Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Dzwięk tarcia przy schodzeniu z obrotów


maciek_gdansk87

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ostatnio podczas temperatury minusowej zauwazylem, ze lekko sobie gwizdze turbina po starcie na niskich obrotach. jak sie pol minutki nagrzeje to leciutki gwizd znika.

ale np. jak jak dam gazu od ok 1500-do ok 1700 obrotow i puszcze gaz, to przy schodzeniu z obrotow w tym przedziale wystepuje takie jakby tarcie. tylko i wylacznie w przedziale 1500-1700 i tylko przy schodzeniu z obrotow. nie wiem czy to od turbo czy od mrozu tak sobie ma.

na vagu nie ma bledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum.

Może to byc ten charakterystyczny dzwiek ktory ma AWX i boryka sie z nim bardzo duzo osób tutaj.

tak wiec :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że jak już znajdziesz ten temat to daruj sobie czytanie (bo trochę tego tam jest :decayed: ) poczytaj pierwsze 1-3 strony, potem śmiało na jakieś 2,3 strony po środku i na ostatnie 3 strony ;)

Witamy w klubie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale rzeka ma swój początek i koniec a ten temat ma tylko początek i końca ni widu ni słychu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% jest to rurka ochodząca od intercooolera. Jest to dzwięk uchodzacego powietrza. Najprawdopodbnie jesden z pladetikowych przewodów Ci się wypiął od itercoolera i ucieka powietrze. Możesz tego nieodczówać jeżeli chodzi o moc ale towarzyszy Ci napewno dziwny dzwiek kiedy zwiekszasz boroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniz mam ten dzwiek i juz o tym pisalem w innym temacie, WIEKSZYM :) MOja recepta to niejezdzic jak emeryt . Ja tak robie czasem dzwiek powraca ale tylko na cwile przeciagne auto do 4000 i mam spokoj na jakis czas ale czy to turbina to ja niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ten dźwięk musi nam towarzyszyć ja z nim jeżdżę i nic się nie dzieje tak naprawdę żaden fachman nic konkretnie na ten temat nie wie , niema sensu rozkopywać całego silnika i szukać wiatru w polu większa połowa to ma więc jeździć i nie przejmować się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupilem AWX i mam ten sam dzwiek. Czytalem o tym na forum, bylem u znajomego mechanika w serwisie VW powiedzial zebym sobie dal z tym spokoj, ze to nie jest objaw czegos zlego i zebym sie nieprzejmowal. Mowil ze Jeden AWX ma tak glosniej drugi ciszej a inny w cale. Mowil ze mieli z tym tez duzo klientow pisali do poznania i nic niemozna na to poradzic. Dodal ze z Poznania odpisali im ze auto jest do jezdzenia a nie do gazowania i sluchania.

Wlasnie zrobilem traske 1900 km, silniczek smiga turbo ciagnie wiec i ja sie tym nieprzejmuje, mimo ze mnie to drazni. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja jezdze juz z tym dzwiekiem 2 rok (nie jest zbyt glosny ale jest)

autko chodzi idealnie..

Teraz mam juz taki styl jazdy ze praktycznie nie wystepuje. nie zmieniam biegow ponizej 2tys obr.

Dzwiek u mnie pojawil sie po pierwszej wymianie oleju..nie wiem jaki byl wczesniej leje caly czas castrola 5-30

Pozdrawiam i radze sie nie przejmowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś uporał sie z tym problemem ? 

Znalazłem ciekawy wpis na yt u goscia pod filmikiem co mu szuralo jak schodzil silnik z obrotow . Mozliwe ze to jest to ? 

Chyba ze ktos juz wie jak rozwiazac problem 

A4b6 1.9tdi 130 avf 

Capture+_2019-02-18-18-54-38.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...