Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Wymiana kierownicy czteroramiennej na czteroramienną multifunkcyjną


ALBINEK

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej ,mam pytanie jak zdjąć poduszkę air bag i czy po wymianie kierownicy, tasmy i okablowania muszę coś zmienić w kodowaniu Vagiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu 43 stron :gwizdanie: nadal niewiele wiem :shocked:. To proste pytanie jak wiesz to odpowiedz. Tam pisza o wielu kierownicach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz pomocny watek jak sie rozbiera modul, tasme itd :wink4: Oczywiscie , ze musisz zmienic kodowanie pod MF

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=23501.870

czyli tasma do wymiany , modul ( sprawdz VAGiem jaki masz ) , wiazka poduszki i do dziela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ten link miałem podesłać w odpowiedzi jeśli nie masz FIS-a i tempomatu to pokusiłbym sie o skompletowanie manetek montaż i uruchomienie za jednym podejściem .... :naughty:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=24989.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedż, :hi: na całe szczęście mam tempomat :) więc będzie mniej do roboty. Czytam następny wątek jestem na 25 stronie :wallbash: ale dalej nic nie wiem.Wszystko co czytam dotyczy B6 ja mam B7 wciąż nie wiem jak zdjąć poduchę :shocked:.Dzięki koledze dominikt1 wiem że potrzebuje taśmę poduszki o nr. 4E0-953-541A oraz okablowanie poduszki 4F0 971 589A dodatkowo muszę sprawdzić jaki mam moduł , musi być z literką Qa jak z tymi kodowaniami ?. Czy to wszystkie części jakie będę potrzebował ?. Mam nadzieje że uda mi się zebrać wszystkie potrzebne informacje żeby to zrobić samemu. Dziękuje za wyrozumiałość i cierpliwość, w tym temacie jestem zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zdjac poduszke kiere przekrecasz w prawo o 90 C . Pod kierownica masz 2 srubki , odkrecasz je i pociagasz poduszke do siebie. Jezeli chodzi o kodowanie to oczywiscie pomozemy :wink4: Najpierw sprawdz jaki masz modul :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po następnej lekturze o pojemności 59 stron. W większości dotyczyła ona manetki do tempomatu w B6. Wydaje mi się że jeżeli mam pełny fis , tempomat i założę swoją poduchę to pozostanie mi tylko zmienić kodowanie w steering wheel na kierownicę MF.Mam rację czy się mylę :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mas racje :) sprawdz jaki masz modul w kierownicy no i jeszcze jaki masz kabelek do poduszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na Vaga i wtedy sprawdzę. Jak przyślą kiere to zakupie kabelki do niej i dam znać jak to wszystko wygląda. Dzięki za zainteresowanie :hi:.[br]Dopisany: 07 Styczeń 2011, 21:31_________________________________________________Kierownica doszła :) teraz czekam na Vaga bo poprzedni padł.Doklejam fotke kierownicy myślę żę będzie dobra.

3c7091532a7124c5med.jpg

Czy w kierownicy ma być tylko jedna kostka ?.

Proszę jeszcze o potwierdzenie czy to są te potrzebne kabelki do tej kierownicy bo chcę je kupić. 4E0 953 541 A i 4Fo 971 589 A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taśma poduszki 4EO 953 541 A i okablowanie poduszki 4FO 971 589A jest prawidłowe ?.Mogę to śmiało kupować i będzie dobre ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taśma poduszki 4EO 953 514 A i okablowanie poduszki 4FO 971 589A jest prawidłowe ?.Mogę to śmiało kupować i będzie dobre ?.

Tak jak malik napisal w DIY-u :decayed:4F0 971 589 A okablowanie i tasma 4E0 953 541 z kocowka A lub B

Jak bedziesz potrzebowal modul uderz do dominkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam deo sprzedania okablowanie tej kierownicy. przez pomyłke kupilem w Aso za 80zł

i lezy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :hi: chętnie bym skorzystał ale problem w tym że obecnie mieszkam w UK. Zanim dojdzie przesyłka to zapale się z niecierpliwości.Tutaj uderzę do serwisu i zrobię to szybciej. Przynajmiej taką mam nadzieje :gwizdanie:[br]Dopisany: 10 Styczeń 2011, 21:44_________________________________________________Powiedzcie proszę ile kosztuje (ring) taśma poduszki A4E0 953 541B.

Ta druga część A4F0 971 589A tutaj kosztuje 16.35 bez Vat-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniutko to masz :notworthy:. Koleś z A6 ma mi dać jutro znać czy ma coś takiego , chce 30 funtów . Na moje szczęście też jest w UK. i to nie daleko mnie.[br]Dopisany: 13 Styczeń 2011, 23:12_________________________________________________Części zakupione ,trzeba tylko trochę poczekać aż przyjdą :embarrassed:.Mam prośbę o podanie mi tych wszystkich kodów jakie powinny być w A4 B7 .Boję się że będę miał kłopoty z kodowaniem. Moja A4 to 2.0 TDI ma pełny FIS i Tempomat, skrzynia biegów manual. :hi: Z góry dziękuję.[br]Dopisany: 14 Styczeń 2011, 23:53_________________________________________________Wcześniej to przeoczyłem ale po ponownym przeczytaniu mam pytanie czy ja potrzebuje ten Łącznik 4 Pin - 4E0-972-133 :mysli:[br]Dopisany: 16 Styczeń 2011, 08:16_________________________________________________Sprawdziłem moduł pod kierownicą 8E0 953 549 Q :) . Rozumiem że nadaje się do tej kierownicy MF. Potrzebuje odpowiedzi na te moje pytania ale coś przycichło . Koledzy fachowcy odpowiedzcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :good: dziękuje za odpowiedż , a orientujesz się może czy w kodowaniu mam zmienić tylko rodzaj kierownicy czy muszę przejść całą długą procedure kodowania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalasz VAGA wchodzisz --> 16 Steering Wheel i kodujesz :)

0?xxx: Kierownica

o 0 = standardowa (bez multifunkcji)

o 1 = kierownica trójramienna (sportowa)

o 2 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia

o 3 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu

o 4 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu/głosem

o 5 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/głosem

0x?xx: Opcje

o +1 = Tiptronic

0xx?x: Opcje komputera pokładowego i tempomatu

o 0 = komputer pokładowy i tempomat nie zainstalowane

o 1 = komputer pokładowy zainstalowany

o 2 = tempomat zainstalowany

o 4 = komputer pokładowy i tempomat zainstalowane

0xxx?: tylna wycieraczka (zależne od rodzaju nadwozia)

o 1 = tylna wycieraczka nie zainstalowana (Sedan/Cabriolet)

o 2 = tylna wycieraczka zainstalowana (Avant)

bedziesz musial zmienic tylko jedna cyferke czyli druga z zero na cztery :) a jakie masz obecnie kodowanie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...