Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ANA] Co cofa tłoczek w hamulcach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

cisnienie mozna sprawdzic VAG-iem w blokach pomiarowych

Opublikowano

cisnienie mozna sprawdzic VAG-iem w blokach pomiarowych

a jak ktoś nie ma vaga :cool1:

Opublikowano

mozna zawsze zapiąc manometr wykrecajac przewód z zacisku

Opublikowano

mozna zawsze zapiąc manometr wykrecajac przewód z zacisku

jednak łatwiej ,szybciej i sprawniej jest popuszczenie odpowietrznika :naughty: i nie trzeba posiadać manometru :tongue4:

Opublikowano
  • Autor

Masz na myśli odpowietrznik na zacisku hamulca ? W sumie o tym nie pomyślałem - faktycznie jak popuszczę odpowietrznik i koło dalej się będzie toczyło z oporami tzn., że oring nie cofa tłoczka.

Podłączałem VAGa ale u mnie nie pokazuje ciśnienia hamulców - chyba brak sterownika lub coś takiego. No chyba że trzeba wejść w jakieś inne opcje niż Hamulce.

Opublikowano

a jak to sprawdzałes?

w kazdym VAG-u to sprawdzisz , chyba że sterownik nie odpowiada

Opublikowano

Ostatni raz uszczelka jak sama nazwa wskazuję uszczelnia nic nie cofa nic nie wypycha robi to CIŚNIENIE -WYPYCHA, PODCIŚNIENIE - WCIĄGA koniec nauki

Opublikowano

Ostatni raz uszczelka jak sama nazwa wskazuję uszczelnia nic nie cofa nic nie wypycha robi to CIŚNIENIE -WYPYCHA, PODCIŚNIENIE - WCIĄGA koniec nauki

no to bedziesz musial sie jeszcze troche poduczyc

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Opublikowano
  • Autor

Próbowałem wchodzić do różnych zakładek:

Hamulce > Wspomaganie hamulcy - ale sterownik nie odpowiada;

Hamulce > Wzmocnienie hamulcy - ale sterownik nie odp.:

ABS > Bloki danych > działa blok 001 oraz 002 ale ciśnienia tam nie pokazuje:

ABS > Test wyjść > 512 Czujnik Halla-brak znacznika odniesienia > 65535 Uszkodzony moduł sterujący - potem program się zawiesza

Proszę o info czy w zakładce Hamulce można zmierzyć to ciśnienie ?

Opublikowano

cisnienie sprawdzasz w blokach pomiarowych

od 1 do 4 bloku ale nie pamietam dokładnie który

wejdziesz w pierwszy i naciskasz hamulce jezeli nic sie nie zmienia wchodzisz w nastepny itd

Opublikowano
  • Autor

Ok ale mam wejść w Hamulce > Bloki pomiarowe ?

czy np Silnik > Bloki pomiarowe ?

Na pewno cofa tłok dlatego też jej przekrój jest kwadratowy a nie okrągły jak w zwykłym tylko uszczelniającym oringu.

Opublikowano

wchodzisz w ABS a potem w bloki pomiarowe

Opublikowano
  • Autor

Wchodziłem w ABS > Bliki pomiarowe > 001 pokazuje prędkość z czujników ABS w kołach > 002 pokazuje bity 0 0 1 i tu jedna pozycja po wciśnięciu hamulca zmienia się z 0 na 1

Reszta grup nie działa.

Opublikowano

chyba faktycznie nie ma tych wartosci w tym sterowniku

:mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

Opublikowano
  • Autor

To jest 1.6 benzyna z 99r tak więc może nie być takiego sterownika

Opublikowano

A Ty dalej swoje jedynym i najważniejszym zadaniem uszczelniacza (oringu) jest uszczelnienie Za wypchnięcia tłoczka jest odpowiedzialne CIŚNIENIE za cofniecie tłoczka odpowiedzialne jest PODCIŚNIENIE. I praw fizyki nie zmienisz

Opublikowano

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Kolego, rozebrales w swoim zyciu choc jeden zacisk ???

Opublikowano

Wyobraź sobie że sporo

Opublikowano

Zamontuj sobie sprezyne i bedzie sie cofalo

Sorki za OT :gwizdanie:

Opublikowano

Wyobraź sobie że sporo

gdyby tak faktycznie było to nie pisalbys głupot

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.