Skocz do zawartości
IGNOROWANY

potrzebna pomoc informatyka ( osoby znającej się!!!)


Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z drugim użytkownikiem mojego komputera potrzebuję fachowej porady. Po udostępnieniu komputera znajduję na komputerze różne dziwne :gwizdanie: po drugim użytkowniku. Podejrzewam..... więcej na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputera się nie pożycza. Tak jak auta, bielizny i szczoteczki do zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wypada nie pożyczyć ale powiem wprost potrzebuję wiedzieć co się dzieje z kompem kiedy mnie nie ma. Wiem że są różne programy stosowane do tego celu (np. oko szefa) ale jako laik potrzebuję wsparcia technicznego. Braciak jest szczyl głupi ale pomaga mi w wielu kwestiach więc go nie odetnę od internetu ( byłoby to podejrzane). Ostatnio mocno się zmienia jego zachowanie i podejrzewam różne rzeczy. Potrzebuję takie coś żebym mógł gdzieś w pliku wieczorkiem sprawdzić gdzie się loguje ( hasła mi niepotrzebne), co zamawia, co pisze na komunikatorze GG, co przychodzi na jego pocztę, co wychodzi (poczta onet). Jakieś zrzuty z ekranu no nie znam się więc nie umiem określić tego lepiej.

Wiem że to nieetyczne i po prostu kur..two ale rozmowa nic nie daje i nie bardzo wiem co robić. Boje się żeby się gdzieś nie umoczył bo 16 lat to głupi wiek ( wiem bo miałem) . Komputer jest mój i podkreślam że wiem że źle robie ale zaryzykuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj keyloggera na kompie, ustaw kiedy ma startować, do pliku txt będą się odkładać wszystkie nacisnięte znaki na klawiaturze :decayed: jest też fajny sofcik który okresowo robi zrzuty z ekranu tzw. print screeny.

jak chcesz się bardziej zagłebić, i masz internet w domu z zewnętrznym IP, wystawić swój komputer na zewnątrz, i np. jak jesteś w robocie i wiesz że akurat brat siedzi przed kompem, podłączasz się pulpitem zdalnym poprzez vnc i obserwujesz "live" co brat konkretnie robi...

inną kwestią jest też zabranie uprawnień na drugim koncie użytkownika i skonfigurowanie kontroli rodzicielskiej, np. ustawienie poprzez odpowiednie zabezpieczenie firewalla wbijanych treści w przeglądarkę, lub dać dostęp tylko do witryn na jakie może wchodzić :)

możliwości jest wiele.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj czegoś takiego:

http://www.ematrixsoft.com/power-spy-software.htm

z opisu wygląda na dokładnie trafiający w Twoje potrzeby :-)

Dodatkowo powinieneś ograniczyć bratu uprawnienia na niższe niż administrator (np. Power User), ale nie tak, żeby go całkowicie ograniczyć, bo wtedy zacznie kombinować i jeszcze gorzej może się to skończyć (np. format).

Instalacja oprogramowania typu cyber-niania, spowoduje, że też zacznie kombinować i szybko wyrośnie Ci domorosły "hacker", z którym możesz sobie nie poradzić.

Jeżeli podejrzewasz jakąś niecną aktywność u brata, to w/w program na pewno Ci to pokaże - w ostateczności może się okazać, że będzie korzystał z sieci tylko pod nadzorem, bo tylko wtedy będziesz pewien, że nie ominął Twoich zabezpieczeń :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten program jest OK ale mały szkopuł w tym że płatny, do momentu rejestracji i opłaty jest okienko na ekranie. Myślałem nad czymś freeware....

Z freeware'em będzie ciężko, a na pewno z takimi opcjami.

Pewnie jakiś keylogger co najwyżej, ewentualnie VNC do podglądania w trakcie używania...

Pytanie jakie masz możliwości dostępu i co chciałbyś widzieć/wiedzieć w trakcie używania komputera przez brata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo wystarczy mi zrzut ekranu co kilka sekund. Tak jak pisałem powyżej - chcę wiedzieć jakie strony odwiedza, co i gdzie zamawia, z kim koresponduje. Mając zrzuty z ekranu będę to wszystko wiedział..... Zobaczę co napisał i do kogo, co przegląda itd. Co do możliwości dostępu to komputer jest mój i zasadniczo braciak siedzi na nim kilka godzin (max) dziennie kiedy mnie nie ma. No jak nie pójdzie do szkoły to więcej ale normalnie myślę że dwie godziny dziennie to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnie bywa, są różne rodziny - nie mówie że Twoja taka jest. za takie coś bracik może założyć Ci sprawe, tak samo w pracy szef musi Cie poinformować że będzie kontrolował Twoją prace za pomocą jakiś tam programów, bo np wejdziesz na prywatnego maila w pracy i cos napiszesz do kogos, fakt jest taki że w pracy nie mozna korzystac z prywatnego maila i załatwiac swoich praw, ale jak szef sie o tym dowie przez jakis program, a tymbardziej moze znac tresc wiadomosci to on jest uwalony a nie pracownik

ale to tak jak mówie, to jest ogół, nie mówie że Twój bracik taki jest

Najlepszy byłby VNC i zewnetrzne IP, wtedy logujesz sie z opcją tylko podglądu a nie zdalnego sterowania (abyś mu czasem myszką nie poruszył)

bez zewnętrznego IP też da się to zrobić, wtedy na obu kompach trzebaby zainstalować program Hamachi - on tworzy wirtualną sieć LAN - http://hamachi.pl/

polecam poczytać troche o tym

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nawet w antywirusie Eset zdefiniować, że nie będzie wyświetlał stron, jeśli znajdzie dane słowo, np. "sex". On ma konto administratora czy z ograniczeniami? Jaki system? Archiwum gg możesz mu przejrzeć i nie jest to aż takie trudne (szczególnie przy "starym" gg). Jeśli nie ma konta na profilu, to możesz wejść i sprawdzić historię przeglądania stron (jeśli nie skasował).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...