Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Dziwny Dźwięk


KYLOMC

Rekomendowane odpowiedzi

dźwięk wydobywa sie tylko z stamtąd gdzieś pod kolektorem takze napinacze lub paski raczej nie ,dodam ze jak sie wsłuchałem to ten dźwięk buczy nonstop na rozgrzanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Miałem w tym samym silniku hałas trochę podobny ale nie aż taki głośny jak u Ciebie. Z dodaniem gazu był intensywniejszy, przyczyną było łożysko albo "sprzęgło"(nie wiem jak to dokładnie nazywa się) wiatraka chłodnicy silnika, wiatrak krzywo obracał się, jakby pamiątka po dzwonie byłego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeszcze raz dokładnie sprawdziłem stetoskopem i pisk pochodzi tak jakby z kolektora a dokładnie z dwóch środkowych kanałów . I teraz moje pytanie czy jest możliwe żeby taki dźwięk pochodził z kolektora ,bo raczej mi się kojarzy ze powinno być bardziej pierdzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temacik możne ktoś sie natknął na taki dźwięk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle lat się z tym męczysz ? nieźle, bardzo podobny dźwięk kiedyś słyszałem gdy rozrząd był za mocno naciągnięty, jęczały łożyska na rolkach. Ale to było w jakimś aucie na stałym napinaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no tyle lat :P ostatnio usłyszałem taki dźwięk u kolegi w aucie ale w 1.8 adr był identyczny ale on tez nie wie co to może być ;/ moze te rolki ,niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej coś tam sprawdzałeś stetoskopem to takim typowo lekarskim czy takim dla mechaników ?

Jak lekarskim to marne szanse bo różne dźwięki się nakładają i przenoszą po elementach .

Prędzej starym sposobem typu kołek z twardego drewna (np. z kija od szczotki) dociśnięty do ucha i przykładasz do podejrzanych miejsc hałasowania

(tylko ostrożnie żeby Ci ucha nie urwało albo nie wciągnęło kołka w paski).:decayed:

A z podejrzanych elementów to może tak wyć np.pompa wody albo może panewka korbowodu (ale to tak 50/50 bo musiała by się już dawno

zatrzeć i nie mieć żadnego smarowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taki lekarski tyle ze na kocówce jest rurka .... pompe bede wymieniał za rok bo ma termin wymiany rozrządu

teraz na dworku sie zrobiło cieplej to juz niema takiego dźwięku tylko przy przymrozkach ,, niewiem o to moze być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...