Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż oryginalnych chromowanych obwódek szyb.


Vandit

Rekomendowane odpowiedzi

wiem wiem, że warto :decayed:

zaczynam poszukiwania kompletu chromów, jakbyś gdzieś widział to daj znać na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl jeszcze niedawno na allegro taki ani to czerwony ani pomatrancz angol/sedan i on napewno mial ori chrom ale niewiem czy juz sie niesprzedal.... zaras jak znajde linka to podrzuce[br]Dopisany: 28 Luty 2011, 16:45_________________________________________________http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11269731

mozna sprobowac moze jeszcze sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio były ale widzę ktoś sprzątną...

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=185657.30[br]Dopisany: 28 Luty 2011, 16:50_________________________________________________

byl jeszcze niedawno na allegro taki ani to czerwony ani pomatrancz angol/sedan i on napewno mial ori chrom ale niewiem czy juz sie niesprzedal.... zaras jak znajde linka to podrzuce[br]Dopisany: 28 Luty 2011, 16:45_________________________________________________http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11269731

mozna sprobowac moze jeszcze sa

te chromy to ja zabrałem do ojca niebieskiej a4 co na 2 stronie wkleiłem foto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj wszystko od poczatku.....

nie ma opcji przelozyc uszczelki, to jest jeden element szyba+uszczelka, i albo wymieniasz cala szybe na taka z uszczelka pod listwe, albo zostawiasz stara szybe i listwe doklejasz.... oczywiscie o ile nie uszkodzisz uszczelki przy wucinaniu/wyciganiu trojkata

Aha to rozumiem bo myślałem, żę uszczelka a szybka jest oddzielnie a to razem jednak. Więc bedą poszukiwania chromów teraz bo fura kozak z nimi :naughty: Trochę boje się poźniej tej roboty by nic nie popsuc ale może dam rade bo warto w to zainwestowac. Miałem kiedys w przedliftowej furze te naklejane na metry :decayed: to nie ma porównania z daleka ok ale z bliska to nie za ladnie to wygladalo troche moim zdaniem wiochaa, a ori to koozak :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio były ale widzę ktoś sprzątną...

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=185657.30[br]Dopisany: 28 Luty 2011, 16:50_________________________________________________

byl jeszcze niedawno na allegro taki ani to czerwony ani pomatrancz angol/sedan i on napewno mial ori chrom ale niewiem czy juz sie niesprzedal.... zaras jak znajde linka to podrzuce[br]Dopisany: 28 Luty 2011, 16:45_________________________________________________http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11269731

mozna sprobowac moze jeszcze sa

te chromy to ja zabrałem do ojca niebieskiej a4 co na 2 stronie wkleiłem foto...

a no to juz ich niema :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio były ale widzę ktoś sprzątną...

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=185657.30[br]Dopisany: 28 Luty 2011, 16:50_________________________________________________

byl jeszcze niedawno na allegro taki ani to czerwony ani pomatrancz angol/sedan i on napewno mial ori chrom ale niewiem czy juz sie niesprzedal.... zaras jak znajde linka to podrzuce[br]Dopisany: 28 Luty 2011, 16:45_________________________________________________http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11269731

mozna sprobowac moze jeszcze sa

te chromy to ja zabrałem do ojca niebieskiej a4 co na 2 stronie wkleiłem foto...

a no to juz ich niema :decayed:

;(

ale jak coś rzuci Wam się w oczy to dajta znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio były ale widzę ktoś sprzątną...

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=185657.30[br]Dopisany: 28 Luty 2011, 16:50_________________________________________________

byl jeszcze niedawno na allegro taki ani to czerwony ani pomatrancz angol/sedan i on napewno mial ori chrom ale niewiem czy juz sie niesprzedal.... zaras jak znajde linka to podrzuce[br]Dopisany: 28 Luty 2011, 16:45_________________________________________________http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11269731

mozna sprobowac moze jeszcze sa

te chromy to ja zabrałem do ojca niebieskiej a4 co na 2 stronie wkleiłem foto...

a no to juz ich niema :decayed:

;(

ale jak coś rzuci Wam się w oczy to dajta znać

spyt się tego gościa może będzie miał, w grudniu do niego pisałem to były aktualne i chciał 300zl, dopiero ci podaje bo nie moglem ogłoszenia znaleźć...

http://otomoto.pl/audi-a4-2-5-tdi-na-czesci-demontaz-C13583489.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi taką rzecz jak wygląda sprawa z montażem powiedzmy chromu z polifta do przedlifta bo kiedyś miałem dolne chromy od polifta i wiem, że nie wszystkie otwory pasowały do drzwi.[br]Dopisany: 03 Marzec 2011, 10:33_________________________________________________kolejne pytanie odnośnie nitów na jakie nity to nitowaliście (chodzi o rozmiar) tą listwę która idzie po lini dachu i na jakie te co przy drzwiach ?

Wiem, że te listwy przy drzwiach można montować na te plastikowe ori spinki czy na nie też montowaliście ?[br]Dopisany: 03 Marzec 2011, 10:44_________________________________________________prosiłbym też o jakiś opis wycięcia tylnego trójkąta bez jego uszkodzenia (Vandit widziałeś jak robił to ten spec od szyb) no i co trzeba użyć do wycięcia, jaka to żyłka

dropsone sam wycinałeś czy też zlecałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak chromy z przedlifta i polifta powinny być te same chodź do końca nie wiem, do swojego przedlifta zakładałem od przedlifta i ojcu po lifcie chromy od polifta ale powinny pasować :)

nity przy dachu idą drobniejsze, na drzwiach muszą być grube, teraz nie podam jakie rozmiary bo już nie pamiętam, chociaż ja wszędzie mam jednakowe :)

co do wycięcia i wklejanie to bym się z tym sam nie bawił bo trzeba trochę się namęczyć, sam widziałem jak męczył się gościu co mi to robił :confused4: ale to już jak chcesz :) i jeśli będzie sam to robił i będziesz chciał dobrze to zrobić, to na sam klej i rożną chemie i inne pierdoły wydasz polowe tego co by cie ktoś skasował za wycięcie i wstawienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ogólnie będę sam demontował z auta, które jest na części i ma chrom dlatego pytam bo będę jechał i sam to demontował i nie chciałbym tego spieprzyć bo zabrałbym z tymi bocznymi szybkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz miał trójkąt pod chrom to nawet lepiej bo ori :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo jak piszesz o tych listwach z drzwi co ja wzialem od ciebie to do przedlifta pasowaly p&p ale nie na te plastikowe spinki tylko na nity, a szybe wycinalem sam, i niema z tym zaduzego problemu, wrzuc jakies fotki tylnej szyby to zrobie manuala co i jak , bo ja nie mam dostepu do auta, (potrzebyje od przodu i jak otworzysz dzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo jak piszesz o tych listwach z drzwi co ja wzialem od ciebie to do przedlifta pasowaly p&p ale nie na te plastikowe spinki tylko na nity, a szybe wycinalem sam, i niema z tym zaduzego problemu, wrzuc jakies fotki tylnej szyby to zrobie manuala co i jak , bo ja nie mam dostepu do auta, (potrzebyje od przodu i jak otworzysz dzwi

zamieszczam fotki mam nadzieje, że o takie chodziło...

napisz mi dropsone czym to wycinałeś co mam kupić najlepiej do wycięcia, jakiś specjalny drut czy zwykłą struną da radę

szybka_1.jpg

szybka_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa druty specjalne do wycinania szyb, ale mozesz spokojnie użyć linki takiej od roweru od hamulca recznego, odplatac 3-4 linki i tym ciac [br]Dopisany: 04 Marzec 2011, 20:52_________________________________________________wrzucam fotki jak wyciac ta szybe, ale nie odpowiadam jezeli ktos uszkodzi uszczelke, lub cos innego, ja przy wycinaniu w taki sposob uszkodzilem delkiatnie lakier w dwóch miejscach pod uszczelka nie widocznych po ponownym wklejeniu szyby, (oczywiscie wszystko zabezpieczylem) [br]Dopisany: 04 Marzec 2011, 20:55_________________________________________________szybka1.jpg

szybka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dropsone :notworthy:,

specjalny drut już dzisaj zakupiłem u gości od szyb właśnie też mówił mi żebym uważał na lakier

teraz biorę się za analizę twojego schematu :kox:

a jutro będę się uczył na aucie z którego będę demontował sam cały komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie tnac musisz caly czas uwazec zeby uszczelka gdzies nie podeszla, a i jeszcze musisz zrobic sobie raczki do drutu, najlatwiej i najszybciej wziasc srube ok 10 cm nakrecic nakretke do polowy zakrecic koncowke drutu, i potem druga tak zeby drut scisnac miedzy nakretkami, dokrecic kluczem i tak na dwoch koncach a po ulozeniu juz linki miedzu uszczelka a karoseria jazda "twoja moja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchwyty już mam na drut tylko boję się żeby właśnie nie sperdzielić gdzieś uszczelki, jutro zdam relację jak poszło

jeszcze raz dzięki za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najberdzie musisz uwazac w tym miejscu co widac jak otworzysz dzwi, a i tam jest chyba jeszcze maly nit, to go poprostu rozwierc, iodegnij uszczelke jak najmocniej mozesz uzyc jakiegos drewienka, (ja urzylem zapalniczki i tez dalo rade)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chromy już w domu... teraz będą czekać na montaż

zadanie było ułatwione bo auto przeznaczone na złom i nie musiałem się przejmować złamaniem jakiegoś plastiku, auto nie miało tapicerki na drzwiach także odkręciłem ramki z szybkami i demontowałem listwy z drzwi...no i później zaczęły się schody z demontażem szybek tzn. chciałem robić tak jak dropsone napisałeś ale ostatecznie zrobiłem trochę inaczej tzn. przeciągnąłem linkę do cięcia w samych rogu szybki do wnętrza auta i jedną rękę z linką miałem w aucie a drugą z drugi końcem linki na zewnątrz i jechałem tzw. "moja, twoja" wycinanie szybek z demontażem chromu z linii dachu ok. 3 godzin

ogólnie taki demontaż samodzielny dobra sprawa bo można przećwiczyć przed montażem we własnym aucie gdzie trzeba będzie być jeszcze ostrożniejszym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chromy już w domu... teraz będą czekać na montaż

zadanie było ułatwione bo auto przeznaczone na złom i nie musiałem się przejmować złamaniem jakiegoś plastiku, auto nie miało tapicerki na drzwiach także odkręciłem ramki z szybkami i demontowałem listwy z drzwi...no i później zaczęły się schody z demontażem szybek tzn. chciałem robić tak jak dropsone napisałeś ale ostatecznie zrobiłem trochę inaczej tzn. przeciągnąłem linkę do cięcia w samych rogu szybki do wnętrza auta i jedną rękę z linką miałem w aucie a drugą z drugi końcem linki na zewnątrz i jechałem tzw. "moja, twoja" wycinanie szybek z demontażem chromu z linii dachu ok. 3 godzin

ogólnie taki demontaż samodzielny dobra sprawa bo można przećwiczyć przed montażem we własnym aucie gdzie trzeba będzie być jeszcze ostrożniejszym...

wiem o co chodzi z takim wycinaniem, ale nie porypales uszczelki/lakieru w widocznych miejscach? wiem ze auto na zlom i mogles sobie na to pozwolic ale u siebie tez bedziesz to musial zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...