Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] spadek mocy , trzęsie prycha ,biało dymi ....


michal0307

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

3 dni temu podczas spokojnej jazdy coś się zbiadoliło.... zaczął szarpać dymić(na biało), spadek mocy , trzęsie całą budą - tak jak by jeden gar przerywał .

Byłem w warsztacie podpiąć go pod kompa, tam kolo sprawdzał go bez odpalania tylko na włączonym zapłonie , (czuje że to jakaś lipa) powiedział że czujniki ok ,i sądzi że sie wtrysk jakiś posypał.

Z kolei inny fachowiec podpowiada mi że to może być przepływomierz.

Co o tym myslicie?

Może jakiś dobry warsztat w gdansku gdzie to można sprawdzić.

z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplywka to raczej nie powoduje kopcenia. raczej cos nie tak z dawkowaniem paliwa.

Pod vaga podpiac i zrobic testy.

Wszystko jest na forum jak i co.

Nazwij temat zgodnie z regulaminem bo bedzie ostrzezenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie odpalal tego auta narazie. Jak dymi na bialo to turbo moglo powiedziec papa, jak trzesie, to tlok moze tez byc nieciekawy.

Sprawdz czy nie masz zasranego dolotu i wydechu olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem bardzo podobny objaw jak czyscilem przeplywke, poniewaz przez przypadek obkrecilem obudowe z filtrem powietrza i zacisnal sie ten maly werzyk podcisnienia. Objawy dokaldnie takie same zero mocy kopcenie i rzucanie autem. Ale biorac pod uwage ze stalo sie to u Ciebie podczas jazdy to malo prawdopodobne zeby to to bylo, ale warto sprawdzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie odpalal tego auta narazie. Jak dymi na bialo to turbo moglo powiedziec papa, jak trzesie, to tlok moze tez byc nieciekawy.

Sprawdz czy nie masz zasranego dolotu i wydechu olejem.

Ja już nim ze 300 kilosów zrobiłem i dalej chodzi. Turbo to by raczej olej wyciągnęło z silnika.Oleju brak na wydechu , a poziom w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ci przybyło oleju to ja bym sie nie odwazyl nawet odpalic tego auta :blink:

bo masz "cos" zmieszane z olejem, a to znaczy ze olej nie ma juz pewnie zadnych wlasciwosci smarujacych... a stad prosta droga do zatarcia...

moze paliwo Ci leci do oleju - ale to tez oznacza powazna awarie- najpewniej tloka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci przybylo oleju to nie odpalaj auta tylko szukaj fachamana - stare kasiazki dla mechanikow mowia ze olej moze miec najwyzej 0.05% zanieczyszczen (woda paliwo, itd.. ) - generalnie niezauwazalne dla normalnego uzytkownika - skoro zauwazalny jest przyrost to jest cos naprawde namieszane!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...