Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problemy z elektryką Proszę o pomoc rozrząd oraz obroty niskie.


Vinox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewne problemy z elektryką falują mi niekiedy obroty np jak jest ogrzewanie szyby. Co do sondy lambdy wszystko ok błąd jest dlatego bo na gazie jeżdżę to się pojawia, jak na PB to nie ma. Co do Innych błędów można je skasować i powracają nieraz po 10 min a nieraz na 2 dzień.

Proszę o odp:

-Co to za za regulator niskich obrotów i przepustnicy? Adaptacja? czy czujnik zwalony?

-Czujnik Halla G40 - Błąd się pojawia gdy samochód ma "zamula" dodaje gazu a on nic ale to nie wszystko bo kiedyś kilka dni był zawsze strzał a teraz nie zawsze ;p oraz Ustawienie wałka rozrządu (kiedyś wymieniali mi napinacz łańcuszka rozrządu) niestety po tej naprawie ten błąd się też pojawia wraz z błędem G40 halla. <-- źle rozrząd ustawiony? czy czujnik zwalony? samochód stał w "dobrym" warsztacie i sprawdzili jest ustawione OK!!

Tu fotka z błędami

http://img339.imageshack.us/img339/1835/fotkat.jpg

Jeszcze raz powtórzę błędy da się skasować i pojawiają się po chwili 10-30 min albo na 2 dzień.

Problem w instalacji ? jakaś kostka czy coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sondy lambdy wszystko ok błąd jest dlatego bo na gazie jeżdżę to się pojawia, jak na PB to nie ma.

Co ma sonda z gazem wspólnego?Ja też jeżdze i wielu innych użytkowników a zapewne błędu nie mają.

Warto się przyjrzeć dokładnie jak poskładany jest rozrząd,a co do przepustnicy to czyszczenie i adaptacja,a jeśli to nie pomoże to wymiana,słyszałem że można by jeszcze do płytki się dobrać i po przeczyszczać styki na potencjometrze i po doginać styki w ostateczności.Również mam te błędy jeśli chodzi o przepustnice,jutro sprawdzę czy powracają,jeśli tak to demontaż i rozbiórka w mak całej przepustnicy,i jeśli to nie pomoże to nówkę sztukę zakupić trza,bo używka to na krótką metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up, kolego z tą sondą nie ma problemów na PB, kiedyś na forum wyczytałem że od gazu bo jest inna mieszanka i coś tam jeszcze ale wymieniałem sondę i błąd co teraz był od początku, czyli co adaptacja przepustnicy ? a rozrząd to co mechanik stwierdził że jest ok poskładany może coś w czujniku się powaliło, no ale gdyby był zwalony to błędy by się nie dało skasować nie wiem, nie wiem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw PORZĄDNE, ale to BARDZO porządne czyszczenie PRZEPUSTNICY, a następnie jej prawidłowa ADAPTACJA (jak to zrobić jest na forum), myślę że to może być sporą przyczyną falowania obrotów, tak jak zresztą w wiekszej ilości przypadków. Myślę że to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw PORZĄDNE, ale to BARDZO porządne czyszczenie PRZEPUSTNICY, a następnie jej prawidłowa ADAPTACJA (jak to zrobić jest na forum), myślę że to może być sporą przyczyną falowania obrotów, tak jak zresztą w wiekszej ilości przypadków. Myślę że to pomoże.

zgadzam sie. u mnie bylo to samo (chyba kazdy przez to przechodzil z tymi silnikami) :) koszt roboty minimalny, moze pomoc a juz na bank nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...