Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Demontaz przedniego zderzaka

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Ta śruba jest jednocześnie regulacją ustawienia wysokości zderzaka. Zaczepy zderzaka siedzą na tym kołnierzu. Jezeli śrubę poluzowałeś i wyciągnąłeś ten zderzak to pozostaw ja w takiej pozycji jakiej była i zderzak powinien wejść na miejsce w którym siedział. Ta śruba ma podwójną funkcje i 2 gwinty. Ten grubszy gwint pod kołnierzem służy do regulacji wysokości zderzaka (czym wyżej ja wykręcisz tym mniejsza szpara szczeliny miedzy maską a grillem. Czym bardziej ją wkrecisz tym szersza bedzie szpara. Ten górny łeb tej śruby wkreca sie jakby w ten grubszy gwint i ściska i mocuje zaczep zderzaka w tej szparce pomiędzy tym kołnierzem a łbem śruby. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Te szczeliny ustawiasz tymi śrubami.

20200524_190624.jpg

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Dziękuję za szybki oddzew.

Rozumiem,że dobrze myślałem,że ta szczelina tego ustrojstwa wchodzi w zderzak w jakiś uchwyt?

27 minut temu, Muskel1 napisał:

Ten grubszy gwint pod kołnierzem służy do regulacji wysokości zderzaka

tylko tak myślę, o ile już we właściwym położeniu tą śrubę cienką przez otwór zderzaka jest możliwość dokręcić o tyle ustawienie tego grubego gwintu służącego do ustawienia wysokości zderzaka jak zderzak jest zamontowany i jest zle to nie ma jak jej przekręcić do góry lub na dół czy zle piszę?

Edytowane przez AndrzejK.

Opublikowano
27 minut temu, Muskel1 napisał:

Zaczepy zderzaka siedzą na tym kołnierzu.

masz na myśli tą szczelinę rozumiem?

Opublikowano
  • Autor

Tak tą szczelinę.

 

Nie pamiętam dokładnie ale wiem, że  po jednej stronie była u mnie ta mała śruba dość mocno przykręcona i próbujac ją poluzować wykrecały się obie. Nie wiem czy nie jest tak, że tej górnej śruby nie da się całkiem z tego grubego gwintu wykręcić bo na końcu gwintu jest blokada. Da sie ja tylko do pewnego stopnia wykrecić i gdy dojdzie do tego ogranictnika wtedy wykręca sie ten gruby gwint do regulacji wysokości.

 

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
7 minut temu, Muskel1 napisał:

Z tego co pamiętam to były tam jeszcze takie podkładki prostokątne czy nie?

Nie,nic takiego nie było przynajmniej u mnie.

Jak już Cię "męczę" to na koniec prośba o Twoją interpretację rysunku poglądowego na jednej fotce + opisu na drugim.

Chodzi mi o to między czym a czym niby ma być ten wymiar i coś napisane jest o wkręceniu całkowicie tej grubej śruby przed robieniem pomiaru bo dotyczy lewego gwintu O co tu chodzi, wiesz może?

20200520_211914.jpg

20200520_211847.jpg

Opublikowano
  • Autor

Acha no to już wiadomo. Czyli wkręcasz ten gruby gwint do oporu na dół (lewy gwint). Ta górną śrube wykręcasz tak żeby ta szczelina miedzy tym kołnierzem miała 21mm. Osadzasz zderzak i wkręcając górną śrube ona docisnie ten zderzak w zaczepie do kołnierza. Wtedy zamknij maske i zobacz jak wygląda szpara między maską a grillem. Jak szpara bedzie za duża to dalej dokręcaj powoli górną śrube. Z racji tego, że ta gruba dolna śruba ma lewy gwint podniesie wtedy zderzak do góry. 

Opublikowano
13 minut temu, Muskel1 napisał:

Ta górną śrube wykręcasz tak żeby ta szczelina miedzy tym kołnierzem miała 21mm

Czyli  ja to rozumię tak:

ta szczelina co u mnie na fotce jest wąska (na końcu tego ustrojstwa) wykręcam tą cienką śrubę do momentu aż wymiar od podstawy tej śruby do podstawy tej niby podkładki osiągnie 21mm i w takiej pozycji zakładam zderzak?

Opublikowano
  • Autor

Tak tylko jeszcze najpierw tą grubą śrubę wkręcasz (lewy gwint) do oporu w auto (w podporę zderzaka).

Opublikowano

W belkę tą metalową/wzmocnienie co jest na fotce co zapodałem w pierwszej mojej wiadomości na której "siedzi to ustrojstwo wkręcam ten gruby gwint?

Edytowane przez AndrzejK.

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie.

Opublikowano

Super, wszystko już wiem.

Dziękuję Ci pięknie za wszystkie wyjaśnienia i chęć pomocy.

Zapewne ten materiał niejednemu użytkownikowi forum się przyda.

Pozdrawiam.

Opublikowano
  • Autor

Miejmy nadzieje. Proszę i powodzenia!

  • 1 rok później...
Opublikowano

Dzięki że stworzyłeś ten poradnik, wszystko poszło bardzo sprawnie jak na mój pierwszy raz :hi:

Opublikowano
  • Autor
8 minut temu, Garnus napisał:

Dzięki że stworzyłeś ten poradnik, wszystko poszło bardzo sprawnie jak na mój pierwszy raz :hi:

Super, że  po tylu latach jeszcze komuś się przydało:hi:

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 25.06.2013 o 19:21, dawid195a napisał:

Bez demontażu nie da rady.


da się bez demotażu zderzaka?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.