Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zerwany pasek rozrządu


jajo-19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W moim aucie audi a4 1.9tdi AFN zerwał mi się pasek rozrządu i niestety z silnika za wiele nie zostało dlatego jestem zmuszony kupić nowy słupek stąd moje pytanie gdzie można kupić nowego AFN-a , na allegro znalazłem aukcje http://allegro.pl/silnik-volkswagen-passat-audi-1-9tdi-alh-awx-agr-i1387328429.html może ktoś z was kupował u tego kolesia i może podzielićsie swoją opinia na jego temat.

Czy może jednak kupić używany silnik?? jednak kupno używanego silnika z małym przebiegiem jest chyba niemożliwe.

Bardzo proszę w wasze propozycje co zrobic w tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości.. ile na pasku zrobione miałeś od wymiany ?

co do silnika to.. co nowe to nowe ... ale 5000? ( skoro to nowe to chyba nie tak "drogo" jak ktoś ma kase )

ale jeśli nie masz to kup sobie jakiś używany .. najlepiej z auta którym da się jeszcze przejechać (często takie stoją na allegro)

znaczy ja bym tak zrobił bo 5000 to bardzo dużo pieniędzy no i wiesz jak to jest .

niektórzy powiedzą byś wziął nowy (co ma swoje plusy) ... a używany z 2 miesięczną czy miesięczną gwarancją rozruchową powinien się spisać .

Tylko pamiętaj że kupując nowy , przy sprzedaży autka to się nie wróci :) pozdrawiam i życzę roztropnej i przemyślanej decyzji :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za drogo za takiego golasa? :mysli:

dokładnie :mysli: kup sobie anglika przełozysz silnik a reszte gratów opylisz lub bedziesz miał do swojego :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pasku było zrobione 40 tyś jednak przyczyną jego zerwania był pasek klinowy który zerwał się w tak nieszczęsny sposób że wkrecił się w rozrząd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie tam stało. 5tyś. człowiku za 5tyś to masz swój silnik zrobiny i masz z bani jeszcze nawet ci zostanie na paliwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że tłoki spotkały się z zaworami , chyba taniej zrobić a nawet kupić drugą głowice.Dodatkowo wymień pierścienie i jeszcze polatasz mnóstwo km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekajmy koleżko az sie jajo wypowie...bo gdybac mozna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do dyspozycji są takie pieniądze, to wkładaj tam avf'a i jest pięknie;D A tak poważnie - kup sobie używaną głowicę do swojego silnika i będzie dobrze. Ja kupiłem kompletną ze szklankami, wałkiem, zaworami, etc za 250 zł, więc można. Najpewniej jednak będzie kupić do Twojej nowe zawory, popychacze, uszczelniacze, czyli po prostu zrobić remont silnika i problem z głowy. Nie podejrzewam, żebyś miał silnik rozwalony w takim stopniu, że coś się stało z wałem korbowym, albo pierścieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac głowice do sprawdzenia szczelnosci, wymienic prowadnice zaworowe.zawory, gniazda,uszczelniacz, planowanie.

sprawdc wysokosc tłoka w GMP po za płaszczyzne. ewentulanie zobaczyc po sladach czy mocno zawory sie odbiły i czy nie ma pekniecia tłoka.- jesli wszystko jet ok z dołem zrobic głowice. połozyc nowa hydraulike,uszczelka z 2oma garbami,nowe śryby ,montowac i odpalac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac głowice do sprawdzenia szczelnosci, wymienic prowadnice zaworowe.zawory, gniazda,uszczelniacz, planowanie.

sprawdc wysokosc tłoka w GMP po za płaszczyzne. ewentulanie zobaczyc po sladach czy mocno zawory sie odbiły i czy nie ma pekniecia tłoka.- jesli wszystko jet ok z dołem zrobic głowice. połozyc nowa hydraulike,uszczelka z 2oma garbami,nowe śryby ,montowac i odpalac...

[/qu

A jaki koszt remontu takiego silnika po pasku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przestrzegam wszystkich przed kupnem u tego faceta w Radomiu jakichkolwiek silników czy innych części "http://allegro.pl/silnik-volkswagen-passat-audi-1-9tdi-alh-awx-agr-i1387328429.html".

Facet jest zwykłym wielkim oszustem - osobiście kiedyś się sam nabrałem i teraz wiem co on oferuje. Absolutnie nie są nowe (ładnie wyczyszczone (szkiełkowane, malowane) i nie ma mowy o żadnej gwarancji - reklamacja kończy się twierdzeniem, że z winy użytkownika (poznałem w momencie reklamacji drugiego naciągniętego z podobnymi problemami jakie miałem ja, a rachunek mam na pamiątkę do dzisiaj).

Jeszcze raz odradzam. Dla bardziej zainteresowanych info na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...