Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Szyba otwiera się i zamyka co kilka cm


Juby

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż po kupnie samochodu zawsze szyba po stronie kierowcy odsuwa się i zamyka co kilka cm. Tzn ze jak kliknę przycisk opuszczenia szyby to ona tylko kawałek się otwiera i żeby zeszła niżej muszę kolejny raz itd. Z zamykaniem jest identycznie.

Szukałem wielokrotnie na forum rozwiązania, ale nie znalazłem.

Dodam również, że po odłączeniu klem i ponownym podłączeniu problem nie ustaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem taki przypadek,prawdopodobnie wlacznik ew.instalacja gdzies kabel nie zwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem w lagunie II trzeba było nauczyć szybę drogi a polegało to na tym : szybe otwierałem na full i trzymałem przycisk otwierania kilka sekund po czym działała normalnie. Nie wiem jak w audi ale w kilku innych autkach działalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,w a4 b5 napewno takiego czegos nie ma.Nie ma tam zadnego modulu komfortu itp ktory sterowalby szyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 ma taka funkcje a kolega z przykładem laguny ma racje 2 przednie szyby trzeba uczyć tzn zapamiętać położenie krancowek sytuacja taka dzieje się wtedy kiedy straci napięcie np aku rozlaczone przy otwartej szybie

Pamiętaj żeby nauczyć obie krancowki górna i dolna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 ma taka funkcje a kolega z przykładem laguny ma racje 2 przednie szyby trzeba uczyć tzn zapamiętać położenie krancowek sytuacja taka dzieje się wtedy kiedy straci napięcie np aku rozlaczone przy otwartej szybie

Pamiętaj żeby nauczyć obie krancowki górna i dolna

moze i ma,ale nie w tym roku co ma kolega tj.96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne żeby co kilka cm regularnie szyba zatrzymywała się, nie podejrzewam przerwy w elektryce.[br]Dopisany: 07 Luty 2011, 22:59_________________________________________________

dziwne żeby co kilka cm regularnie szyba zatrzymywała się, nie podejrzewam przerwy w elektryce.

ile razy spotkałem się z takim przypadkiem zawsze pomagało nauczenie drogi

spróbuj w górnym i dolnym punkcie to nic nie kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile razy spotkałem się z takim przypadkiem zawsze pomagało nauczenie drogi

spróbuj w górnym i dolnym punkcie to nic nie kosztuje :)

Próbowałem i nadal to samo. :confused4:

no to multimetr w dłoń i do boju , sprawdz może zasilanie przed samym silniczkiem , szczotki wieszają się ? połamane przewody drzwi kabina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CUB@ a mógłbyś powiedzieć jak "nauczyć szyby drogi"? :) U mnie jest objaw jakby szyba pasażera wciąż "czuła sie niedomknięta", bo nawet przy zamkniętym oknie słychać że dostaje sygnał podnoszenia (pstryka). Przy odsuniętym sama się zasuwa, więc generalnie dąży do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wysypała sie elektryka z silnika szyby. Spowodowane jest to zazwyczaj utlenieniem lub uszkodzeniem czujnika ruchu. Ostatnio naprawiałem to w audi i w golfie. W obu przypadkach utleniły się ścieżki gdyż kropelki wody zrobiły swoje. Podmień silnik albo wymień i będzie działać :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...