Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Na co zamienić A3?


jedrekx

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę zakładać wątku w zakupie kontrolowanym bo tam wrzucałbym konkretne oferty. Póki co wątek czysto orientacyjny -> chciałbym poznać + i - aut, które biorę pod uwagę.. prosiłbym jedynie o wypowiedzi osoby, które mają/miały do czynienia z tymi autami. Prosiłbym również o nie pisanie głupich odpowiedzi w stylu "bierz audi a4 bo jest ładniejsze". A więc na przełomie sierpnia/września mam zamiar zmienić A3 na inne auto (kończy się leasing). Biorę pod uwagę kilka autek:

-Audi A4 B8 z silnikiem 2.0 TDI (143 lub 170 koni) w wersji Ambition/S-line (w zależności co będzie lepiej wyposażone i w lepszym stanie);

-Audi A6 C6 z silnikiem 3.0 TDI ASB (232 ps), byłe auto mojego ojca z przebiegiem ok 85kkm z roku 2007. całkiem fajnie wyposażone;

-Volkswagen Passat CC 2.0 TDI DSG;

-Mitsubishi Outlander 2.0 DiD;

-Nissan Navara 2.5 diesel

teraz moje plusy i minusy owych aut:

A4

-spora cena

-ciężko o fajne wyposażenie poniżej 100k

-ciężko znaleźć coś z automatem i przebiegiem poniżej 150kkm

+ciekawa stylistyka

+całkiem wygodne

A6

-brak foteli sportowych

-pełna skóra

+znakomity silnik

+QUATTRO :naughty:

+tiptronic

+BOSE

+elektyczne fotele

+MMI

+ogólnie fajny wypas

Passat

-auto 4-osobowe!! (5-cio osobowe były od 2010, a tu cena jest gigantyczna)

-dosyć wysoka cena jak na VW

+bardzo fajne stylistycznie auto

+rewelacyjna skrzynia DSG

+często fajny wypas

Outlander

-gorsza jakość wykończenia niż w Audi

-wysokie ceny fajnie wyposażonych aut

+bardzo wygodne auto

+sporo miejsca jak na suva

+często system rockford fostgage

+super działający automat

+silnik przyzwoicie daje sobie radę

Navara

-brak xenonów :wallbash:

-środek nie aż tak ciekawy stylistycznie

-w przypadku braku zakupu auta z zabudową "paki", zabudowa dosyć kosztowna

+napęd

+komfort jazdy

+auto zarejestrowane jako ciężarowe więc brak akcyzy

Przyznam się szczerze, że bardziej skłaniam się ku Audi ale ciągnie mnie do suv'a/pickupa... doradzajcie proszę! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do navary dopisz tandetne plastiki i ciągle psujący się zamek w zabudowie (wiem to od kolegi ślusarza)

ja bym brał A6 z tego co wymieniłeś dlatego że to całkiem inna jazda tzn na plus niż a4 ale to pewnie wiesz bo z tatą nie raz jechałeś pewnie :wink4: no i dopisałbym E60 do listy :naughty: passata bym wywalił bo mi się ten tył nie podoba jakoś nie pasuje do reszty auta :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zmieniam na TT :)

TT już było w domu, dla mnie za małe

Outlandery są fajne :kox:

A BMW X3? :mysli:

X3 patrzyłem, ale aż tak mi się nie podoba i ciężko o fajny wypas

do navary dopisz tandetne plastiki i ciągle psujący się zamek w zabudowie (wiem to od kolegi ślusarza)

ja bym brał A6 z tego co wymieniłeś dlatego że to całkiem inna jazda tzn na plus niż a4 ale to pewnie wiesz bo z tatą nie raz jechałeś pewnie :wink4: no i dopisałbym E60 do listy :naughty: passata bym wywalił bo mi się ten tył nie podoba jakoś nie pasuje do reszty auta :gwizdanie:

E60 odpada, nie chcę napędu na tył i poza tym E60 jest moim zdaniem brzydsze niż A6 C6. a Passat to rzecz gustu, mi się bardzo podoba... i prosiłem aby nie pisać o wyglądzie bo to osobna sprawa

dodam, że auto mam zamiar sprowadzić z DE więc raczej sprowadzane będą do 2.0 ze względu na akcyzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez bym wszedl w a6... nissan to renault, passat gorzej wykonany i kojarzy sie z menagerem nizszego szczebla albo z przedstawicielem handlowym lepszej firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A6: :naughty: Tym bardziej ze masz pewne auto... chyba :kox:

nie chyba tylko na pewno ;) auto od 3 lat u nas w domu i nic się w nim nie psuje...

tez bym wszedl w a6... nissan to renault, passat gorzej wykonany i kojarzy sie z menagerem nizszego szczebla albo z przedstawicielem handlowym lepszej firmy...

silnik z renault, ale reszta jest rewelacyjna (chodzi o możliwości terenowe). z tym, że Passat gorzej wykonany to zgodzę się w porównaniu do A6, w innym przypadku chyba nie jeździłeś passatem cc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówiłeś że będzie A5.. :hi:

miało być A5... ale około 120-130 tys. (liczę z akcyzą) za 4 letni egzemplarz z przebiegiem ok 150-200kkm to moim zdaniem za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny perłowy sedan

paskudne..ale zawsze sprawdzony i wiadomo co w trawie piszczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A6 w kombi by odpadało bo to za wielka krowa dla mnie.. w sedanie jest fajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma co się zastanawiać tylko brać a6 od taty :good: fajne auto z dobrym silnikiem, do tego z pewnych rąk. Fotele jak Kolega pisał zawsze możesz zmienić według upodobania i wnętrze będzie po twojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...