Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ceramizer do skrzyni biegów-doświadczenia.


Gniady

Rekomendowane odpowiedzi

Wiaj, u mnie pada synchronizator 2-go biegu,zakupilem ceramizer aby sprobowac ratowac skrzynie,wydatek maly w porownaniu z wymiana synchronizatora lub skrzyni. Po dodaniu na swiezy olej i przejechaniu 3 kkm nic sie nie zmienilo. Tak wiec nie kupuj szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem,co prawda nie a4,ale polo 1.9D i Toledo AHF i dzwiek sie zmniejszyl jakies 10%,objawy chroboczaca skrzynia,remont sie nie oplaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Chciałbym się dowiedzieć czy ostatnimi czasy ktoś zalewał swoją skrzynie owym specyfikiem i może coś na ten temat powiedzieć?pozdrawiam.

nosiłem się kiedyś z zamiarem zalania ceramizera Motula, ale z rożnych względów temat umarł.

wczoraj jednak rozmawiałem z kolegą, który u wspólnego znajomego blacharza-mechanika robi body w swoim A3.

Temat emocjonuje wszystkich którzy widzieli tą trójkę.

Autko benzyna 1.8 turbo, kupione przy 150k

Kolega zrobił program na ok 170 kucy i wlał ceramizer firmy XADO (wystarcza na 100k)

przez 5 lat zrobił już 220k km (kuracje ceramizerem ponawiał po zalecanych 100k)

Efekt:

w opini mechaników - silnik pracuje jak nowy,

w opinii użytkownika - żadnych problemów (nawet po zdarzeniu w którym zbił miskę i zrobił kilkadziesiąt kilometrów bez oleju)

Kolega chce dodać ceramizer też do skrzyni, bo wg niego warto zainwestować

Widziałem jak działa nowoczesny smar w sprayu tej firmy i jestem pod wrażeniem

Tak więc temat powrócił i u mnie :gwizdanie:

Nie wiem tylko czy zdecyduję się na XADO czy motula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiaj, u mnie pada synchronizator 2-go biegu,zakupilem ceramizer aby sprobowac ratowac skrzynie,wydatek maly w porownaniu z wymiana synchronizatora lub skrzyni. Po dodaniu na swiezy olej i przejechaniu 3 kkm nic sie nie zmienilo. Tak wiec nie kupuj szkoda kasy.

W Twoim przypadku ceramizer nie pomoze - co ma ceramizer do zjechanej zebatki-synchronizatora :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo sceptyczny to takich wynalazków, raczej nie zaszkodzą i też nie pomogą.. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem do mojej skrzyni po tym jak mechanik z dwóch składał mi jedną. Troszę mi się dwójka przycinała przy przerzucaniu, po zalaniu ceramizerem nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ten specyfik nie zastąpi naprawy, w instrukcjach piszą nawet że należy najpierw dokonać niezbędnych napraw a dopiero później coś wlewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odgrzebaliście kotleta, nieważne. Ja opiszę Wam mój przypadek. Miałem kilka lat temu seicento i właśnie tam też był problem z synchronizatorem z dwójki. Po przejechaniu 100000km przy szybszej zmianie biegów lubił zgrzytnąć. Postanowiłem zalać nowym olejem. Po wymianie nic się nie zmieniło. Zacząłem czytać o tych pseudo specyfikach i wybór padł na ceramizer do skrzyni. Wlałem i jak ręką odjął. Następny właściciel jeździ do dzisiaj i żadnych problemów ze strony skrzyni. Dodam również że znacznie się wyciszyła więc nie wiem co sądzić ale w moim przypadku ewidentnie pomogło. Ogólnie to jestem sceptycznie nastawiony na te super wynalazki, do silnika bym tego nie wlał ale tam spróbowałem i się nie zawiodłem. Pewnie jeśli byłby uszkodzony to już by mu nic nie pomogło ale że może dopiero coś zaczęło się dziać to w tym wypadku pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...