Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Dziwny Dźwięk


KYLOMC

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna irytuje mnie dźwięk z pod maski , a dokładniej przypomina dźwięk otwieranych starych drzwi . Dźwięk wydobywa się zawsze z rana jak jest mniej niz 0 stopni .Co to moze być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś filmik z dźwiękiem? Tak to trudno powiedzieć, opcji jest mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zawiasy w drzwiach kierowcy nasmaruj :wink4:

a tak na serio to ciężko powiedzieć nie słysząc tego dzwieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zrobię na dniach filmik [br]Dopisany: 24 Styczeń 2011, 23:01_________________________________________________W końcu dodaje ten filmik

POmocy Siara z tym Dźwiękiem jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na pewno nie brzmi jak łożysko czy jakiś inny element wirujący.Bardziej przypomina gwizdek.Dolot wypadało by przejrzeć, a w szczególności gumowe węże(łącznie z odmą).Osobiście zacząłbym od grubszych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie miał takiego problemu??[br]Dopisany: 23 Luty 2011, 22:39_________________________________________________Dodam ze dźwięk jest bardziej słyszalny z tyłu silnika ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tego nie sprawdzałem jak do pracy będę jechał to sprawdzę a co sugerujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny dżwiek ale latem przy wolnej jeździe i przy wysiadaniu, okazało sie ze to zawieszenie tak hałasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no zawieszenie to raczej nie to cos pojawia sie jak dam lekko gazu lub spuszczę gaz i dokładnie przy 1100-1200 RPM [br]Dopisany: 24 Luty 2011, 12:38_________________________________________________Może teraz ktoś wie :((( Dźwięk jest przerażający ....

a moze to kolektor wydechowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a olej to masz w tym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie !!! ostatnio wymieniałem i jest nawet 3mm nad stan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat - od czego zacząć??? Gdzie szukać??? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega omzig odnalazł źródło tego gwizdu w swoim silniku okazało sie ze to był przewód podciśnieniowy od serwa ,wiec od razu poszedłem do swego . Niestety przewód był elegancki ,wiec porozglądałem sie po innych przewodach tez wszystkie całe .Jedno co mnie zaciekawiło nie mogłem znaleźć ezektor ,wiec pytanie gdzie on sie znajduje ?[br]Dopisany: 31 Marzec 2011, 18:11_________________________________________________witam powracam do pytania co to za dźwięk może być ,bo zaczęły się mrozy i znowu piszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten dzwiek u mnie bylo tak jak pasek od sprezarki klimy by za bardzo nadziagniety napinaczem gdy poluzowalem troche ten napinacz to ustalo zupelnie. takze sprawdz to :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten dzwiek u mnie bylo tak jak pasek od sprezarki klimy by za bardzo nadziagniety napinaczem gdy poluzowalem troche ten napinacz to ustalo zupelnie. takze sprawdz to :mysli:

hmm sprawdzę w przyszłości ,ale dziwne jest to ze występuje to na mrozach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wczoraj zakupiłem stetoskop :) i oczywiście badałem silnikiczek ,na początku myślałem ze to uszczelka kolektora ,ale jak bardziej ssie dojrzałem i dosłyszałem to dzwiek wydobywa się jakby z bloku silnika wiecie co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coprawda ja mam inny silnik u siebie ale takie popiskiwanie u mnie pojawiało s ie na niskich temp. i sam jeszcze dokładnie nie stwierdziłem przyczyny ale wiem ze to coś z paskiem wieloklin moze napinacz piszczy albo jakieś łożysko w momecie dodania gazu ma jakieś naprężenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...