Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] [A3 8P] Problem z kalibracją ESP/wspomagania


komono

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, ja tak po koleżeńsku bo tutaj też są zacni znawcy tematu audi :). Szukałem na forum ale nie mogłem znaleźć

Zainstalowałem tempomat i wszystko pięknie działa ale nie działa ESP i wspomaganie kierownicy. Przeprowadzałem kalibracje czujnika kąta skrętu po wymianie modułu pod kierownicą (czyli, przekręciłem do oporu w jedną i drugą stronę kierownicę ale nie zadziałało). Chciałem przeprowadzić kalibrację przez VAG, ale opcja 11 jest nie możliwa do kliknięcia ale mam opcję 07. Wszystko na starym module śmigało (czyt. ESP/wspomaganie) ale po odpięciu akumulatora wszystko "pierdut" i nie działa.Co mam teraz zrobić? Jakieś pomysły?

Nr. taśmy: 1K0 959 653 D - prawidłowa

Moduł: 8P0 953 549 F - prawidłowa

Wersja softu w ABS jakoś 002112

Cały czas wyświetla mi błąd 00788 - czy jakoś tak bo podaje go teraz z głowy

Aha, przeprowadziłem test czy kierownica jest prosto (004 grupa, nie 005 co jest ciekawe). Wskazania kąta są na 0.00* ale nawet jak je skręcam do oporu. Co mogło pójść nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to, ale nic z tego ;. Pojechałem na duży plac, porobiłem na nim 8ki ale nic z tego. Pojechałem się przejechać po krętej trasie i zero reakcji modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór]
[03 - Brake Electronics]
[Pomiarowe Blocks - 08]
Grupa 004
[idź!]
Sprawdź pola 1, wartość musi być pomiędzy -1.5 i +1.5 °.
[Gotowe, powrót]
[Coding-II - 11]
Lub (jeśli Coding-II nie jest dostępny)
[Access Security - 16]
Wpisz 40168, aby umożliwić ustawienie podstawowe.
[Do it!]
[ustawienia podstawowe - 04]
Grupa 060
[idź!]
Po pomyślnym ustawieniu podstawowych, w polu 2 należy powiedzieć "OK".
[Gotowe, powrót]
[Zamknij Controller, Go Back - 06]
Uwaga: Po pomyślnym podstawowe ustawienia kierownicy Stop Limit musi być dostosowane zbyt.

Problem jest w tym, że ja w pozycję 11 nie mogę wejść-mam za to aktywną pozycję 07 Coding I. Akcja z AS'em też nie działa :(

W tym

"[Pomiarowe Blocks - 08]

Grupa 004

[idź!]

Sprawdź pola 1, wartość musi być pomiędzy -1.5 i +1.5 °."

pole 1, wynosi 0.0° ale nawet jak skręcę kierownicą do oporu - a chyba tak nie powinno być?[br]Dopisany: 29 Styczeń 2011, 00:25_________________________________________________Nikt nie ma żadnego pomysłu jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

805 i kabel (do tej wersji vaga)do 2005+ więc wszystko pasuje.

Zastanawiam się czy moduł nie jest walnięty, ale jak by był to chyba w ogóle by nie działał, nawet tempomat by nie działał. Taśma pasuję, ale koro na vagu nie widać ,że ruszam kierownicą to może on nie pasuje?? Ale z drugiej strony gdy moduł jest nie skalibrowany to vag chyba i tak by nie widział że ruszam kierownicą?

Jadę dzisiaj do znajomego , który ma VAG Killera czy jakoś tak i może tym się uda.[br]Dopisany: 29 Styczeń 2011, 09:44_________________________________________________Killer Vag nie pomógł. Jakieś inne propozycje jak to skalibrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak ruszam kierownicą to cały czas pokazuje 0*. Chyba zaraz rozbiorę i dobiore się do tasmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak ruszam kierownicą to cały czas pokazuje 0*. Chyba zaraz rozbiorę i dobiore się do tasmy

to coś się musiało rozłączyć skoro pokazuje 0. przy źle skalibrowanym czujniku zawsze sa jakieś wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem wszystko podopinałem i złożyłem i kalibracja się udała! :) Dziękuję wszystkim za zainteresowanie się tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Komono. Mam pytanie odnośnie w/w problemów z adaptacją ABS i ESP, a konkretnie nie mogę uaktywnić czujnika G85 cały czas mam 0 stopni kąt skrętu jakby nie kręcił kierownicą. Problem zaczął się po wymianie manetki i modułu pod tempomat jest to Audi A3 8p z 2004r. Kod z wklejki 1ZF. I teraz nie wiem czy wymieniać jeszcze taśmę czy grzebać w kodowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...