Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zwiększenie mocy w silniku typu V6


mr.PiT

Rekomendowane odpowiedzi

Zaden chip nie da ci w tym silniku 20KM.Chiptunning wolnossakow to mit.

Tunning mechaniczny czyli:

Obrobka glowicy,wydech walki dal by przyrost okolo 10-15KM i jezdzilo by sie jak Honda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ttc.pl/chip_tuning/chip_tuning_audi_a6.htm

To są dane dla a6 ale wydaje mi się że silniki są raczej te same, piszą o przyrostach na poziomie 12ps i 19NM uważam że to nie najgorszy wynik. TTC to szanująca się firma myślę że nie robią ludzi w konia,poza tym piszą ważną rzecz "Minimalna reprezentatywna próbka to 50 samochodów na dany model silnika." uważam że to sporo.

ps co masz na myśli pisząć, że auto będzie jeździć jak honda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierz w pierdoły o chipach do aut wolnossących!!! to po prostu nie działa. były nawet robione programy do kilku forumowych wolnossaków, przyrosty były minimalne i zupełnie nieopłacalne.

a co do tego, że auto będzie jeździło jak honda - pewnie moc będzie zaczynała się mniej więcej tam, gdzie w serii kończą się obroty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwi mnie to że tak wprowadzają ludzi w błąd, podobne dane są na stronie masters i jeszcze w jakiejś innej firmie, jakoś nie chce mi się wierzyć że takie duże firmy piszą na stronie takie farmazony...to nie są chipy z allegro od przypadkowych sprzedawców za 300zł..sam nie wiem co teraz o tym myśleć:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwi mnie to że tak wprowadzają ludzi w błąd, podobne dane są na stronie masters i jeszcze w jakiejś innej firmie, jakoś nie chce mi się wierzyć że takie duże firmy piszą na stronie takie farmazony...to nie są chipy z allegro od przypadkowych sprzedawców za 300zł..sam nie wiem co teraz o tym myśleć:(

zadzwoń do nich to dowiesz się dlaczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość puchatek27

nie wierz w pierdoły o chipach do aut wolnossących!!! to po prostu nie działa. były nawet robione programy do kilku forumowych wolnossaków, przyrosty były minimalne i zupełnie nieopłacalne.

a co do tego, że auto będzie jeździło jak honda - pewnie moc będzie zaczynała się mniej więcej tam, gdzie w serii kończą się obroty :)

Dziwne,bo A4ke :quattro: Variant 2.6litra,tuningowana w niemczech przez firme MTM.Zapakowali do niej kompresorek co dalo lacznie 163KW czyli okolo 219-221kucy :polew:.Autko ,po przekroczeniu 3tys obrotow ma niesamowitego kopa,. Rocznik 97,przebieg 265tys,kupiony za 7800euro. Wszystkie zmiany dokonane przez MTM wbite w brif :kox:[br]Dopisany: 01 Grudzień 2007, 22:32 _________________________________________________Jezdzi nia moja z :polew: :dance:ona[br]Dopisany: 01 Grudzień 2007, 22:34 _________________________________________________mialo byc moja zona :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puchatek27 czy Ty wiesz o czym piszesz ?

pet3r pisał o chipie, a Ty się dziwisz i wyskakujesz z kompresorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma "kompresorek" z MTM wspólnego z chipwaniem ?? Bo zupełnie nie rozumiem Twojego posta.

Sens chipowania bez żadnych modyfikacji mechanicznych nie ma sensu w wolnossakach. "Kompresorek" to już tuning mechaniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość puchatek27

sorry,odebralem chip jako ogolne znaczenie ( tak jak to opisuja pseudo tunerzy) :embarrassed:[br]Dopisany: 01 Grudzień 2007, 22:45 _________________________________________________

Sens chipowania bez żadnych modyfikacji mechanicznych nie ma sensu w wolnossakach. "Kompresorek" to już tuning mechaniczny.

dokladnie,tak jak piszesz :audi:

warnmute.gifza obrażanie moda w sposób baaardzo niestosowny aż ręce opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://search.ebay.co.uk/search/search.dll?from=R40&_trksid=m37&satitle=supercharger+audi

a co panowie powiedzielibyscie o tym, myslalem nad tym, ale czekam na opinie bardziej doswiadczonych w tuningu silnikow :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zeby auto bylo szybsze, to wyjmij polowe tapicerki i kolo zapasowe. :naughty:

A tak na serio to nic z tym nie zrobisz. (malym kosztem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że szukasz czegoś taniego po gadgetach które nam zaprezentowałeś. Tanim kosztem w tym silniku nic nie zrobisz co dałoby efekt.

+

Zależy jaki efekt chcesz osiągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki efekt ...hm zdaje sobie sprawe, ze moj silnik niewiele moze,a pakowanie duzej kasy moze mijac sie z celem, nie powiem,zastanawialem sie nad tym, ale teraz sprowadziliscie mnie na ziemie,

szukam czzegos ,co moze pomoc mojemu autku byc ciut dynamicznym, bo najszybciej jechalem nim 210,gdzie w ksiazce napiali 193,ale nie o to chodzi ,nigdzie nie bede jezdzil tak szybko,ale nieraz podczas wyprzedzania czuje ,ze jak na wage tego auta ,to silnik jest za slaby i czuje jakbym pedalowal pod wiatr,auto sie zmaga, owszem jak sie rozbuja ,to idzie,ale ze smutkiem patrze na moje audi bo z moich znajomych ja mam najslabsza jednostke,ale lubie to auto,to jest powod poszukiwan,doradzcie ,co mozna zrobic w miare po malych kosztach...male koszty ,mam na mysli ,nie przekraczajace wartosci auta[br]Dopisany: 02 Luty 2008, 23:14 _________________________________________________od czego zaczac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przekraczając wartości auta możesz sprzedać silnik i skrzynię i wymienić na 1.8T. pewnie będzie problem z mocowaniami ale nie ma rzeczy niemożliwych :) a jeżeli nie chcesz się bawić - wymień auto. niestety :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petr3r znalazlem cos

1.8 20v NON TURBO Engine - ADR - VW Passat / Audi A4

Buy It Now or Best Offer £450.00

BANBURY MOTOR SPARES LTD

AUDI A4 1.9TDI ENGINE AJM 2001

Buy It Now £495.00

automailorder-engines 01366 501321

Audi A4. A6. Volkswagen Passat APU. Engine 1.8T

Buy It Now £750.00

4 Rings Spares

audi a4 tdi ENGINE 45.000 miles code BLB NO TURBO

Buy It Now £1,000.00

motorsinmotion 01909531537

Audi A6 A4 AYM V6 2.5 TDI Engine Diesel 2002

Buy It Now £1,750.00

4 Rings Spares

AUDI A4 3.L 2005 ENGINE CODE IS ASN 19.000 MILES

Buy It Now £2,000.00

motorsinmotion 01909531537

Audi A8 V6 3.0 Diesel TDi Engine ASB A4 A6

Buy It Now £2,500.00

4 Rings Spares

a cana audi takiej , jak ja mam to w anglii ok. 1000 funtow plu, minus 200

http://search.autotrader.co.uk/es-uk/www/cars/AUDI+A4/Ne-2-4-5-6-7-8-27-44-49-53-61-64-67-103-133-146,N-19-62-145-4294966653-4294966997/search.action

wiec gra z wymiana silnika chyba nie warta swieczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa, tylko brać!

Znalazłem już nówkę kompletna za 3000$ :) Jak na wiosne nie znajdę ładnej eSki to się będę zastanawiał :P

Niestety żadnych dedykowanych modów do 2.6 nie widziałem :(

Whoah! Sorry, ze odgrzewam kotleta, ale pamietajac Twoja bryke z Kaletki wolalbym zainwestowac w tego kit'a niz szukac eSki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...