Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Kontrolka od hamulcy... (!) ?


neever

Rekomendowane odpowiedzi

Kontrolka mieści się w prawym dolnym rogu międzu pedkościomierzem a obrotomierzem (!) zapala mi się czasami. Jak auto stoi na zewnątrz w niskiej temperaturze, silnik przekręci przy odpalaniu 2 razy to wtedy kontrolka 5 razy mruga. Jak silnik od ręki zapali to kontrolka się nie zapala.

Co może być przyczyną?

Ps. Sprawdzałem poziom płynu i jest ok.

Pozdro :audi: :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki wymieniałem jakiś miesiąc temu więc raczej nie. (Też brałem pod uwagę taką opcję i to sprawdziłem ale klocki są ok) Poza tym przy klockach to wydaje mi się ze częściej by ta kontrolka się zapalała. A ona się zapala tak jak opisałem wyżej. Jak auto stoi w garażu i silnik od ręki zapali to się kontrolka nie włączy. A jak stoi 12h w niskiej temp. na zewnątrz (tak jak teraz w nocy -5 stopni) i silnik dwa razy przekręci zanim zapali to kontrolka się włączy i pięć razy mruga.

Macie może jeszcze jakieś sugestie które należy sprawdzić w takiej sytuacji?

pozdro i z góry dzięki za pomoc...

:audi: :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może i nawet. Jak auto stoi na mrozie przez dłuższy czas to aku ma prawo stracić trochę mocy. Czyli że będe musiał aku wymienic. :wallbash: Albo najpierw spróbować naładować tego i sprawdzić dokładnie co jest grane. :mysli:

pozdro

:audi: :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mam podobny problem i nie wiem co jest grane. martwi mnie to ponieważ tak jak pisali kolega gdy auto stoi przez noc i rano wsiadam to mi kontrolka od hamulców sygnalizuje. a np po pracy gdy auto stoi 8h nie mam tego problemu. może vag cos pomoże?? niedługo nabędę takie urządzenie wiec mocze sie cos wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz czujniki w klockach? one tez so odpowiedzialne za ta kontrolke i moze klocki juz sie koncza

w 1Z z tego co wiem nie było klocków hamulcowych z czujnikami.Vaga zawsze warto podłaczyc :good: bo tak to mozemy sobie wrózyć. I jedno takie małe sprostowanie ode mnie " Kontrolka od hamulców " a nie od hamulcy :tongue4::wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy z tego co tu czytam to temat test kontrolka hamulcy a piszecie o wykrzykniku w kólku na czerwono oznacza spadek napięcia na akumulatorze podczas okresu zimowego gdy temp spadnie ponizej 5 stopni silnik przed rozruchem załącza świece jedna świeca żarow ciągnie 40 A x 4 to jest 160 A jeśli akumulator jest już słaby po przekręceniu silnika mruga ta wlasnie kontrolka i piszczy przez 2 sekundy. Ja mam problem z kontrolka hamulcy dokładnie okładzin złóte kóko z bocznimi obwódkami klocki są bez czujników wiec założyłem zworkę wszystko było ok przez 4 lata teraz się zapala kontrolka zaraz po skręceniu w prawo nie wiem gdzie szukać przerwy w ciągłości przewodow może mieliście podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...