Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem ze wspomaganiem


daniss22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i z góry dziękuje za pomoc :P mój problem polega na tym ze ciężko chodzi kierownica. Gy auto jest zimne kierownica śmiga bez problemu jednak kiedy się rozgrzeje zaczynają się z nią problemy. Co może być tego przyczyna. Sprawdzałem kilka rozwiązań nic nie pomaga pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na początek wymień płyn :)

Jeśli już to robiłeś to sprawdź jak po rozgrzaniu zachowuje się płyn w zbiorniczku, musi on delikatnie przepływać przez zbiorniczek.

Ja miałem tak że płyn strasznie buzował i po rozgrzaniu układ się zapowietrzał.

Wybrałem więc strzykawką płyn ze zbiorniczka i go wyciągnąłem. Okazało się ze sitko sobie latało jak chciało, umyłem więc cały zbiorniczek i zamontowałem sitko jak potrzeba.

Poza tym od zbiorniczka w kierunku kabiny odchodzi przewód w którym jest jakiś dławik, czy coś takiego, trochę go poprzepychałem drucikiem ale nic w nim nie zauważyłem. Następnie złożyłem wszystko do kupy a brakujący płyn uzupełniłem jakimś uniwersalnym STP do układów kierowniczych.

Po tym zabiegu wspomaganie śmiga aż miło więc spróbuj zrobić to co ja o ile u Ciebie też płyn buzuje w zbiorniczku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegę u mnie płyn nie buzuje jeżeli rurze kierownica wtedy dopiero zaczyna wariować gdy przestaje rosząc stabilizuje się i nic się niedziele Gdzie znajduje się to sitko morze zrobię podobny zabieg co ty zobaczę co się będzie wtedy działo i jeszcze jeden objaw zauważyłem gdy skręcam jadać autkiem i puszcze fajerkę to strasznie szybko odbija aż autkiem buja nie wiem co morze być tego wszystkiego przyczyna pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sitko ciągle mi wypadało, więc się wqrwiłem i go wywaliłem, czy mogą być teraz jakieś konsekwencje tego :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolego co ty zrobiłeś jak ci ten płyn w zbiorniczku buzował bo u mnie wyciagnelem to sitko i straszne mi płyn zaczol buzować wspomaganie teraz śmiga niezłe tylko ten płyn mnie przeraza czekam na jakaś podpowiedz z góry dziękuje pozdrawiam i dzięki za podpowiedz z tym wspomaganiem sam bym na pewno do tego nie doszedł ciekawy ten problem niby sitko a jednak jakie ma znaczenie [br]Dopisany: 22 Styczeń 2011, 18:30_________________________________________________a jak najlepiej i najskuteczniej odpowietrzyć wspomaganie w a4 ????[br]Dopisany: 22 Styczeń 2011, 18:32_________________________________________________koledzy potrzebuje pomocy jak odpowietrzyć układ wspomagania w a4 czekam na dobry sposób z góry dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do oporu w prawo, w lewo, w prawo, w lewo, w prawo, w lewo, w prawo, w lewo, w prawo, w lewo i odpowietrzone

jak spuściłeś cały płyn z układu na najpierw tą czynność zrób bez zapalania silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego niespuszczałem płynu całego wyciagnelem zbiorniczek odłączyłem go od tych dwóch węrzyków wyjelem to sitko i strasznie mi płyn buzuje teraz i się pieni co mam zrobić zęby to unormować bo wspomaganie nadal nieśmiga jak nalerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wymień płyn i umyh zbiorniczek benzyną ekstrakcyjną sitko też i próbuj odpowietrzyć tak jak koledzy pisali płyn musi być spokojny w zbiorniczku nawet przy ruchach kierownicy inaczej zatzresz pompe i będą kolejne wydatki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wylaczonym odpowietrzales? sprawdz czy ci gdzies nie lapie powietrza na przyklad przy tych przewodach czy ciasno siedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam sie pod temat.

U mnie sytuacja jest dokładnie odwrotna, o odpaleniu samochodu, kierownica chodzi ciężko jakby nie było wspomagania, przy pełnym skręcie pompę delikatnie słychać czyli działa. Po kilku skrętach kierownicą wspomaganie zaczyna działać i wszystko jest ok. Płyn w zbiorniku był wymieniany parę miesięcy temu. Problem pojawił się wraz z pojawieniem się mrozów (chociaż samochód jest garażowany). Może ktoś ma podobny problem?? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...