Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż oryginalnych chromowanych obwódek szyb.


Vandit

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie wielkie dzięki dla dropsona, to on mi podpowiedział jak cala operacje przeprowadzić, a ja wstawiam fotorelacje z tego montażu. Myślę ze to pomoże wielu osoba gdyż chcieli by ori a nie wiadomo jak się za to zabrać :decayed:

Moje obwódki zostały zakupione od kolegi z forum z samochodu przeznaczonego na części :)

Oto nasze obwódki jeszcze nie zamontowane :decayed:

pic0009s.jpg

Uploaded with ImageShack.us

A wiec tak pierwsze co przeprowadzamy to zdejmujemy plastiki z tylnych słupków( trzeba je pociągnąć energicznie do siebie lecz trzeba uważać, bardzo szybko się łamią, mi jakoś się udało bez uszczerbku na zdrowiu)

pic0158i.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Następnie gdy mamy trochę pojęcia to bierzemy linkę i wycinamy małe trójkąty szyb, ja nie chciałem się męczyć żeby nie uszkodzić uszczelki tylko zleciłem to fachowcowi i za 40zl ładnie wszytko zrobił( po wycięciu wygląda to tak)

pic0015sh.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Zdejmujemy osłonę słupka środkowego z zewnątrz, zaznaczyłem miejsca gdzie są śrubki do odkręcenia, trzeb delikatnie podważyć uszczelkę aby się ukazały, następnie ściągamy podważając śrubokrętem płaskim zaślepkę z dołu słupka i pod nią są także dwie śrubki, po odkręceniu wszystko ładnie schodzi

pic0016v.jpg

Uploaded with ImageShack.us

pic0025g.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Po otwarciu tylnych drzwi w górnym rogu widzimy zaślepkę maskująca nity

pic0021o.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Bierzemy śrubokręt plaski i podważamy, idzie ona do błotnika przedniego po całej długości dachu, zdejmujemy ja całkowicie

pic0028z.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Po zdjęciu maskownicy ukazują nam się po całej długości nity mocujące czarna rynienkę (są one umieszczone co około 10cm) oraz zaznaczone na zdjęciu nity które są pod szyba małego trójkąta

pic0033y.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Bierzemy wiertarkę z rozwiertakiem i rozwiercamy wszystkie nity, następnie rynienka czarna schodzi nam bardzo ładnie i w miejsce tej kładziemy nasza ori listwę chrom, miejsca na nity pasują p&p bez żadnych przeróbek, bierzemy do reki nitownice i nity i nitujemy listwę w miejsce czerniej rynienki, i zakładamy zdjęta wcześniej maskownice na nity po zamontowaniu wygląda to tak

pic0036b.jpg

Następnym moim krokiem było wklejenie trójkątów(fachowiec wkleił tak jak się należy za 40zł)

Później zabrałem się za drzwi, dementując tapicerkę( opis na forum) , odkręcamy ramkę z szyba( opis na forum) naszym oczom ukazuje się czarna listwa która jest zamontowana do drzwi na zatrzaski gumowe, bierzemy śrubokręt, wkładamy pomiędzy listwę a drzwi i podważamy, w to samo miejsce i otwory zakładamy listwę chrom p&p i znowu nitujemy do drzwi i składamy wszystko w odwrotnej kolejności( z drzwiami poradzi sobie każdy, nie ma co wklejać zdjęć) i tak robimy z każdymi drzwiami

Po uporaniu się z drzwiami doschnięciu kleju w trójkącie, bierzemy do reki małe listwy które idą pod trójkątem, wszystko odtłuszczamy zahaczamy o listwę chrom dachowa i przyklejamy na uszczelkę klejem do szyb( zahaczamy gdyż maja one specjalne haczyki aby wszystko ładnie się schodziło i naklejamy dlatego ze ori uszczelka ma mocowanie a my musimy na klej, chyba ze ktoś załatwi również trójkąt ori z mocowaniem)

pic0037z.jpg

Myślę ze wszystko ładnie przedstawiłem, jeśli ktoś czegoś nie zrozumiał to proszę pisać to pomożemy

Ori obwódki wyglądają o niebo lepiej niż te z metra które miałem wcześniej

Sory za jakość zdjęć :decayed:

Dokładniejsze zdjęcia jak wygląda na aucie, wrzucę później ale chyba każdy wie jak fajnie to wygląda :decayed:

Gwarantuje ze po całym zabiegu pojawi wam wielki banana na twarzy :decayed: :decayed: :decayed:

pic0199w.jpg

Uploaded with ImageShack.us

pic0198b.jpg

Daje foty klubowych aut które podjęły się montażu;

Moje;

min_pic_02204cb1.jpg

Mojego ojca;

min_pic_0174e438.jpg

Dropsone;

min_zdjcie0329i833b.jpg

Pablo_9;

min_img_8019725a.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori to ori :kox:

Nie ma porównania do tego szitu na metry :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori to ori :kox:

Nie ma porównania do tego szitu na metry :good:

Dokładnie szczególnie w tym trójkącie na łączeniu w ori wygląda to :kox: Na forum jest wiele przeciwników chromów, już pomijam ten szit na metry, ale moim zdaniem w B5 ori chrom wokół szybek naprawde dodaje dużo uroku szczególnie gdy auto jest ciemne, wyróżnia się auto z tłumu ;p :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy obwódka na metry najbardziej bolało mnie łączenie dachowej z dolna listwa :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe u mnie tez to nie najlepiej wyglada :kox: z daleka nie rzuca sie w oczy ale z bliska to patrzec nie moge na to :confused4:

To zerwij ten badziew :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no az takiej tragedi to nie ma ale wolalbym ori jak to :cool1:

Jest tragedia na maksa, obciach jak zaparkujesz koło oryginalnych chromów :wink4:

O kurde i na grillu masz chrom mod rodem z .eu :shocked:

Moim zdaniem ładniej by wyglądało jak byś ramkę pomalował na czarno, albo nawet i znaczek na czarno. Widziałem ostatnio czerwoną a4 z takim przodem i wyglądała bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas chromu na metry się śmieją, na .eu jest ok.

Zresztą widziałem kiedyś na .eu wątek o tym, że to prawie grill s4 :decayed:

Szczerze, moim zdaniem Twoje auto wyglądało ładniej nawet z przedliftowymi lampami ale bez chromu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi :wink4:

Twój samochód Twoja sprawa.

Sam miałem chrom wokół szyb ale go ściągnąłem bo wyglądał :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podrzucę namiastkę :decayed::sick3:

DSC00004_2.jpgDSCF2852.jpg

I najlepsze co można zrobić:

IMG_0243.jpgIMG_0248.jpg

Zerwać :kox:

a później zdrapywać resztki kleju i cieszyć się normalnym wyglądem auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...