Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Kierownica kręci się jak urwana


_Piotr_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:,

na początku zaznaczę, że przeczytałem masę wątków dotyczących układu wspomagania,

jednak żaden jednoznacznie nie pomógł mi zdiagnozować mojej usterki.

Mianowicie podczas kręcenia kołem kierownicy pierwsze 10-15 stopni obrotu w obie strony wygląda normalnie,

po czym dalej kierownica jakby się "urywa" i kręci niesamowicie lekko, za lekko.

Nie ma znaczenia czy na postoju, czy na drodze w zakręcie,

sprawia to, że auto prowadzi się nie pewnie, gdyż brak jakby oporu w układzie.

Kiedy auto stoi i kręcę kierownicą w pewnych położeniach słychać jakby sssykkk,

mam wrażenie, że bardziej od strony przekładni niż pompy bliżej miejsca kierowcy.

Cała usterka zgrała się z zimową przygodą na małej górskiej dróżce.

Sytuacja wymusiła, iż kilkadziesiąt minut próbowałem (bez większego efektu)

wyjechać z zaspy co wiąże się ze skręconymi we wszystkie strony kołami, często dośc wysokimi obrotami silnika (oczywiście nie non stop)

i stosunkowo dużą prędkością jak na to, że auto dalej stoi w miejscu :wink4:

ile razy wyczytałem coś podobnego, to efektem jest zanikanie wspomy

i ciężko "chodząca" kierownica, u mnie zupełnie na odwrót...

Nie słychać stuków podczas samego kręcenia,

jedynie w zakręcie gdy delikatnie odpuszczę, a potem podciągnę kierownicą słychać puste popukiwanie (góra 2 razy)

Przekładnia od około roku delikatnie ciekła (po str. pasażera),

ale olałem jej wymianę tylko dolewałem co jakiś czas troszkę płynu - czerwonego...

Dobrze ?? Źle ?? tu też opinie są podzielone, jedni piszą lać zielony inni tylko czerwony,

kolejni Febi najlepszy, a jeszcze kto inny tylko oryginał...

Trochę dużo pytań i informacji, ale może ktoś coś podpowie zanim zacznę grzebaninę ;)

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponad wszelką wątpliwość masz nieszczelny układ skoro co jakiś czas uzupełniasz płyn .

Generalną zasadą jest to,że nie wolno mieszać płynów i dolewa się płynu takiego jakim jest zalany układ.

Producenci pomp zalecają używanie określonych płynów,Nie stosowanie się do tego powoduje określone skutki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelny układ - to jasne,

ale nie sądze aby była to przyczyna takiego zachowania wspomy.

Wczoraj zauważyłem, że płyn który mam w zniorniczku stał się bardzo rzadki.

Z miarki po prostu ścieka i to bardzo szybko.

Dzisiaj mam zamiar wymienic kompletny plyn na oryginalny zgodnie z zapisem na zbiorniczku.

To, że delikatnie cieknie nie przeszkadza mi aż tak jak objawy, które obecnie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz czy się poprawiło jak zmienisz płyn

ja kiedyś u gościa widziałem taki problem tyle że w jedną stronę a dokładnie w prawo kierownica prawie sama ciągła a w lewo bardzo słabo, płynu nigdzie nie ubywało a żaden mechanik nie umiał tego wytłumaczyć :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak w moim kadecie GSI. Kiera chodziła tak lekko, że można ją było kręcić najmniejszym palcem, na śniegu to wręcz sama się skręcała w jedną stronę ;).

Co się działo podczas wyprzedzania na koleinach to chyba nawet nie muszę odpowiadać - to była nieustanna walka o życie - a że auto lekkie i szybkie to reakcje układu kierowniczego pewnie trzy razy większe niż w a4.

Wymiana płynu nie pomogła, pomogła za to wymiana maglownicy - i to u Ciebie pewnie też jest przyczyną. Moim zdaniem przytarły się zaworki w maglu i ciśnienie z pompy ciągle daje wspomaganie na full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam podobną sytuację w moim aucie (audi s4/b6) padła mi pompa wspomagania po wymianie pompy, zauważyłem że kiera tak lekko chodzi na postoju czy w czasie jazdy , że aż boje się wchodzić w zakręt naprawdę nie pewnie się czuje. Po dłuższej jeździe z nową pompą mam wrażenie , że czasem kierownica chodzi dobrze, tzn. jest większy opór przy wolniejszej jeździe a jak jade ponad 100km/h to mógłbym jednym palcem kręcić.

Co może być problemem?

wydaje mi się także , że czasem przy większej prędkości kierownica zachowuje się lepiej tzn. jest większy opór

z góry dzięki za pomoc.

pisze tutaj, gdyż nie chcę nowego watku rozpoczynać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...