Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] Świeci się kontrolka końca płynu spryskiwaczy (FIS)


Pitek87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie zapaliła się kontrolka końca płynu do spryskiwaczy i zapaliła się na stałe mimo dolaniu kilkakrotnego już dalej sie pali co to za przyczyna może być?? Jest jakiś czujnik który się zawiesił?? Lub też słyszałem o pompce do spryskiwaczy razem z czujnikiem??? Wyświetla na Fis mi ten komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ci sie kabel rozłączył albo przetarł. bo kontrolka sie zapala jak nie ma zwarcia do masy. wiec albo masz walnięty czujnik, albo gdzieś przerwę w odwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczka jest jedna nic innego nie ma podlączonego a pompka działa więc pompka razem z czujnikiem może być?? pompka dziala a czujnik siadł??? kable w idealnym stanie są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlewałeś może wodę do zbiorniczka? płyn jest podgrzewany? ja zrobiłem tak u siebie w poprzednim aucie i kamień z wody osadzając się zrobił swoje :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczkę od pompki masz ilo pinową?

dwa czy trzy piny są?

jeśli 2 piny w pompce to czujnik masz oddzielny,

jeżeli 3 piny, to czujnik jest razem z pompką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam są 3 piny więc pompka razem z czujnikiem wody od ponad roku zbiorniczek nie widział nie wiem jak poprzedni właściciel ale płynu przelało się sporo. Jeżeli pompka chodzi to czujnik padł i musze wymienic na nową???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Pitek 87 miałem ten sam problem co ty a przyczyną był nagar od płynu ktury osadził się na dwóch bolcach od czujnika kture znajduja się w sirodku w zbiorniczku na płyn, weś jakiegoś pręcika i poprostu zeskrob ten nagar tylko musisz trochę płynu upuścic żebyś mógł dojżeć te bolczyki. Mam nadzieję że ci pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nadal mam problem u mnie widać tylko mały cypelek na którym nie widać żadnego zaśniedzenia ale drutem postukałem, podrapałem po tym i dalej nic może czujnik siadł?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej siadl czujnik w pomce. Tam znajduje sie plywak z malutkim magnesem(magnes przyciaga dwie blaszki zwierajac je).

Ostatnio montowalem nowa pompke z podrobki (45 pln) i niestety kolega na niej stanal gdy lezala obok auta i najwyrazniej zawiesil sie plywak.

Pompka nowa, plyn jest a blad sie pokazywal. Na szybko przecialem jeden przewod w tej wtyczce (musisz poprobowac ktory bo nie pamietam, zmierz miernikiem ktore dwa sa od silniczka i to bedzie ten trzeci). Bledu nie ma, ale tez nie pokazuje stanu. Jak zrobi sie cieplej wymienie pompke jeszcze raz i zlutuje przewody, bo pieniadz nie duzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam to samo :mysli: odkad kupilem auto to swieci mi sie taki "wieloryb" w FISie. Kobite to troche denerwuje ale mowie ze jak sam jezdze to przynajmniej mam sie do kogo odezwac :polew: pompka dziala wiec nie przeszkadza mi to za bardzo. Ale z tego co sie dowiedzialem to moze byc jakas pompka z innego modelu...

Pitek jak uda sie Tobie usunac tego walenia z FISa to daj znac co zrobiles :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze dam odpowiedz ale chyba bede przymierzal sie do kupna nowej ale problem jest wiekszy jak ja stara pompke wyciagne bo dojscie jest takie ze szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sciagnac blotnik :polew: a zeby to zrobic to i zderzak :polew: :polew: i lampe tez by sie przydalo :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bynajmniej zrobilem to bez odkrecania blotnika i zbiorniczka z plynem sprysk. Nalezy odkrecic zbiornik z plynem wspomagania, wyjac lampe z kierunkiem. Jesli ktos ma drobne dlonie da sobie rade, jesli nie....poluzowac pas przedni.

Jeszcze jedno - czesto zdarza sie ze po wymianie pomki, plyn zaczyna wyciekac z gumowych uszczelek w zbiorniczku - dla pewnosci wklejcie je na silikon.

Jesli ktos nie chce wymieniac pompki - bo dziala, a jedynie chce pozbyc sie bledu to tak jak pisalem, wystarczy "tymczasowo" przeciac jeden przewod przy wtyczce od pompki(w przypadku pompki ze zintegrowanym plywakiem). Nie pamietam dokladnie ktory wiec musicie pomierzyc probowka. Jesli potrzeba informacji ktory to dokladnie to napiszcie, w wolnej chwili zajrze do siebie ktory przecialem.

W przypadku gdy czujnik jest osobny....to chyba sprawa jest prosta...albo na stale zewrzec przewody, albo go poprostu odlaczyc :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego gdybyś mógł to daj znać który to jest przewód od czujnika żeby tymczasowo go przeciąć bo denerwuje mnie informacja o braku płynu na fisie a tak to rds z radia jest i git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na posbe kolegi wyzej. Przypominam ze jest to tylko rowiazanie tymczasowe :) i w moim przypadku wygladalo to tak:

pompka_fis.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mialem to samo w b5

pompka ma w sobie czujnk mozesz to delikatnie rozebrac i wyczyscic i podkleic na silikonie u mnie byly precicki kompletnie pordzewiale wiec musialem kupic nowa pompke 15euro

myk jest taki ze z biegiem czasu plyn dostaje sie do pompki i ja od srodka zalatwia

silnikczek bedzie sie nawet w plynie krecil a fis wywali blad niestety

jak masz 60zl wymien pompke na nowa i problem zniknie raz na zawsze

cudowanie z przecinaniem kabli itp co to wogole za fuszera masarka zeby pompka kosztowala 600zl to tak ale nie za 60zl niszczyc instalacje .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Boszzz.... no strasznie poniszczona instalacja. Kazdy ma to co chce i lubi. Dla nie ktorych wazniejsze sa widocznie inne bledy niz plyn do szyb. A co jak co, ale jak ma sie stale blad na FIS-ie to czlowiek sie do tego przyzwyczaja i nie obseruje juz go tak jak powinien. Moze brak czasu i checi na wymiane, a wymienic pomke to trzeba sie troche pobawic, a zlutowac kabel przy wymianie i zgrzac mufke to juz raczej zaden problem.... Jasno i wyraznie napisane - rozwiazanie tymczasowe. Pomka rzeczywiscie nie jest droga, tylko wymagane checi i czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pomysł pomógł z tymczasowym przecięciem przewodu a jak zrobi się cieplej dużo cieplej to zabiorę się za wymiane pompki. Z góry dziękuje za pomysł i pozdrawiam kolegę z B5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...