Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż oryginalnych chromowanych obwódek szyb.


Vandit

Rekomendowane odpowiedzi

to w sumie Wy mnie zachęciliście do montażu tym tematem i jak wziąłem się za szukanie to obdzwoniłem wszystkie sztuki, które były z chromami na allegro na części wystawione, to jeden gościu tylko miał i chciał za nie 450 zł + przesyłka, później Vandit mi podesłał linka, że warto zadzwonić i akurat jeszcze były aktualne i dałem 300 zł ale można było wyrwać jeszcze taniej bo jakiś czas temu ktoś wystawiał a4 na części z chromami to chciał 150 także trochę się pośpieszyłem z tymi moimi ale nie ma co żałować bo efekt jest :kox:

Kilka zdjęć z montażu i parę sugestii:

- wycinanie szybki tylnej (kupiłem do tego specjalny druk do wycinania szyb za 5zł - 2m), najpierw norzem do tapet przejechałem od wewnątrz auta po kleju następnie przeciągałem linkę w samym roku szybki, linkę przeciskałem z wnętrza na zewnątrz auta ale wcześniej taki "szpikulcem przekuwałem się za zewnątrz i wtedy przeciskałem linkę, nie porysowałem lakieru i naprawdę szybko się wycinało

IMG_8004.jpgIMG_8005.jpgIMG_8006.jpg

- zdjęcie uszczelki z linii dachu, trzeba uważać, żeby nie połamać bo podatna jest na łamanie mi udało się zdjąć bez złamania ale z założeniem jej z powrotem już na chrom miałem problem bo nie w każdym miejscu dobrze przylega, będę musiał jeszcze to poprawić nie wiem może podkleję jakąś taśmą

IMG_8009.jpgIMG_8008.jpg

-rozwiercanie nitów, użyłem do tego wkrętarko-wiertarki akumulatorowej, pozostałość po nicie, która zostawała wpychałem do środka

IMG_8012.jpgIMG_8011.jpg

- montaż chromowej listwy na linii dachu, jak chłopaki pisali wcześniej wszystkie otwory pasują, po przyłożeniu listwy łapałem po jednym nicie na początku, na środku i na końcu listwy żeby już się trzymała dachu i wtedy spokojnie można było jechać pozostałe nity

IMG_8015.jpgIMG_8014.jpg

-montaż chromu na drzwiach to też już było opisywane tapicerka i ramki zdejmujemy i nitujemy otwory na nity pasują, wszystko p&p

-nitownica jakiej używałem i nity

IMG_8030.jpgIMG_8031.jpg

Efekt jako taki :wink4:

IMG_8016.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylbym wdzieczny jakbyscie tez tu pisali jak przebiega montaz w avantach takich listewek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak w sedanie tylko, że w avancie trochę więcej do wycięcia bo szyba tylna o wiele większa a poza tym to wszystko tak samo powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak w sedanie tylko, że w avancie trochę więcej do wycięcia bo szyba tylna o wiele większa a poza tym to wszystko tak samo powinno być

pablo , ale jesli bede mial te listwy to zmiana szybki tylniej nie bedzie konieczna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak w sedanie tylko, że w avancie trochę więcej do wycięcia bo szyba tylna o wiele większa a poza tym to wszystko tak samo powinno być

pablo , ale jesli bede mial te listwy to zmiana szybki tylniej nie bedzie konieczna ??

żeby założyć cały komplet chromów oryginalnych to musisz wyciąć tylne boczne szyby bo pod nimi są nity, które trzeba rozwiercić przy demontażu starej czarnej listwy i później jak będziesz kontował ori chrom to będziesz nitował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak w sedanie tylko, że w avancie trochę więcej do wycięcia bo szyba tylna o wiele większa a poza tym to wszystko tak samo powinno być

pablo , ale jesli bede mial te listwy to zmiana szybki tylniej nie bedzie konieczna ??

żeby założyć cały komplet chromów oryginalnych to musisz wyciąć tylne boczne szyby bo pod nimi są nity, które trzeba rozwiercić przy demontażu starej czarnej listwy i później jak będziesz kontował ori chrom to będziesz nitował

Kolego pewny tego jestes? Gdzies na forum czytalem ze te tylnie male boczne szybki trzeba wymienic na takie pod te wlasnie listewke pytam bo wlasnie mnie to zaskoczylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadza się ja np. u siebie kupiłem tylne małe szybki z sedana bo tam jest ori mocowanie na ten którki pasek chromu ale pozostali koledzy, którzy wypowiadali się w tym temacie nie kupowali szybek tylko wycinali swoje ori, zakładali chrom i wklejali ori szybki i na nie wkomponowywali te krótkie listewki,

napisz najlepiej do Krychy on sprzedaje chromy do Avanta demontował je to będziesz pewny na 100% jak to wygląda

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=203077.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadza się ja np. u siebie kupiłem tylne małe szybki z sedana bo tam jest ori mocowanie na ten którki pasek chromu ale pozostali koledzy, którzy wypowiadali się w tym temacie nie kupowali szybek tylko wycinali swoje ori, zakładali chrom i wklejali ori szybki i na nie wkomponowywali te krótkie listewki,

napisz najlepiej do Krychy on sprzedaje chromy do Avanta demontował je to będziesz pewny na 100% jak to wygląda

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=203077.0

pablo listweki mam zaklepane juz , tylko martwia mnie te szybki tylnie boczne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem ze do avanta trzeba mieć szybę ori pod chrom, bo stara nie pasuje, ale to tylko gdzieś tak czytałem i nie wiem czy prawda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał to załatwiaj chromy z tylnymi szybkami to na pewno będziesz miał jak w oryginale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał to załatwiaj chromy z tylnymi szybkami to na pewno będziesz miał jak w oryginale

Pablo wlasnie to samo pomyslalem ale kolega od ktorego kupuje listewki sciaga z autka ktore ma przyciemnione szybki ale spoko poprostu uszczelki bede musial mniec takie same jak sa na tej szybce oryginalnie montowane. A tak wogle jak montowales te listewki to uszczelek nigdzie nie musiales zmieniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uszczelek nigdzie nie musiałem zmieniać bo jak wcześniej napisałem ja kupiłem ori tylne szybki to na nich jest specjalne mocowanie na te krótkie chromy które są w sedanie, pewnie podobnie jest w avancie na tylnych szybkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie do konca nie jestem pewny czy nie ma innej opcji oprocz dokupowania tylnych bocznych szybek do avanta aby je zalozyc ? (chodzi mi o te tylne boczne bo reszta jest tak samo jak w sedanach) :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie do konca nie jestem pewny czy nie ma innej opcji oprocz dokupowania tylnych bocznych szybek do avanta aby je zalozyc ? (chodzi mi o te tylne boczne bo reszta jest tak samo jak w sedanach) :chytry:

no to zobacz czy idzie ta listwe zdjac.... i bedziesz wszystko wiedzial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie do konca nie jestem pewny czy nie ma innej opcji oprocz dokupowania tylnych bocznych szybek do avanta aby je zalozyc ? (chodzi mi o te tylne boczne bo reszta jest tak samo jak w sedanach) :chytry:

no to zobacz czy idzie ta listwe zdjac.... i bedziesz wszystko wiedzial...

listwe chce zalozyc nie zdejmowac , jak przylukalem to ta szybka i uszczelka w kolo szyby to jakby jedna calosc byla , wiec nie mam pojecia :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie do konca nie jestem pewny czy nie ma innej opcji oprocz dokupowania tylnych bocznych szybek do avanta aby je zalozyc ? (chodzi mi o te tylne boczne bo reszta jest tak samo jak w sedanach) :chytry:

no to zobacz czy idzie ta listwe zdjac.... i bedziesz wszystko wiedzial...

listwe chce zalozyc nie zdejmowac , jak przylukalem to ta szybka i uszczelka w kolo szyby to jakby jedna calosc byla , wiec nie mam pojecia :disgust:

ale zeby ja zalozyc to trzeba je najpierw zdjac z jakiegos innego auta :gwizdanie: w sedanie tez te listwy wygladaja jak by byly razem a jednak idzie je zdjac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ale my tu mowimo o szybce bocznej (avant) i odpowiednikiem jest trojkont w sedanie , ponoc pod seryjna uszczelke ori chrom nie podejdzie :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...