Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakie mogą być "obrażenia wewnętrzne" po wczorajszej stłuczce?


Rekomendowane odpowiedzi

jihad troche mnie oswieciłes w tej sprawie :naughty: firma Concordia jak napisała korzysta własnie z Info-Ekspert i według nich ta wartosc to 8tys , a co do wraku masz racje powinien byc wyrejestrowany lecz nigdzie nie dostane 1800zł :blink: moze wartosc mojego auta to nie 13 tys ale moze uda mi sie cos jeszcze od nich wyciągnac tylko jeszcze nie mam pojęcia jak to zrobic :kwasny:

p.s tomek , myslalem ze przysłali mi taki kosztorys ale niestety nic nie dostałem , przyszło tylko uzasadnienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jihad troche mnie oswieciłes w tej sprawie :naughty: firma Concordia jak napisała korzysta własnie z Info-Ekspert i według nich ta wartosc to 8tys , a co do wraku masz racje powinien byc wyrejestrowany lecz nigdzie nie dostane 1800zł :blink: moze wartosc mojego auta to nie 13 tys ale moze uda mi sie cos jeszcze od nich wyciągnac tylko jeszcze nie mam pojęcia jak to zrobic :kwasny:

p.s tomek , myslalem ze przysłali mi taki kosztorys ale niestety nic nie dostałem , przyszło tylko uzasadnienie .

to masz teraz czas na odwołanie :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm sprawdzałem własnie wartosc mojego samochodu na stronie mBanku ( AC ) i dostałem własnie taką wiadomosc , "Wartość Twojego samochodu wg katalogu Info Ekspert wynosi 8100 " wiec nie wiem z kad te 13 tys :)

p.s tak tak teraz mam czas na odwołanie tylko jak to ladnie napisac :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolego, dane wziąłem nie z Twojego profilu. Pomyłka... :confused4:

mowi sie trudno , moje autko nie jest tyle warte :tongue4: myslisz ze da sie cos od nich jescze wyciągnąć? nie do konca jeszcze jestem pewien co z tym wrakiem poniewaz oni nie licza ceny złomowej tylko wartosc dobrych częsci tylko jak go wyrejestrowac skoro rozkręce go na częsci pierwsze ?? :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest dla mnie ciekawostka odkąd wprowadzono ładnych kilka lat temu nowe przepisy o recyklingu.

Z tego co się orientuję (choć mogę się mylić), to wrak LEGALNIE można wyrejestrować tylko oddając go do punktu demontażu posiadającego odpowiednią licencję (pomijamy tu oczywistości takie jak utrata pojazdu w skutek kradzieży).

Oczywiście możemy go również sprzedać, ale kto by go chciał, skoro ubezpieczyciel stwierdził, że nadaje się tylko do kasacji, bo koszty naprawy przekroczą wartośc auta przed szkodą. NIKT.

A więc co mamy zrobić? Zatargać do kasacji i tam zostawić go nieodpłatnie. Dla punktu demontażu wrak ma wartość 0 (słownie: ZERO).

Na jakiej podstawie więc ubezpieczalnie twierdzą, że jest wart czy to 1800 zł czy 3000 zł czy choćby 100 zł, skoro nie jest wart nawet złotówki?

Trzeba popytać w punktach demontażu ile Ci mogą zapłacić za całość i jeśli będzie to mniej niż 1800 zł, to na tym oprzeć odwołanie.

Np.

Wartość auta przed wypadkiem: 8000 zł

Wartość wraku: 0 zł (w stacji demontażu)

Odszkodowanie: 8000 zł - 0 zł = 8000 zł

Może warto odwiedzić niezaleznego rzeczoznawcę. Dla nich takie sprawy to codzienność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...