Skocz do zawartości
IGNOROWANY

tylne koła-bicie poosiowe i łomotanie podczas hamowania???


Flaha

Rekomendowane odpowiedzi

Problem pojawił się dość niedawno i niestety narasta, jak mi się wydaje. Podczas hamowania czuc drżenie samochodu i słychać takie "łup łup łup". Myślałem, że to z przodu (zwichrowane tarcze, już kiedyś tak miałem) ale jak zaciągnąłem delikatnie ręczny to okazało się, że to z tyłu. To są tylne tarcze, a więc nagrzewają się dużo mniej i nie powinny były się zwichrować, tym bardziej, że nie miałem ostatnio ani ostrych hamowań ani wjazdów w kałużę z rozgrzanymi tarczami. Dziś wieczorem okazało się gdy wracałem z pracy, że takie delikatne drżenie i rytmiczne łupanie zaczyna być słyszalne także podczas jazdy gdy nie hamuję-jakby niewyważone koła. Pomyślałem, że może mam luźne śruby kół, ale okazało się że są dokręcone jak trzeba. Gdy w garażu zacząłem ruszać tylnymi kołami to się nieźle zdziwiłem-oba mają poosiowy luz. Gdy się nimi szarpie rękami słychać stukanie i czuć 2-3milimetrowy luz. Panowie, co to qzwa może być??? Nagle padły mi oba łożyska? A może coś z piastą? Jestem nieźle zmartwiony, bo potrzebuję auta, w sobotę wesele kolegi, a wizyta w warsztacie dopiero w środę. Jak myślicie, można z tym na razie jeździć? Miał tak może już ktoś z Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może miałeś za słabo dokręcone te łożyska? Spróbuj je dokręcić i sprawdź co się będzie wtedy działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko jeździło na tak dokręconych łożyskach od 5 lat, nagle się poluzowały i to oba? :???:

Ale dla pewności jutro z samego ranka zdejmę koła i obadam. Dzięki za podpowiedź. Czy ktoś ma jakieś inne pomysły?

Aha, właśnie przypomniałem. Też szczerze mówiąc stawiam raczej na łożyska. Orientuje się ktoś w cenach?

[ Dodano: 2006-09-03, 01:07 ]

Docisnąłem dziś i nic, nadal to samo. Jak zdjąłem koło to popatrzyłem, że tarczki nierówno są zbierane, tzn. po całym obwodzie są zabielone ale jest taki pasek jakby w klocku był jakiś rowek czy coś. Poza tym mają ok 1cm grubości-chyba ciut za mało. Ale to nie tłumaczy dlaczego koła łomoczą także podczas jazdy... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moga byc tarcze strzelone.... jak sa cienkie to po nagrzaniu i wjechaniu np. w wode moglo je wygiac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...