Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] ubezpieczenie oc i rejestracja


Rekomendowane odpowiedzi

czy po zakupie auta musze zarejestrowac w przeciągu miesiąca i wykupic oc, czy nie bede miał problemów jak zrobie to w przeciągu 3 miesięcy. :confused4: zaznaczam że auto ma ważne badania tech. i oc z poprzedniego własciciela i jest to wazne do połowy lutego 2008r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie zgadza jak bym byl cały czas w polsce, i jeżeli wyjechałem za granice i powrót dopiero za 3-miesiące, i tu własnie mam pytanie co dalej czy bedzie pózniej bezproblemowo czy jakieś kary mogą walnąc mimo to.?? :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz max. 30 dni na zarejestrowanie auta i tylko 14dni na opłacenie podatku.

Czas liczy się od daty podpisania umowy. Jeżeli dobrze znasz poprzedniego właściciela, to możecie się umówić na wpisanie późniejszej daty - o ile o jeszcze nie zgłosił sprzedaży.

O ile Wydział Komunikacji nie powinien ukarać za spóźnienie (patrz link - http://www.motofakty.pl/artykul/spozniona_rejestracja.html - uwaga artykuł jest z 2004r, a teraz CEPIK działa już OK :)), to urząd skarbowy ma już instrumenty, by nałożyć odpowiednią karę :evil:. Znajomy dostał 200zł kary z US za 2tyg. opóźnienie - wynegocjował z naczelnikiem na 100zł - paradoksalnie miał do zapłaty tylko 90zł.

A to że jesteś poza krajem, to ich g... obchodzi, chyba, że załatwisz sobie na ten okres zwolnienie lekarskie :decayed:

Możesz też wypełnić formularz PCC, podpisać i wysłać do kraju, a potem wysłać kogoś z rodziny z wszystkimi papierami do US, by zapłacił podatek.

Pozdrawiam.

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to najważniejsze zapłacić w ciągu 14 dni w urzędzie skarbowym 2% od wartości samochodu, ( chyba ze masz firmę to jest jakoś inaczej ) :wallbash: druk pcc3 ( z tego co pamiętam ) blachy 30 dni cena ( przynajmniej tyle ja zapłaciłem 171,50 PLN) a jeśli chodzi o OC to przepisują tylko może będzie trzeba zapłacić różnice w składce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy za odpowiedzi, w takim razie nie ma co czekac- trzeba to jak najszybciej załatwic chociazby poprzez rodzinke, i podziekowania dla tomka za link, odpowiedzi uzyskałem wystarczające aby zakonczyc temat......... zamykam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...