Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Meetingi KUJAWSKO-POMORSKIE


felipe.avant

Rekomendowane odpowiedzi

Gość -makaveli-

najlepiej 16" 225 a profil to tak żeby zachować średnice koła(kiedyś w golfie miałem za duże koła [245\60 tył i 215\45 przód] i prędkościomierz mi się popsół,przebiegu km też już nie mierzylo :gwizdanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jedrekx

    5090

  • Reniu

    3605

  • Artur82

    2597

  • WIŚNIA

    2451

Top użytkownicy w tym temacie

grzesiu to juz nie lepiej brac 17" nawet chyba opony do 17tki sa tansze niz do 16tki i w ogole moga sie szybko zrobić małe :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -makaveli-

grzesiu to juz nie lepiej brac 17" nawet chyba opony do 17tki sa tansze niz do 16tki i w ogole moga sie szybko zrobić małe :wink4:

mów mi grzechu :hi: obawiam się że do 17" będę musiał założyć za niski profil żeby zachować średnice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica koła powinna być zachowana i wygląda to mniej więcej tak:

195/65/15

215/55/16

225/45/17

Profil opony (druga wartość) to procent szerokości, więc im szersze koło, tym wizualnie więcej gumy. Przy 16" myślę że 215 będzie optymalnie, albo nawet 205.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -makaveli-

zgadzam

Średnica koła powinna być zachowana i wygląda to mniej więcej tak:

195/65/15

215/55/16

225/45/17

Profil opony (druga wartość) to procent szerokości, więc im szersze koło, tym wizualnie więcej gumy. Przy 16" myślę że 215 będzie optymalnie, albo nawet 205.

zgadzam się lepiej 205\215.17" odpadają bo nie chce już profilu 45( nie na nasze drogi)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu nie przesadzaj, ze 225/45 nie na nasze drogi... ja jeździłem od września do listopada i git... mój tata ma taki rozmiar na zime i też jest dobrze (na lato ma 255/35/19 chyba..), a ja teraz mam 215/45/17. ja czekam do wiosny żeby zrobić przymiarkę 18-stek :D póki co oponka 245/40/18, ale chyba zmienie na 225/40...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna generacja aut Jędrek, inne zawieszenia ;) W B5 nieźle potrafi wytrząść na naszych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno, po przejściu z balonów 195/65/15 na 225/45/17 zrobiło się lekko deskowo, no i trzeba było zmienić styl jazdy. Duże koła, duże opory, większa masa. Teraz już sie przyzwyczaiłem ale po prostu trzeba zmieniać biegi trochę później.

Auto stało wysoko co jeszcze bardziej uwidoczniło się na 17" więc koniecznym było spuszczenie autka w dół. Sprężyny -35mm, amorki o krótszym skoku -25mm i auto wreszcie zaczęło wyglądać jak chciałem. Pierwsza przejażdżka była lekkim szokiem, ale bardzo szybko przywykłem do większej sztywności zawieszenia, bo prowadzenie bardzo się poprawiło, środek ciężkości poszedł w dół. Ja jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu, ale ja mam też porównanie z byłym B4 cabrio mojego brata (rocznik 94). auto obniżone o -30mm z przodu i z tyłu, dystanse, 17 felgi i opona 225/45/17 Falken FK2 - jeździło się bardzo fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jeździ sie fajnie :decayed: ale kłamstwem było by stwierdzenie, że na 17" nie traci się komfortu ;)

Wiadomo, coś za coś. Jak laska chce dobrze wyglądać to wbija się w szpilki i na pewno nie jest jej wygodnie ;) ale wygląd jest :banan3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo, komfort się traci - ale nie aż tak bardzo ;P ale za to wygląda :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... Moja furka ucierpiała dzisiaj... Byłem w Castoramie, dosłownie 10 minut. Wracam, patrzę, nadkole porysowane, ktoś mnie zahaczył... Oczywiście jak już przyszedłem to nikogo wokół nie było. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współczucie... ja jak kupiłem samochód to po 2-ch dniach koleś pod Leroy Merlin mi lekko zderzak przerysował z tyłu.. oczywiście uciekł, ale na szczęście po umyciu i grubszym czyszczeniu tylnego zderzaka udało mi się to usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walek, wiedza ze punkty nabijaly boty, robione byle skrypty itp... a punkty i tak caly czas sa naliczane...... wal!!![br]Dopisany: 29 Styczeń 2010, 22:11_________________________________________________ :polew: Ogólnopolski Klub Nissana :polew: :polew: powstal niecale dwa miesiace temu, ma 1000 czlonkow i 5096 glosow :naughty::polew: :polew: to my powinnismy miec juz grubo ponad 100000.... :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...