środku, także ja strzelam że zamek zjoobany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jedziemy na jednym w wózku ;p jutro jeszcze skontaktuje się z moim elektrykiem i może coś poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rokshill zrób test (na własną odpowiedzialność). Do białej lampki przy nogach kierowcy na kabel szaro-czerwony poprzez bezpiecznik podaj plus i przetestuj czy zapalają się lampki czerwone drzwi.

Ok, zrobię taki test i dam znać.

Rozmyślam jeszcze nad tymi mikrostykami, bo u mnie jest taka sytuacja, że:

- otworzenie jakichkolwiek drzwi zapala światło podsufitki

- otworzenie jakichkolwiek drzwi nie zapala świateł w drzwiach i nogach

- otworzenie jakichkolwiek drzwi nie alarmuje na FIS "drzwi otwarte"

- otworzenie klapy bagażnika alarmuje na FIS "klapa otwarta"

Trudna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...