Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Kopci i ciężko pali


Mati1690

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłem podczas jazdy że przy dodaniu gazu auto kopci na biało, i jak postoi dłużej dosć ciężko pali chyba że jest duży mróz i świece długo grzeją pali odrazu, po odpaleniu p chwili zaczyna kopcić potem ustaje i pod czas jazdy znów co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz podobny temat poczytaj

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=160504.0;highlight=kopci+na+bia%B3o[br]Dopisany: 06 Styczeń 2011, 09:54_________________________________________________Piszą tam że może być to wina padniętej turbiny która puszcza olej i dlatego dymi na biało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie da się usłyszeć dziwne stuki w głowicy po stronie pasażera ale nie wiem co może być przyczyną, silnik przy mrozie od razu po odpaleniu trochę inaczej chodzi ale zaraz wraca do normalnej pracy , dodam jeszcze że miałem parę razy że zgasł tzn odpalam auto chodzi chwile i zgasł tak kilka razy sie powtórzyło ale po ponownym odpaleniu już więcej nigdy nie gaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź "kąt wtrysku".

Jeżeli słychać stuki w jednej z głowic to najlepiej byłoby ją rozebrać (na dobry początek ściągnąć pokrywę) i sprawdzić stan wałków, hydropopychaczy, dźwigienek.

U mnie trochę klekotało i przy okazji wymiany rozrządu okazało się, że są padnięte popychacze (3 na lewej i 2 na prawej głowicy). Decyzja: wymiana wszystkich popychaczy, dźwigienek i podkładek. Efekt: cisza.

P.S. Jeśli zbagatelizujesz stukanie w głowicy, może się okazać, że za chwilę będziesz musiał wymienić wałki + to co wyżej wymieniłem :(. A to koszt około 5000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...