Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Zwiększenie mocy w silniku typu V6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

jasne że daje to +20km od serii aah czyli w grę wchodzi zmiana kolektora ssącego itp. i innych elementów którymi różni się od abc

sama wymiana głowicy-na pewno nie da przyrostów 20 koni,bo są identyczne :cool1:

żeby zwiększyć moc o 20 koni w wolnossącej V-ce-trzeba przerabiać pół silnika,zaczynając od dostarczenia większej ilości powietrza-a samą wymianą kolektorów ssących tego się nie osiągnie,bo cykl ssania i sprężania,oraz pojemność skokowa silnika dalej pozostaną takie same

nie ma to jak dobra teoria :hi: nie mówimy o seryjnej głowicy tylko o przerobionej przez ABT( jeśli o tym nie wiesz spieszę poinformować że robili silnik aah w wersji 193km właśnie przez modyfikacje głowicy oraz zmienione mapy w ECU silnika) a co niby chcesz zmieniać w dole silnika? podnoszenia mocy tylko przez zwiększanie pojemności skokowej zaniechano już dawno temu.

Opublikowano

a co niby chcesz zmieniać w dole silnika? podnoszenia mocy tylko przez zwiększanie pojemności skokowej zaniechano już dawno temu.

nie w dole silnika-tylko zmianę głowicy z większą ilością zaworów-takie,jakie występowały w ACK

nie mówimy o seryjnej głowicy tylko o przerobionej przez ABT( jeśli o tym nie wiesz spieszę poinformować że robili silnik aah w wersji 193km właśnie przez modyfikacje głowicy oraz zmienione mapy w ECU silnika)

właśnie taką mocą z 5-oma zaworami na cylinder cec**je silnik ACK, ALG, AMX, APR, AQD,więc jaki sens pakować się w koszty i tuning firmy ABT,skoro jest to samo? i co oni tam przerobili,czego nie ma w głowicy ACK?
nie ma to jak dobra teoria :hi:
rozumiem,że miałeś osobistą styczność z takim zestawieniem :cool1:
Opublikowano

abc i ack to silniki pod wieloma względami różniące się od siebie w porównaniu z aah przekładka osprzętu i sterowania byłaby znacznie bardziej praco i czasochłonna. A co do ABT to modyfikacja głowic polegała na powiększeniu i wypolerowaniu kanałów ssących i wydechowych, zwiększeniu stopnia sprężania oraz zastosowaniu ostrzejszych wałków tym np. różnią się od seryjnych głowic ack.

Opublikowano

abc i ack to silniki pod wieloma względami różniące się od siebie w porównaniu z aah przekładka osprzętu i sterowania byłaby znacznie bardziej praco i czasochłonna. A co do ABT to modyfikacja głowic polegała na powiększeniu i wypolerowaniu kanałów ssących i wydechowych, zwiększeniu stopnia sprężania oraz zastosowaniu ostrzejszych wałków tym np. różnią się od seryjnych głowic ack.

to ciekawe czy można ta głowicę z powodzeniem założyć do 2.6 czy też 2.4 :mysli:
Opublikowano

abc i ack to silniki pod wieloma względami różniące się od siebie w porównaniu z aah przekładka osprzętu i sterowania byłaby znacznie bardziej praco i czasochłonna.

same silniki się różnią ,ale głowice są takie same,no z ACK ma 5 zaworów na cylinder :wink4: i na pewno to zwiększy ilość zasysanego powietrza i stopień sprężenia,niż spolerowane kanały w kolektorach i ostrzejsze wałki rozrządu-jak masz coś,co uwiarygodni Twoją tezę-to poszukaj proszę,bo nie chce mi się wierzyć,że samym powiększeniem kanałów w kolektorach i wałkami uzyskasz zwiększenie mocy rzędu 20 koni w wolnossaku :wink4: [br]Dopisany: 07 Sierpień 2011, 22:42_________________________________________________dobra zwracam Honor :wink4:

znalazłem cos na temat wałków na tym forum-

http://www.audi80.pl/b4-28-aah-ciekawostka-przeprogramowanie-ecu-a-moc-vt56679,15.htm

i samą firmę,która robi wałki na zamówienie

http://www.swiatek.sklepna5.pl/

Opublikowano

czyli co ostre walki, 2,5" wydech, obrobiona glowica, wieksze wtryskiwacze wirus i z 2.8 wyciskamy 215 KM :shocked::mysli:

Opublikowano

tak czy tak to gra nie warta świeczki, porównując koszty do przyrostu mocy

Opublikowano

czyli co ostre walki, 2,5" wydech, obrobiona glowica, wieksze wtryskiwacze wirus i z 2.8 wyciskamy 215 KM :shocked::mysli:

jeśli jesteś pasjonatem i lubisz swoje auto,nie zależy Ci na tym,ile w nie włożysz,nawet,jeśli koszta tuningu,przekroczą wartość innego modelu z większą,niż zamierzasz mocą-to chętnie poobserwuję :wink4:
Opublikowano

nic nie bedzie :polew: :polew: :polew: paput tylko pyta :wink4:

Opublikowano

nic nie bedzie :polew: :polew: :polew: paput tylko pyta :wink4:

:good: woalłbym za tą kasę V8
Opublikowano

abc i ack to silniki pod wieloma względami różniące się od siebie w porównaniu z aah przekładka osprzętu i sterowania byłaby znacznie bardziej praco i czasochłonna.

same silniki się różnią ,ale głowice są takie same,no z ACK ma 5 zaworów na cylinder :wink4: i na pewno to zwiększy ilość zasysanego powietrza i stopień sprężenia,niż spolerowane kanały w kolektorach i ostrzejsze wałki rozrządu-jak masz coś,co uwiarygodni Twoją tezę-to poszukaj proszę,bo nie chce mi się wierzyć,że samym powiększeniem kanałów w kolektorach i wałkami uzyskasz zwiększenie mocy rzędu 20 koni w wolnossaku :wink4: [br]Dopisany: 07 Sierpień 2011, 22:42_________________________________________________dobra zwracam Honor :wink4:

znalazłem cos na temat wałków na tym forum-

http://www.audi80.pl/b4-28-aah-ciekawostka-przeprogramowanie-ecu-a-moc-vt56679,15.htm

i samą firmę,która robi wałki na zamówienie

http://www.swiatek.sklepna5.pl/

czyli jednak się dogadaliśmy... :good::wink4:

Opublikowano

czyli jednak się dogadaliśmy... :good::wink4:

jasne :wink4: rozmowa była pouczająca,a przecież o to chodzi :decayed::wink4: ale wciąz uważam,że osprzęt z ACK-byłby tańszą alternatywą :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.