Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 BDH] Logi do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

5. Uodpornić się na próżniaczą i do cna kłamliwą amatorszczyznę i krytykanctwo ... . Ten samochód (czego sam byłeś świadkiem) stosunkowo niedawno i być może nie zwycięsko ale całkiem skutecznie podejmował walkę z silnikami 3,0 TDi więc można żyć uzasadnioną nadzieją, ze coś się popsuło i zwyczajnie należy to naprawić ... byle z zachowaniem elementarnych reguł rzemiosła ... .

Moje AKE po sofcie Witka tez nie odstawalo jakos strasznie od seryjnych 3.0TDI, a Allroada C6 3.0TDI "lykalo" - tak wiec nie jest to nic nadzwyczajnego :cool1:

Opublikowano
  • Autor

Zauwazylem, ze te kola zebate co wychodza z rozrzadu i napedzaja pompe wtryskowa sa jakby krzywe.Tzn nie kreca sie idealnie w osi.I napinacz caly drzy.

Moze tu lezy przyczyna?

Zakupilem dzisiaj te kolka,wymienimy i zobaczymy.

Opublikowano

to nie krzywe kola zebate, peknieta platikowa oslona silnika, wyciek oleju przy wtrysku, spalona swieca zarowa czy slaby akumulator - daj sobie spokoj i po prostu uzytkuj to auto "jak stoi" (chyba ze 150PS da sie na zakupy pojechac?) albo wytargac pompe i wtryski na porzadne sprawdzenie + sprawdzenie kompresji, droznosci wydechu

Jezeli to pompa siedzi to pomysl czy chcesz plynac kolejne 2-3 kola...

Jakbys "wymiekl" to moge dac Ci namiar na takiego z B6 po swapie 2.5->1.9 (z tym ze to byl sensowny ruch ale raczej przed ladowaniem kasy w ten silnik)

Pozdrawiam,

Przemek

Opublikowano

Można,też włożyć pewne BDG,a obecny motor sprzedać za jakieś w miarę sensowne pieniądze...

Jeśli swap zamknął by się w normalnej sumce.

Opublikowano

Można,też włożyć pewne BDG,a obecny motor sprzedać za jakieś w miarę sensowne pieniądze...

Jeśli swap zamknął by się w normalnej sumce.

ostatnio napotkałem na necie kpl. BDG za 3k

Opublikowano
  • Autor

Kompletne BDG/BDH to ryzyko narywania.I tez trzeba robic pompe i wtryski...Nie wspominajac juz o wymianie rozrzadu,filtrow,oleju...

Opublikowano

Kompletne BDG/BDH to ryzyko narywania.I tez trzeba robic pompe i wtryski...Nie wspominajac juz o wymianie rozrzadu,filtrow,oleju...

a co byś chciał wsadzić?? BAU?

Opublikowano
  • Autor

Lepiej juz chyba robic niz swapowac na taki sam motor.Swap tylko na 3.0,ale to za duzo koszty juz teraz... :kwasny:

Trzeba bylo myslec,zanim ruszalem silnik.

Opublikowano

to nie krzywe kola zebate, peknieta platikowa oslona silnika, wyciek oleju przy wtrysku, spalona swieca zarowa czy slaby akumulator - daj sobie spokoj i po prostu uzytkuj to auto "jak stoi" (chyba ze 150PS da sie na zakupy pojechac?) albo wytargac pompe i wtryski na porzadne sprawdzenie + sprawdzenie kompresji, droznosci wydechu

Jezeli to pompa siedzi to pomysl czy chcesz plynac kolejne 2-3 kola...

Jakbys "wymiekl" to moge dac Ci namiar na takiego z B6 po swapie 2.5->1.9 (z tym ze to byl sensowny ruch ale raczej przed ladowaniem kasy w ten silnik)

Pozdrawiam,

Przemek

i tu sie myslisz jesli tego problemu nie usuanie z pompa niedlugo bedzie robil lozska na wale i panewki

w bochni w serwisie boscha "Mroczek" robia regeneracje pompy za jakies 500 - 800zl (jesli jest dobry sterownik a wyglada ze tak) jesli teraz nie narywa z walnieta pompa i wtryskiem dlaczego po wymianie nastawnika mial by niby narywac? pompa bedzie oczywiscie kalibrowana na stole probierczym wiec stan przed i po powinnien byc identyczny

Opublikowano

moim zdaniem, w tym silniku nie ma problemu ani z pompą, ani z wtryskiwaczami - to byłoby wyraźnie widać.

pompa generuje odpowiednią ilość paliwa. problem może tkwić w mechanicznym zużyciu silnika, co miałoby wiele wspólnego z programem napisanym przez debila i debilnym użytkowaniem tak zmodyfikowanego silnika.

możesz sprawdzić oczywiście układ wtryskowy [poszukaj miejsca gdzie zrobią to najtaniej], ale nastawiałbym się na swap.

gdybym to ja był kupującym to dobrałbym się ostro* sprzedającemu do d*py - sprzedaż takiego rzęcha z kręconym tacho podchodzi pod odpowiedzialność karną.

*najpierw doprowadziłbym do skazania za przestępstwo oszustwa, a następnie, mając prejudykat w postaci wyroku skazującego sądu karnego, pojechałbym z powództwem cywilnym, które z racji prejudykatu byłoby formalnością.

Opublikowano

Proponuje poczytac historie jaguara skladanego z 5 innych ktora gdzies tu sie przewinela. Facet ma kupe kasy (wnioskuje ze dobrych adwokatow) i buja sie ze sprawa.

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ceny/news/nabity-w-jaguara,1592664 .

Wiem Meszrum, ze siedzisz w temacie "PRAWO" ale jak widzisz nie Ty jeden jestes "kozak" co mysli ze cos ugra w panstwie bezprawia . Ja do spraw sadowych w Naszym kraju w takich przypadkach(oszustwa samochodowe) podchodze z dystansem .

P.s nie ma co wieszac psow dopoki nie dojdzie sie co tak naprawde jest zdupione wtym silniku a ...piszac posty napewno sie tego nie osiagnie. Auto do dobrego warsztatu i uzbroic sie w cierpliwosc . Albo kupic silnik zamienic a tamten oddac komus do zabawy i znalezienia przyczyny :wink4:

Opublikowano

moim zdaniem, w tym silniku nie ma problemu ani z pompą, ani z wtryskiwaczami - to byłoby wyraźnie widać.

pompa generuje odpowiednią ilość paliwa. problem może tkwić w mechanicznym zużyciu silnika, co miałoby wiele wspólnego z programem napisanym przez debila i debilnym użytkowaniem tak zmodyfikowanego silnika.

możesz sprawdzić oczywiście układ wtryskowy [poszukaj miejsca gdzie zrobią to najtaniej], ale nastawiałbym się na swap.

gdybym to ja był kupującym to dobrałbym się ostro* sprzedającemu do d*py - sprzedaż takiego rzęcha z kręconym tacho podchodzi pod odpowiedzialność karną.

*najpierw doprowadziłbym do skazania za przestępstwo oszustwa, a następnie, mając prejudykat w postaci wyroku skazującego sądu karnego, pojechałbym z powództwem cywilnym, które z racji prejudykatu byłoby formalnością.

widziały gały co brały...

Kocham takich młodych gniewnych jak Ty... Może ma się od razu odwołać do Trybunału w Strasburgu... Ba od razu do Świętego Piotra może...

Z tego co pamiętam to o kręconym tacho nic nie było...

Opublikowano

młody gniewny... bardzo Ci dziękuję.

choć mam dużo więcej lat niż Ty.

w każdym razie podniosło mnie to na duchu.

drodzy mmcv i siemian,

posiadam własną kancelarię i mam 10letnią praktykę w sporach sądowych [można powiedzieć, że siedzę w temacie PRAWO]. jak pewnie się domyślacie, specjalizuję się również w sprawach związanych z branżą moto. jeżeli pełnomocnik [radca/adwokat] wie co robi, to proces trwa do kilku miesięcy. miałem przyjemność obsługiwać wiele firm i osób, o których czytacie na forach - wszystkie te sprawy trwały nie dłużej niż 6 miesięcy. zatem możecie założyć, że wiem o czym piszę. oczywiście, że jestem kozakiem [i to wielkim] - moim zawodem jest obsługa prawna, żyję z tego - jakże mógłbym być litościwy? :evil:

przepisy są dla obywateli, a to, że obywatele w PL z nich nie korzystają [młodsi - bo o nich nie wiedzą, starsi - bo się wstydzą] jest jedynie problemem obywateli. każdy ma to, co mieć chce. czyż nie tak?

Opublikowano

Z tego co pamiętam to o kręconym tacho nic nie było...

a bylo skrecone ?

Opublikowano

ja nic o tym nie wiem... :mysli: :mysli: :mysli:

Opublikowano

Z tego co pamiętam to o kręconym tacho nic nie było...

a bylo skrecone ?

a jestes w stanie uwierzyc, ze Tszeniu zrobil ~30000km od 2007 r. ?

szkoda, ze usunalem go dawno temu z GG, mialbym historie rozmow z nim n/t przebiegow, ktore generowal, planowanych wymian itd...

Bieniek, fajne auto masz, kup uderzone S4 B5, zrob swapa, reszte sprzedaj i nie stracisz na tym.

Opublikowano

no to pieknie tu ktos kogos w ch.. zrobil

i to jeszcze czlek z forum naprawde nieladnie

wlasciwy przebieg da sie sprawdzic bez problemu i radze Ci to zrobic ot tak dla wlasnej satysfakcji bo moze licznik byl juz 2 x cofany raz z niemiec no i w polsce

"przepisy są dla obywateli, a to, że obywatele w PL z nich nie korzystają [młodsi - bo o nich nie wiedzą, starsi - bo się wstydzą] jest jedynie problemem obywateli. każdy ma to, co mieć chce. czyż nie tak?"

tutaj meszrum ma niestety calkowita racje da sie wszystko jesli ma sie odpowiednie osoby do tego

Opublikowano

Z tego co pamiętam to o kręconym tacho nic nie było...

a bylo skrecone ?

a jestes w stanie uwierzyc, ze Tszeniu zrobil ~30000km od 2007 r. ?

szkoda, ze usunalem go dawno temu z GG, mialbym historie rozmow z nim n/t przebiegow, ktore generowal, planowanych wymian itd...

najłatwiej oczerniać kogoś kogo już na tym forum nie ma... :gwizdanie:

chociaż 30kkm to rzeczywiście mało. Ale nie mnie to oceniać. Bieneik dobrze wiedział na co się pisze i jaki przebieg licznikowy ma to auto jak kupował.

Opublikowano
  • Autor

Jaki przebieg licznikowy ma to wiedzialem.

Wiele razy pytalem Trzenia , czy jest to prawdziwy przebieg.

Prosilem,zeby powiedzial czy krecil cos czy nie.

Reke dal sobie uciac,ze nic nie ruszal...

Szkoda,ze teraz znalazlem posty na AKP z przed chyba 1.5 roku i pisze cos o przebiegu kolo 220tys.

:disgust: :disgust: :disgust:

Co do auta to jest znowu rozebrane.Pompa jutro jedzie do serwisu na stol i kompleksowe sprawdzenie.

Jesli sie naprawa nie przyniesie rezultatow to sprzedam auto...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.