Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Nagly spadek temperatury silnika


vetto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: wszystkich. :a4fan: AVANT AFN 1.9TDI 96' przebieg 90k mil po przegladzie 2tyg temu plyny ok.

Pragne przedstawic pewna sytuacje a mianowicie:

Przedwczoraj (UK), wracalem sobie od znajomych, (trasa A1 odcinek 180 km) ok. godziny 18-tej (polowa trasy)temp. zew. ok. 2 st.C zauwazylem nagly spadek temp. do ok 65 st. C przy predkosci ok 150km/h a gdy zwolnilem do 130km/h temp. powrocila do 89stC. 150km/h jechalem ok. 5 do 10 mil lub przynajmniej 10-20 minut, bo nie wiem kiedy sie to zaczelo ale napewno temp. przy wyjezdzie byla ok. :mysli: Mysle ze to warunki atmosferyczne bo temp. powrocila a wczoraj nic nie zauwazylem. moze nie ma sie czym martwic. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobne objawy.Do tego dlugo sie rozgrzewal-bywalo ze i po 30km mialem dopiero 90 na blacie-a za chwile 70.W niedziele wymienilem termostat i jak reka odjal.Ladnie 8-11km sie rozgrzewa do 90 i trzyma 85-87 stopni na klimatroniku.Wg zalecen z forum kupilem nowy orginal z

http://allegro.pl/item259057657_termostat_oryginalny_vw_seat_audi_skoda_tanio_.html

I smiga jak ta lala.Wyszlo mi cos chyba 42zl z uszczelka i wysylka.

pzdr

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał jednak warunki atmosferyczne... no ale mogę się oczywiście mylić... :confused4:

Najlepiej zaobserwować wskazania...

W moim przypadku temperatura na wskaźniku jest ok.75-80st. nagrzewa się chyba szybko bo po ok.3-5km mam już pow.60st ale do 90 nie dochodzi... :(

czy to może być wina termostatu? ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał jednak warunki atmosferyczne... no ale mogę się oczywiście mylić... :confused4:

Najlepiej zaobserwować wskazania...

W moim przypadku temperatura na wskaźniku jest ok.75-80st. nagrzewa się chyba szybko bo po ok.3-5km mam już pow.60st ale do 90 nie dochodzi... :(

czy to może być wina termostatu? ;(

Termostat. Poczytaj trochę na forum, było o tym duuuuuuuuuuużo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał jednak warunki atmosferyczne... no ale mogę się oczywiście mylić... :confused4:

termika silnika [temperatura robocz] jest nie zalezna od czynnikow atmosferycznych ;)

a wracajac do tematu ... termostat do wymiany !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...