Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] 1,6 silnik nie dławi się przy ruszaniu bez gazu


ShAMAN_666

Rekomendowane odpowiedzi

witam. czasem przy ruszaniu spotykam się z dziwnym zjawiskiem, tzn. na pierwszym i czasem na 2 biegu pedła gazu po prostu ucieka mi spod stopy. czy to normalne?? proszę o odpowiedź. dzięki i pozdrawiam

Popraw silnik w profilu bo ten typ stosowany był w 2000r, chyba że masz przeszczep.

[spedyt]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten motor nie ma silniczka krokowego, więc musi sobie jakoś radzić, żeby nie zgasnąć, jak mu gazu nie dajesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie chodzi o to że padał w podłogę, tylko właśnie przy ruszaniu a czasem na dwójce jak dam mniej gazu, to tak jakby samochód sam dodawał sobie gazu właśnie. czy to jakaś "funkcja", która ma na celu właśnie na przykład nie zadławienie silnika podczas ruszania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie chodzi o to że padał w podłogę, tylko właśnie przy ruszaniu a czasem na dwójce jak dam mniej gazu, to tak jakby samochód sam dodawał sobie gazu właśnie. czy to jakaś "funkcja", która ma na celu właśnie na przykład nie zadławienie silnika podczas ruszania??

To normalne że jak puścisz sprzęgło na jedynce to auto na równej drodze nie zgaśnie tylko będzie sie powoli toczyło.

Pod górkę zadławi się ale na prostej pojedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw silnik w profilu bo ten typ stosowany był w 2000r, chyba że masz przeszczep.

[spedyt]

którą wersję silnika mam w takim razie??

ja bym szukal winy uciekajacego pedalu gazu w poduszce silnika , mozliwe zesilnik szarpie linka i wtedxy pedal ucieka.

to tam jest linka?? to nie jest "eketryczny" pedał gazu?? myślałem już nawet że to specjalna "opcja" w komputerku, która właśnie pilnuje tego, żeby silnik nie zgasł. przy ruszaniu na prostej drodze pedał "nie ucieka". dzieje się tak wtedy gdy na przykład na jedynce przejeżdżam przez lekkie wzniesienie. dajmy na to próg w garażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ silnika masz na wlepce w bagazniku, albo w ksiazce serwisowej.

jak juz napisalem 1.6 nie ma silnika krokowego, przepustnica jest na lince, ale komputer ma mozliwosc poruszenia nia, kiedy brakuje powietrza. W wiekszosci aut poruszy tylko silnikiem krokowym i nie jest to odczuwalne pod stopa. Jest to jak najbardziej prawidlowy objaw, ale nie nalezy jezdzic tak, by pedal uciekal (dlawienie silnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest raczej normalne,mi nigdy nie uciaka pedał gazu :)

no właśnie tyle tu już wszystkiego przeczytałem i pierwszy raz o czymś takim słyszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...