Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wysokie spalanie 18/100


michalplock

Rekomendowane odpowiedzi

wymiana trwa max 5 sekund, jeden wyciągasz, drugi zakładasz

pod warunkiem że oring wyjdzie razem z czujnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu musze zapytac ... :kwasny: w sobote wróciłem z Piły ten czujnik zdążyłem kupić jednak wstrzymałem się z wymianą z tego względu że nie wiem jakim cudem może dlatego że podpiąłem vag-a sprawdzić kontrolnie czy nie ma błędów; błędów nie było po odłączeniu vag-a temperatura ładnie nagle zaczęła trzymać 90 st. i nie opada :wallbash: wkurzylem sie jak diabli bo czujnik kosztowal 120 zl. w ASO ale zdązylem go jeszcze w sobote teraz oddac. 7 dni na zwrot :tongue4: Co do spalania doczytałem się ze jest naklejka w kazdej audi z informacją o spalaniu z tyłu w kole zapasowym i faktycznie jest.... Napisane na niej wyraźnie SPALANIE W MIEŚCIE: 10,5; SPALANIE W TRASIE 6,5; SPALANIE ŚREDNIE 7,9 L/100 możliwe żeby aż tak mało te silniki paliły mi wyszło wyraźnie w trasie zrobiłem 650 km równo do zapalenia kontrolki a jechałem 90km max 120km/h zalałem na max czyli ok 62 litrów. wychodzi w trasie lekko ponad 10 litrów :wallbash: gdzie tyle powinien spalic w mieście :disgust::wallbash: co jest ? faktycznie wymienć ten czujnik skoro temp. juz nie spada czy sprawdzić sonde ? BŁĘDÓW ŻADNYCH NIE MA :(:mysli: Aha... jeszcze jedną rzecz zauważyłem... jak stoję na postoju dłuższy czas.. jakieś 5 min wskazówka od temp. potrafi spaść od tak... zacznę jechać wzrośnie temp do 90. CZUJNIK jednak ?? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - jeśli myślisz, że w trasie AEB zejdzie do 6,5 l to się mocno mylisz. Mi nigdy w trasie nie udało się zejść poniżej 7,5 ale zazwyczaj w okolicy 7,9-8,3. W mieście latem przy naprawdę spokojnej jeździe schodziłem w okolice 10,7 ale Suwałki to nie jest wielkie wiecznie zakorkowane miasto. Po założeniu lpg w trasie pali ok.10.

W Twoim przypadku ponad 10 w trasie to troszkę za dużo zwłaszcza na prędkości z jakimi się poruszałeś. Sprawdź VAG'iem jakie masz odczyty temperatury wtedy będziesz wiedział, czy to problem czujnika czy może termostat nie trzyma i jeździsz na niedogrzanym silniku.

Odczytaj też jakie wartości mają korekty krótko i długoterminowe, będzie wiadomo, czy coś powoduje zmianę mapy i wzbogacanie mieszanki. Sprawdź też przepływomierz, najlepiej zrób loga bo może on też zawyżać wartości i podlewa paliwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak bywasz w stolicy to mogę ci sprzedać swój mam 100 procent sprawny i orginalny ale wysyłać mi się nie chce sory bo nie doczytałem że już masz a odnośnie spalania to przy 90-100 6,5 jak najbardziej normalne co prawda trochę nowszy (99r ANB )ale mi w mieście palił 10 -11 warszawa a średnio 9,5 w trasie przy 130-180 warszawa -zakopane 7,6 sam byłem w szoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi najniżej udało sie zejsc do 7.7 w trasie

jazda 100-140km/h, prawie cały czas na tempomacie[br]Dopisany: 07 Luty 2011, 19:47_________________________________________________Michał wymien ten czujnik

wskaznik to tylko orientacyjny element w aucie

najlepiej sprawdzić VAG-iem podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi najniżej udało sie zejsc do 7.7 w trasie

jazda 100-140km/h, prawie cały czas na tempomacie[br]Dopisany: 07 Luty 2011, 19:47_________________________________________________Michał wymien ten czujnik

wskaznik to tylko orientacyjny element w aucie

najlepiej sprawdzić VAG-iem podczas jazdy

sprawdzić bardzo chętnie :) może jakaś podpowiedź co i jak który kanał jak to zrobić po kolei sorry ale pierwszy raz zawsze boli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...