Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakie łożyska?


LORD DIABLO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy te łozyska sa orginalne i czy nie jest to jakas chinska podrobka? http://allegro.pl/2szt-fag-lozyska-przod-audi-a4-a6-vw-passat-superb-i1389829329.html

I jeszcze pytanie czy nalezy wymieniac komplet czy tylko uszkodzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAG to dobra firma, możesz wymienić tylko uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej napisz do tom77 będziesz miał pewność że ori no i cena dla klubu niższa ,dobre są też SKF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam SKF. Ja gdy przyszła pora na wymianę to zakupiłem komplet u TOM77 (dobra cena, rewelacyjny kontakt itp.). Z reguły wymienia się tylko to łożysko które jest uszkodzone nie trzeba wymieniać całego kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecasz skf bo co fag Ci się rozleciał po 100km?

Kupuje sie co tansze fag będzie tańszy i szedł na 1 montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, kolego marewel łożyska FAG nie miały okazji dokończyć żywota w żadnym z moich aut bo nigdy ich nie montowałem. Po drugie, polecam SKF bo jeszcze mnie jak i moich znajomych nigdy nie zawiodły. Po trzecie, nie napisałem że Fag jest kiepski czy coś w tym rodzaju. A po czwarte, to każdy kupuje i montuje to co mu się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z SKF'em ostatnio coś się dzieje niedobrego (możliwe , że dużo podróbek) , FAG będzie tańszy i tak samo dobry (a nawet lepszy) :wink4: ... polecam też RUVILLE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy Panowie na którym łożysku, nie ma reguły czasem fag jest droższy.

Naprawdę sensowną, mocno sensowną alternatywą jest Ruville bo w środku uświadczycie wyłącznie FAGA, SKF lub SNR a ceny często są korzystniejsze niż SKF lub FAG.

Mieliśmy taką sytuacje że SKF kosztował 400zł a ruville w którym w środku był SKF - 270zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że w łożyskach siedzę już pewien czas jak niektórzy z klubowiczów wiedzą, wyjaśnię Wam co nie co na ich temat. Głównymi i cenionymi producentami łożysk są:

- INA/FAG - część niemieckiego koncernu Schaeffler, w skład którego wchodzi również marka Continental

- SKF - szwedzkie łożyska

- NSK - Anglia/Japonia

- SNR - Francja

- NTN - USA

- TIMKEN - USA

- KOYO - Japonia

potem są FŁT-Kraśnik (Polska), ZVL (Słowacja), ZKL (Czechy), URB (Rumunia).

Z czystym sercem polecam łożyska FAGa jak i SKFa. Jeżeli są one oryginalnym produktem tej firmy, nigdy nie powinno być z nimi żadnych problemów. Zarówno FAG jak i SKF ma swoje zakłady produkcyjne ulokowane na całym świecie, w Polsce (SKF w Poznaniu), w Rumunii, na Węgrzech (FAG), oraz pewnie i w Chinach, ale poziom jakościowy wykonania tych łożysk jest wszędzie na tym samym poziomie. Oryginalne łożyska SKFa czy FAGa wyprodukowane w Chinach nie są takie same jak inne chińskie łożyska. Chińczyk dane łożysko może wyprodukować za 0,50 $ jak i za 5 $, różnicą będzie jakość jego wykonania. Inną kwestią jest to, że rynek zalewany jest z Chin podrobionymi łożyskami dobrych firm a nad tym niestety żaden producent nie może zapanować.

Firmy takie jak OPTIMAL czy Ruville są firmami handlowymi, tzw pakowaczami. Łożyska, najczęściej w Chinach produkowane są pod ich marką.

Naprawdę sensowną, mocno sensowną alternatywą jest Ruville bo w środku uświadczycie wyłącznie FAGA, SKF lub SNR a ceny często są korzystniejsze niż SKF lub FAG.

Mieliśmy taką sytuacje że SKF kosztował 400zł a ruville w którym w środku był SKF - 270zł

Nie przeczę, że łożyska Ruvilla są złe, ceny na pewno muszą mieć korzystniejsze od tej konkurencji bo to jest już inna półka cenowa. Wierz mi, że to łożysko SKFa za 400 zł nie było takim samym łożyskiem jak to za 270 zł w pudełku Ruvilla.

Żadna firma nie doprowadza do tego by jej produkt konkurował ze sobą na tym samym rynku, zwłaszcza z taką różnicą cenową. Jest to nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę sensowną, mocno sensowną alternatywą jest Ruville bo w środku uświadczycie wyłącznie FAGA, SKF lub SNR ...

Ja się spotkałem jeszcze z łożyskami KOYO w opakowaniu Ruville :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście sprawdzałem u siebie w aucie skf - wymiana około 50 tyś temu - do dziś bez żadnych uwag. Polecam. Ale jakiś czas kupowałem dla firmy części i powiem, że łożyska fag sprawdzały się również bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam łożysko do wymiany i będę kupował SKF u TOM77 też Ci polecam złożyć u niego zamówienie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepne sie pod temat doradcie mi co robic gdy wyle mie tak jakby łozysko jak skręce w lewo nasila sie jak w prawo cichnie Prawe wymieniłem na FAG (na prasie ) bo myslałem ze to one bo na to wygladało.

Ale nic sie nie zmianiło i wyje nadal tak samo

dodam ze opony podmieniałem od innej a4 co nie wyję i u mnie nadal wyło więc koła odpadają

Pytanie co czy to lewe łożysko ?? czy moze tył sprawdzac bo nie ruszałem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...